dziwne bóle

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

dziwne bóle

Post autor: ulka1986 » 28 kwie 2014, 21:19

Od jakiegoś miesiąca( wtedy zeszlam ze sterydów) pojawiły mi się bóle kolan, karku łokci, nadgarstkow a nawet palcy u rąk, występują one naprzemiennie, jednego dnia boli mnie kolano i nadgarstek a następnego np. Kark lub nawet szczęka. Rano po wstaniu jest nawet ok a wieczorem już ruszać tym co boli ruszać nie mogę nawet w nocy dokucza tak że zmieniając pozycję we śnie ból mnie budzi. Robiłam morfologie, ob, crp, czynnik reumatoidalmy, poziom wapna i wszystkie wyniki są super i w normach. Internista nie widzi odchyleń i twierdzi że to po sterydach... I każe czekać na poprawę, a mi już sił brak, no ile można?? Dodam że miałam yersinie na która wybrałam kilka antybiotyków ( ciprinex ze 3 kuracje, unidox, gdzieś tam po drodze klabin) ale zaczynam mieć wątpliwości czy to teraz nie jest zasługa tej baktetii, lekarz twierdzi że nie i niestety skierowania na badanie nie dał :/ i jeszcze przez myśl przeszła mi bolerioza , badania na nią nie miałam ... od kilku miesięcy biorę sulfasalazyne która niby leczy też stawy a mi się to pojawiło w trakcie jej brania :/
Pisze że bolą stawy a w sumie to nawet nie wiem czy to one bolą, bo te bóle są dziwne jak np. Dotykam kości na kolanie to boli jakbym miała ją odbitą( kijem) ale i boli mnie też noga z tyłu na zgieciu i to chyba bardziej niż kolano... co z tym wszystkim robić??? Lekarz patrzy namnie jak na wariatke :shock:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: dziwne bóle

Post autor: Tubisia » 28 kwie 2014, 23:44

ulka1986, powinnaś pójść do reumatologa. Koniecznie zrobić badania w kierunku reumatologicznym (RF, rtg kręgosłupa całego, stawów). RF ujemny wcale nie musi oznaczać braku choroby reumatologicznej. Znam kilka przypadków zdiagnozowanego RZS czy ZZSK z ujemym RF. Najlepiej zrobić rentgeny. Jak bardzo boli, cóż pozostają tylko tabletki przeciwbólowe jak tramal, zaldiar (tramal z paracetamolem), dafalgan, bo inaczej z bólu można wyć :cry:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 29 kwie 2014, 10:19

Internista twierdzi że nic mi nie jest i skierowania nie dał dziś pójdę do niego i zrobię wkońcu awanture ile można ????'' sił mi do tych chorób już brakuje gdyby nie syn to chyba już dawno zrezygnowałabym z życia. Ale mam dola. I jeszcze ta bakteria mam wrażenie że nadal jąmam a nikt nie chce.dac skierowania na badanie. Przecież nie mogę wszystkiego robić prywatnie bo niedługo będę więcej u lekarzy zostawiać niż wynosi mój dochód. Nienawidzę tego państwa.
I chyba jeszcze psychologowi dam zarobić bo czuje że z moją głową też zaczyna się robić nieciekawie :placze:

[ Dodano: 29-04-2014 ]
No więc zapisałam się do reumatologa na 8 lipca i do hepatologa(bo niestety u mnie wmieście nie ma poradni chorób zakaźnych, tylko oddział szpitalny;/ głupie to oddział jest a poradni nie ma) tylko powiedzcie mi proszę bo mam wątpliwości czy hepatolog da mi skierowanie na yersinie i bolerie?? Hmmm... Jak nie hepatolog to może rematolog da :) no i 29 maja będę u mojej pani gastrolog może ona coś wymyśli :oops:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Post autor: sofijka » 29 kwie 2014, 20:45

Ulka , z doświadczenia wiem, że reumatolodzy także zajmują się boreliozą, to znaczy ja byłam leczona na boreliozę jednocześnie przez lekarza chorób zakaźnych i przez reumatologa – i na późniejszym etapie reumatolog wdrażała mi długotrwałe leczenie boreliozy. Myślę więc, że takie skierowanie na badania w kierunku boreliozy to reumatolog powinien wystawić, oczywiście zależy to indywidualnie, jaki po prostu jest dany lekarz, czy jest w porządku. Dobrze by było, jeżeli chodzi o diagnostykę boreliozy, żebyś miała robione testy Western Blot oczywiście w obu klasach IgG i IgM, ponieważ testy Elisa są niemiadrodajne i często wychodzą fałszywie ujemne wyniki. Zresztą diagnozowanie boreliozy, w szczególności późnej to bardzo skomplikowana sprawa, no dużo można by o tym pisać.
Niestety mam wieloletnie doświadczenie jeśli chodzi o problemy ze stawami, o bóle stawów i kręgosłupa – więc borelioza właśnie spowodowała u mnie artropatię i miałam coś takiego jak Ty opisujesz, to znaczy na przykład jeden dzień kolano, drugi dzień nadgarstki, trzeci dzień staw barkowy – właściwie wszystkie stawy, ale najbardziej jeśli chodzi o boreliozę to kolana, więc słusznie, że chcesz się przebadać w tym kierunku.
Ten ból co napisałaś z tyłu na zgięciu, to ja dokładnie tak miałam, od stawu to było plus bardzo mocno jakby z boku kolana, i puchnięcie, obrzęki stawów.
Tubisia ma rację, nie zawsze przy chorobach reumatologicznych występuje dodatni czynnik reumatoidalny, w szczególności przy ZZSK, często nie występuje , ja jestem tego przykładem– choć akurat przy tym tałatajstwie to najczęściej stawy biodrowe bolą, barki i kręgosłup.
Generalnie moje doświadczenie z reumatologami jest bardzo dobre i mam nadzieję, że Ty także na takiego trafisz. Bardzo przykładają się do diagnostyki, dużo badań zlecają.
Powodzenia w diagnozowaniu i mam nadzieję, że lekarz pomoże Ci w walce z bólem stawów :roll: .

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 29 kwie 2014, 21:15

sofijka, dziękuję Ci.bardzo trochę pidnioslas mnie na duchu, czekam na reumatologa z niecierpliwoscia :roll:

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”