Bóle kręgosłupa

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Bóle kręgosłupa

Post autor: niunia » 02 sie 2006, 14:30

Witam,

czy jest możliwe że z powodu CU boli mnie kręgosłup?? Zauważyłam,że ostatnio podczas sapceru dłuższego niż 30 minut strasznie mnie bolą plecy :( Niestety moja praca polega na chodzeniu i codziennie przez 1,5 godziny chodzę po mieście a po powrocie niestety teżmusze długo siedzieć także na 6 godzin pracy przez 4,5 chodzę!!

Nigdy wcześniej nie miałam takich problemów, dlatego mnie to zaniepokoiło.
Za jakąkolwiek radę z góry dziękuję!!

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: Bóle kręgosłupa

Post autor: Feniks » 02 sie 2006, 16:00

Wydaje mi się, że wszrlkie bóle kości mogą być spowodowane następstwami brania sterydów, a zwłaszcza encortonu. Branie tego leku jest bardzo skutecznę drogą do nabycia osteporozy. Jeżeli go zażywasz , to właśnie może być przyczyną.

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: niunia » 02 sie 2006, 16:43

No tak ale ja biorę TYLKO Sulfasalazin EN 500mg :smutny:

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 02 sie 2006, 17:48

ze mna tez dzieja sie rozne dziwne zeczy (jak pewnie z nami wszystkimi :( ) np:okropnie wypadaja mi wlosy, zepsuta cera, bule kosci, okropne bule glowy i okropne stany ogolnego oslabienia. :( ostatnio lekarz powiedzial mi ze to przez male dawki lekow i pozatym mamy nietakie jak trzeba wchlanianie roznych witamin i takich tam potrzebnych zeczy, wiec dlatego tez pewnie moze dziac sie niefajnie z naszym organizmem .
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: niunia » 02 sie 2006, 18:57

No ale chyba można coś z tym zrobić nie?? Tez jestem osłabiona ale to pewnie przez to że zaczyna mi się anemia, skóre mam okropną, wogóle czuje sie jak wrak :( nie ma dnia żeby mnie coś nie bolało :cry: MAsakra, nie umiem sie z tym pogodzić :(

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 02 sie 2006, 19:40

Niunia – to, że od CU boli kręgosłup, to jest jak najbardziej możliwe. Częstą chorobą towarzyszącą CU są właśnie bóle stawów. Mogą to być bóle tzw. wędrujące małych stawów np. łokciowych i w nadgarstkach, lub właśnie bóle stawów dużych, najczęściej biodrowych. Może wystąpić też tzw. zesztywniające zapalenie stawów krzyżowo – lędżwiowych, czyli sytuacja kiedy trudno się zgiąć, żeby np. wsiąść do samochodu. Ja te wszystkie rodzaje przerobiłem na własnej skórze, a raczej na własnych stawach i byłem też na konsultacji u reumatologa. Pani ordynator nie miała żadnych wątpliwości, że powodem jest colitis. Jest tu jedna dobra wiadomość - nie trzeba łykać dodatkowej tony leków – po prostu leki które leczą jelita, leczą też bolące stawy. Niestety, tak jak z jelitami, na efekty trzeba trochę poczekać. Ale też po sobie wiem, że są to bóle przejściowe.

Feniks – z całym szacunkiem, ale nie strasz niepotrzebnie sterydami, bo bez sterydów, w wielu przypadkach byśmy cienko kwiczeli. To prawda, że długotrwała sterydoterapia może prowadzić do osteoporozy, ale osteoporoza przecież nie boli, a może prowadzić do zwiększonej łamliwości kości.. Sterydy mogą wywoływać wiele skutków ubocznych (wysoki cukier, niski potas, nadciśnienie, nadwaga, zmiany dermatologiczne), ale pierwsze słyszę, że po sterydach bolą stawy. Wręcz przeciwnie, po sterydach stawy raczej przestają boleć.

Manka – to wszystko co piszesz to prawda, ale jeżeli lekarz twierdzi, że głowa boli, bo za małe dawki leków, to chyba wręcz odwrotnie. W naszych chorobach właśnie wysokie dawki sulfy mogą powodować bóle głowy. No i z tym wchłanianiem, to już zupełne nieporozumienie. Wchłanianie odbywa się w jelicie cienkim. CU rozwija się w jelicie grubym i najczęściej w końcowej jego części i tam już nic, poza wodą, się nie wchłania. Często występują jednak biegunki, czyli odwodnienie organizmu, co w połączeniu z ostatnimi upałami może dawać efekt totalnego osłabienia.

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Feniks » 02 sie 2006, 20:27

Ja mówiłem o kręgosłupie nie stawach ale OK nieważne.

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 03 sie 2006, 11:22

To prawda, też ostatnio czuję się jak flak i nie ma dnia, żeby mnie coś nie bolało... ojj starzeje się, starzeje ;) pozdrawiam i życze wszystkim więcej energii! :)
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

IWA
Początkujący ✽✽

Post autor: IWA » 03 sie 2006, 13:47

Kochane staruszki :wink:
U mnie było tak: póki nie rozpoznali u mnie Crohna , to leczyli mnie jak przy reumatyźmie, poniważ miałam bardzo
wysokie OB, CRP, seromukoidy,okropne bóle stawow biodrowych, krzyża i wędrujące innych stawów . Od czasu jak biorę Erconton, tzn. od 4 miesięcy skończył się " reumatyzm", mogę siedzieć przy biurku 12 godzin - co niestety się zdaża- i co najwyżej boli mnie brzuch :mrgreen:

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 03 sie 2006, 14:08

Witam wszystkich!
Ja też od miesiąca kiepsko się czuję :smutny: brak apetytu, brak sił, jelitka mnie bolą, czują że mi zaraz ekspodują :smutny: ( mam trochę stresów to pewnie przez to) Nie znoszę takiego stanu, czuję się beznadziejnie :oops: I pewnie znowu schudnę tego nie lubię najbardziej, potem jest tak ciężko odzyskać stracone kilogramy :smutny:

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: niunia » 04 sie 2006, 11:04

Hej wielkie dzięki za odzew!! Niestety ostatnio coraz gorzej ze mna!! Wiem ze przy CU może występować gorączka, ale czy to możliwe że od razu wysoka?? Wczoraj miałam 39stopni i czułam się fatalnie, żadne tabletki nie pomagały :( Ale naszczęście dzisiaj już troszkę lepiej!! Tylko chciałam się dowiedzieć czy mogło to być związane z CU.

za odp wielkie dzięki!!

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Małgosia » 04 sie 2006, 11:29

Ja na początku swojej choroby miałam ciągle gorączkę ok. 39st. Potem było lepiej (po diagnozie i podaniu leków) - ale i teraz zdarza mi się mieć 37,5st.

Pozdrawiam
będzie dobrze :-D

Tomy
Doświadczony ❃

Post autor: Tomy » 04 sie 2006, 11:46

Mnie też się zdarzały (bardzo rzadko) takie epizody z gorączką, właśnie bardzo krótkie jedno wieczorowe i z temp. do 39 stopni. Stosowałem wtedy Fervex na ciepło i po krzyku. Pytałem mojego gastro o to, wcale nie był zdziwiony, twierdzi, że w CU może się to zdarzać, ale mogą być też inne powody. Krótkotrwała gorączka nie jest złym objawem, bo znaczy, że organizm potrafi się sam skutecznie obronić.

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: niunia » 04 sie 2006, 12:03

No tak ale mi się to zdarzyło pierwszy raz :( dlatego sie przestraszyłam bo 39 to nie jest mało...

gonia
Debiutant ✽

Post autor: gonia » 16 sie 2006, 12:48

:-)

mnie tez kiedyś bolał kręgosłup. W prawdzie mam jakieś poważne skrzywienie (nawet lekarz który widział RM kierował mnie na operację), ale po zdiagnozowaniu mnie i właczeniu leczenia (kiedyś tylko AZA) wszystko odeszło w trakcie jak poprawiał się mój stan CD. Obecnie nie jestem w najlepszej formie, co objawia się ogólnym zmęczeniem, nabrzmiałym brzuchem i innymi bólami. Kręgosłup obecnie mnie pobolewa również. :-(
gonia

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”