Kręgosłup, albo przetoka?

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Phobos2
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Kręgosłup, albo przetoka?

Post autor: Phobos2 » 22 sty 2014, 20:54

Od jakiegoś czasu czuje ból jakby na końcu odcinka kręgosłupa, gdy siedzę, lekko dotknę, jest to podobne do tworzącego się ropnia... Jednak nie widać żadnych tego oznak. Przy dotknięciu jest miękkie, ale boli jak nie powiem co i odbija się to na wyższych odcinkach kręgosłupa.... Zna się ktoś na tym, przechodził ktoś z was coś podobnego? Przypomnę, że miałem już przetokę okołoodbytniczą, i ropnie, i ciągle mam obawy, że tworzy się kolejna przetoka, tylko w bardzo nie ciekawym miejscu, :(
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Re: Kręgosłup, albo przetoka?

Post autor: sofijka » 22 sty 2014, 23:27

Phobos2, nie znam się na przetokach; mogę Ci tylko napisać jeśli chodzi o kręgosłup - najgorsze bóle kręgosłupa mam dokładnie w dolnym odcinku kręgosłupa, na końcu, promieniowanie do pachwin i na nogę/ nogi; najgorzej siedzenie, leżenie, jak przez jakiś czas jestem w jednej pozycji, ale czasami to bez znaczenia, czy siedzenie, czy leżenie, czy chodzenie. Nie odbija mi się na wyższych odcinkach kręgosłupa, zdecydowanie idzie w dół. I ja mam takie raczej wyraźnie wystające nie wiem jak to nazwać twarde elementy na dole kręgosłupa - kości w sumie, nic miękkiego, więc myślę, że u Ciebie to może być jednak przetoka, ale to musiałby się wypowiedzieć ktoś kto miał przetoki i zna się na tym. A miałeś robiony rezonans, bo pamiętam, że pisałeś o tym.

Phobos2
Początkujący ✽✽

Post autor: Phobos2 » 22 sty 2014, 23:39

Miałem raz robiony rok temu, i nic nie wykazało na zmiany zapalne w tych miejscach, nawet gdy szukaliśmy ujścia starej przetoki. Obecnie szukam reumatologa, który da mi skierowanie i powie mi coś więcej, i ogólnie zbieram wszelkie wieści od kogo się da na temat choroby i kręgosłupa. Także w moich postach każda informacja jest przydatna ;)
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Post autor: sofijka » 23 sty 2014, 00:26

Tak, reumatolog jest u Ciebie zdecydowanie wskazany, na pewno powinien dużo Ci wyjaśnić, powiedzieć w tej kwestii, jeśli chodzi o ZZSK - skierowanie na rezonans kręgosłupa i stawów biodrowo - krzyżowych , odpowiednie badania krwi - na pewno badanie na obecność antygenu HLA B27, nie wiem czy miałeś kiedyś badanie krwi na czynnik reumatoidalny - ale przy seronegatywnych zapaleniach stawów jest on właśnie bardzo często negatywny. U mnie zawsze negatywny, choć badanie czynnika reumatoidalnego miałam wielokrotnie robione. Życzę Ci znalezienie dobrego reumatologa i szybkiego wyjaśnienia od czego ten ból w końcowym odcinku kręgosłupa. Trzymaj się!

Phobos2
Początkujący ✽✽

Post autor: Phobos2 » 23 sty 2014, 19:16

Wyjdzie na to, że robi mi się nowa przetoka pod kręgosłupem... Wyciekła ropa jakimś kanałem, jednak nigdy do końca samo się to nie oczyści i z doświadczenia wiem jaki jest dalszy przebieg... mam tylko nadzieję, że jeśli tak się stanie to nie dojdzie to na kręgi...
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

Phobos2
Początkujący ✽✽

Post autor: Phobos2 » 27 sty 2014, 20:11

No i moja wątpliwość wciąż się utrzymuje. Robiłem badania na obecność salmonelli, clostridium, jednak żadnych pasożytów. A na dodatek wciąż kręgosłup i obecnie jakiś guz się wytworzył i coraz bardziej mnie to martwi, chirurg natomiast stwierdził, że nic się nie robi ( mowa o ropniu, przetoce). A do rezonansu daleko :(
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”