uczucie omdlenia przy próbie zaśnięcia, problemy ze snem itp

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
withapain
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

uczucie omdlenia przy próbie zaśnięcia, problemy ze snem itp

Post autor: withapain » 04 lut 2014, 07:25

Witam!
Nie jestem nawet pewien czy jest to wynik Crohna, aczkolwiek jak wiemy, ta choroba dotyka wielu aspektów zdrowia/psychiki, a nie mam za bardzo kogo się o to spytać.

Od jakiś paru tygodni mam problemy ze snem, na poczatku były to po prostu problemy z zaśnięciem, teraz jednak od kilku dni mam, nawet w ciągu dnia, ciągle napięte mięśnie brzucha, a jak próbuję się rozluźnić, to mam wrażenie, że odpływam, co uniemożliwia mi w ogóle zaśnięcie (jestem bez snu od prawie 2 dób).
Z informacji przydatnych:
- 3 tygodnie temu pierwszy raz próbowałem marihuany, jednak miałem po niej wyjątkowo złą fazę, jeszcze 2-3 dni po tym jakiś ogólny lęk, po tym wydawałoby się, że przeszło, ale może jakimś cudem wciąż coś z tego jeszcze we mnie siedzi albo poprzestawiało mi psychikę (?)
- od 2 tygodni staram się brać tabletki magnezu, w sensie czysto fizycznym czuję się lepiej po tym, brak powikłań o dziwo ze strony jelit (normalne wypróżnienie, brak bólów brzucha)
- Jestem teraz podczas sesji + nazbierała mi się grupka problemów moich i problemów rodziny/przyjaciół, którym staram się zaradzić, ale może po prostu moja psychika nie wytrzymuje.
- w piatek ostatnia dawka remicade, biorę dodatkowo salofalk i imuran
Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sugestie/dopytania, bo nie wiem czy to problem ze strony jelit czy jakiś zaczątek problemów natury psychicznej.

withapain
Początkujący ✽✽

Re: uczucie omdlenia przy próbie zaśnięcia, problemy ze snem itp

Post autor: withapain » 04 lut 2014, 18:07

Poprawka na brak objawów jelitowych - 2 wypróżnienia tuż przed egzaminem i przez pierwsze 30 minut zastanawiałem się ile osób zauważy, jeśli po kryjomu zrzygam się na egzamin.
Został mi jeszcze jeden egzamin w czwartek, ale fizycznie czuję się średnio (dopiero po egzaminie na 2 godziny udało mi się zasnąć), a psychicznie tragicznie, mam podobno cały czas przerażone oczy, brak chęci do robienia czegokolwiek. Nigdy nie miałem żadnych problemów z psychiką i nie chcę mieć, dlatego mam nadzieję, że to wszystko jest efektem Crohna, a nie zaczątkiem zabawy z jakimiś antydepresantami. ;/

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: kafka » 04 lut 2014, 21:26

Obstawiałabym sesję, pewnie sprawa nieco się wyjaśni koło piątku, kiedy stres zacznie schodzic. Z doświadczenia wiem, że zwłaszcza długotrwały, potrafi totalnie namieszac ze spaniem.
Próbowałeś może jakichś cwiczeń relaksacyjnych przed snem?
Ale daj znac, gdy egzaminy się przewalą, czy jest lepiej :) .

withapain
Początkujący ✽✽

Post autor: withapain » 05 lut 2014, 22:45

no jutro ostatni egzamin, jestem już wykończony i psychicznie coraz więcej rzeczy mi siada. Myślicie, że na oddziale NZJ w MSWiA mają swojego lokalnego psychologa?

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”