Bóle kręgosłupa

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Bóle kręgosłupa

Post autor: manka » 16 sie 2006, 22:31

mnie boli nietylko kregoslup ale i wszystkie kosci, czasem czuje sie jak staruszka :(
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Raysha » 17 sie 2006, 12:50

A mnie bolą plecy ale w sumie nie wiem od czego.Mama twierdzi że nie ruszam sie i nie ćwiczę i dlatego właściwie od początku mojej edukacji nie chodzę na wuef bo lekarze zabronili.Przeczytałam że moze też byc od encortonu lub imuranu a biore te tabletki.Może tez od złego wchłaniania mam Crochna w jelicie cienkim (biorę calperos jako wapno).A poza tym bola mnie plecy mimo tak młodego wieku u czuje się troszke zniedołęzniona.Boli mnie na samym dole na wysokości jelitek (może promieniuję od nich ból??) albo boli cały kręgosłup (mam skoliozę i boczne skrzywienie kręgosłupa) albo boli mnie w okolicach łopatek...Jestem bezradna bo nie wiem za bardzo jak sobie pomóc co wykluczyć lub dodac żeby było dobrze.A jak boli to nic nie idzie zrobic...Doradźcie cosik...

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 22 maja 2007, 16:01

a pomaga ci?bo to w USA w hipermarketach mozna dostac.
U mnie na uczelni raczej mowia ze to placebo.Zreszta bola ciebie miesnie przykregoslupowe,wiec po co ta glukozamina?

Natomiast rehabilitacja jak najbardziej.

EDIT:
mam nadzieje ze nie urazilam Ciebie..upss :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 22 maja 2007, 17:01

Ja znowu od kilku dni odczuwam bol nogi od biodra do kolana i nie mam pojecia co to...

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 22 maja 2007, 17:28

no wlasnie, ja tez mam ten problem, ktory rowniez trwa bardzo długo i jest wkurzajacy. czasem masaz pomaga, ale niestety, nie w kazdej chwili tato moze mnie pomasowac ;)
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 22 maja 2007, 20:44

ja tam nie wiem,ale nie sadze zeby stawy go przestaly bolec od glukozaminy,no ale..niewazne.
Glukozamina dziala poniekad na odbudowe chrzastki ale sek w tym ze chrzastka ma bardzo niewielkie zdolnosci regeneracyjne.

co do kregoslupa radze zrobic zdjecie,czasem mimo mlodego wieku zaczynaja sie juz zmiany zwyrodnieniowe.niestety :(
ja takowe mam.. :smutny:
Obrazek

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
województwo: opolskie

Post autor: Aniijjaa » 22 maja 2007, 21:31

magdalene pisze:Od kilku dni biorę Glukozaminę, bo jak mnie plecy w nocy bolały prawie rok temu, tak nadal bolą i się budzę co chwilę, nie mogę się właściwie ruszyć i mnie to wkurza Tak dokładnie to jest dół pleców.
Rózne powody mogą być tego bólu więc nie zastanawiaj sie tylko działaj.Dobrze byłoby zrobić Rtg a napewno super MRI(mniej szkodliwe).Jeżeli rehabilitacja to mogę Ci polecić w jakim kierunku możesz stukać-dobry terapeuta manualny w zależności co stwierdzi w czasie pierwszej wizyty taka podejmie terapie.Może się okazać, że nie będzie Ci mógł pomóc to napewno pokieruje Cię dalej tak żebyś nie musiała błądzic i tracic kasę.Ale to musi być ktos naprawdę dobry.
Aniijjaa

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 23 maja 2007, 00:06

magdalene pisze:ale jedno spotkanie 50zl...
no i to jest właśmie "urok"bycia chorym.
U mnie w pracy niektorzy sie dziwia dlaczego charuje jak wół po 12godz dziennie.
Ale żeby sie leczyć trzeba mie konskie zdrowie(wstawanie w kolejkę o ^ rano...nieprzespane noce w pociagu) i grubszą kasę.

a teraz na temat bólu.
JAk chodze przez 12godz to siadaja mi nogi...ale jak np. pracuje na formach to bol kregosłupa piersiowego zapiera mi dech...doraźny ratunek to w miare możliwości przyjecie dobrej pozycji(np.wysokość podestu przy maszynie)..potem pozostaje już tylko zaciskanie zębów i wycie pod nosem.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
województwo: opolskie

Post autor: Aniijjaa » 23 maja 2007, 00:08

Ty musisz wiedzieć jakimi metodami pracuje.Jest tego tak dużo, że nie każdy jest dobry we wszystkim.Najpierw pogadaj z nim a potem działaj.Za rozmowe chyba nie kasuje, musisz wiedzieć czym się zajmuje dokładnie.Jeszcze telefon pozostaje :wink: tutaj chyba nie skasuje za rozmowę :roll:.Terapia manualna jest naprawde super na kręgosłup ale najpierw diagnoza.Są tez inne metody ale wszystko zależy od tego co tam sie dzieje.Jeżeli jest dobrym specjalistą to po pierwszym zabiegu zdecyduje co dalej z tym robić.
Aniijjaa

babsi
Debiutant ✽

Post autor: babsi » 21 gru 2007, 18:41

ja odstawilam metypred 2 tygodnie temu i od tygodnia mam tak zesztywniałe plecy na dole, że ledwo mogę się ruszac.. mam nadzieje, ze to po lekach, a nie cos z dyskiem (moja mama miala operacje kregoslupa i stad taka mala panika, ze pewna sklonnosc.. etc :) )
dobrze, ze remisja i troche lepsze samopoczucie od razu, ale po co te bolace plecy? juz bym chciala zupelnie 'normalnie' funkcjonowac i nie narzekac narzeczonemu, ze ciagle cos mnie boli... :cry:

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 28 gru 2007, 12:41

Ja miałam przyjemnośc zapoznać się z bólem pleców dokładnie w pierwszy dzień świat. Początkowo myślałam, że to jakiś uraz albo coś takiego, ale jakoś dziwacznie pojawił się ten ból równocześnie z bólem brzucha. Ale po prostu tak mnie wygięło, że ruszać się nie mogłam... gorzej jak moja babcia. Teraz jak ból ustępuje znów ustępuje równocześnie z tym bólem jelit. Ale czegoś takiego jeszcze nie miałam, na szczęscie przeszło.
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

babsi
Debiutant ✽

Post autor: babsi » 29 sty 2008, 23:59

chcialam tylko dodac, gdyby ktos szukal kiedys czegos na temat kregoslupa, ze wyleczyl mnie w ciagu 3 tygodni lek Nimesil - niesterydowy, przeciwzapalny, do picia.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Raysha » 05 lut 2008, 19:45

a ja jak za dużo chodze albo siedzę to mnie bolą plecy tak niemiłosiernie ... :neutral:

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Behemot(ka) » 07 lut 2008, 09:32

Mnie po ciąży kręgosłup bardzo bolał, pomogły mi ćwiczenia.

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/

B
Debiutant ✽

bóle okropne

Post autor: B » 09 lut 2008, 20:27

cześć
Ja też mam problemy z kręgosłupem i stawami, czytałam gdzieś że może być to stan zapalny będący konsekwencją permanentnego zapalenia w jelicie. Chyba ma to sens, bo nasilenie bólów zawsze idzie w parze z zaostrzeniem choroby. Z przeciwbólowych pomaga trochę ketonal i poltram, ale to drugie ma skutki uboczne jeszcze lepsze niż same bóle... a poza tym jest psychotropem, podobno uzależnia, nie można po tym prowadzić i w ogóle jest wesoło:) krótko mówiąc nie polecam:))
pzdr
basia

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”