Bóle stawów

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy bed?c chorym na nzj odczuwasz bóle stawów?

Tak.
220
85%
Nie.
32
12%
Nie wiem.
7
3%

Liczba głosów: 259

Mutti
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u rodzica

Re: Bóle stawów

Post autor: Mutti » 11 sty 2006, 16:39

Jolu, czy to nas pewno opryszczkowe owrzodzenie ? Lekarze też sie mylą... Moje dziecko po operacji ropnia watroby miało potwornie owrzodzoną jamę ustną. Pobrałam na własną rekę wymaz i zawiozłam do pracowni bakteriologicznej. Po tygodniu okazalo się, że ..."flora fizjologiczna".
Więc myślę, że było to związane z e stanem zapalnym jelit, zwłaszcza, że wystarczyło wrócić do sterydów ( w szpitalu, gdzie było operowane nie podawano mu sterydów dożylnie "bo to chirurgia a nie wewnętrzny" a doustnie było to niemożliwe - dziecię miało przez półtora tygodnia mdłości i wymioty po narkozie) i owrzodzenie zaczęło zanikać samo. Od tego czasu jest spokój , już pół roku i oby tak dalej.

Mutti
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u rodzica

Post autor: Mutti » 12 sty 2006, 09:48

Cieszę się, że Ola ma się lepiej.
Wiesz, choroba dziecka nauczyła mnie nieoglądania sie na skierowania od lekarza lecz szukania możliwości ułatwienia diagnozy przez wykonane prywatnie badania. Wiem, to kosztuje, a ja nie jestem Krezusem, zwłaszcza po rocznej walce z chorobą dziecka i siedmiu jego pobytach w szpitalu. Ale ... biorę, poki mogę pożyczki, potem je spłacam a badania, jak trzeba , robimy prywatnie. Mam już wręcz zaprzyjaźnione pracownie analityczne i bakteriologiczne, które robią nam badania "na już".
Może to głupie ale chcę też w ten sposób oszczędzić mojemu dziecku kontaktów ze służbą zdrowia ( i tak miało ich w nadmiarze), bo np. wymaz pobieram sama ( na specjalną pozywkę - fiolki daja mi w pracowni).

Awatar użytkownika
Agnesis
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Agnesis » 12 sty 2006, 21:17

Tak, skądś to znam. Mnie też znają w laboratoriach analit i mikrobiologicznych. W tym jednym to nawet nazwiska nie muszę podawać. Niestety to jest bardzo drogie, a ja niewiele zarabiam. :cry:

Awatar użytkownika
0gabik
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: 0gabik » 06 lut 2009, 08:37

Mamcia pisze:Lekiem jelitowym skutecznym również na stawy jst sulfosalazyna. Poczytaj na stronach Towarzystwa (adres w stopce) i porozmawiaj ze swoim gastro-. Zajecie stawów jest zwykle związane z zaostrzeniem choroby zasadniczej i to gastro- powinien decydować o leczeniu, a nie pierwszy kontakt, który niezawsze wie co w trawie piszczy.
Mamcia
u mnie ból stawów wystąpił zaraz na początku dolegliwości jelitowych ustąpił w trakcie brania sulfosalazyny 3 x 2, obecnie od tygodnia zmniejszyłam dawkę 2x2(wskazówka lekarza) i odezwały się dość nieznośnie stawy :cry: choć jelita ok, nie dają o sobie znać :neutral:
powinnam wrócić do większej dawki na własną rękę zanim spotam sięz lekarzem?

Joanna23
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 09 lut 2009, 19:12

Ja z bólem stawów czekałam, na wizytę u swojego lekarza 3 miesiące :( nie próbowałam nic na swoją rękę robić.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

pytająca
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: pomorskie

Post autor: pytająca » 25 mar 2009, 20:22

Pisałam już w topicu "Stawy" ale nikt nie pomogl, wiec moze tu ktos zwroci uwage.. :cry:

Mianowicie:
U mojej znajomej stwierdzono przy chorobie CU nastepujaca chorobe stawow:
Enteropathic arthritis - pytanie czy to jest RZS :?: :?:
Czy ktos z Was tez ma taka diagnoze? I co ona oznacza?

Bede wdzieczna za kazda informacje!

Bardzo prosze o pomoc, jakiekolwiek info.. :smutny:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 mar 2009, 21:24

Nie jest to nazwa zapalenia stawów związanego z NZJ, któremu nie towarzyszą zmiany typowe dla RZS. Poniżej link niestety po angielsku.
http://www.everydayhealth.com/arthritis ... ritis.aspx
Kiedyś umieszczałam link do artykułu po polsku. Może nieoceniona natalka to odszuka.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 25 mar 2009, 22:38

Mamcia pisze:Kiedyś umieszczałam link do artykułu po polsku
czy o ten link chodzi?
http://free.of.pl/z/zzsk/art/esc/Zmianywjelit.htm
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Jacquelina
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Jacquelina » 26 cze 2009, 00:27

Mnie stawy pobolewają, ale to zależy od pogody: jak np.jest gorąca to mam stan podgorączkowy, bolą jelita, schodzi śluz zeń i to tego pobolewają stawy. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale za każdym razem sa to kolana >.<
leki:Salofalk 2*2/controloc/ azathiopiryne 1*2/

Horadoopka
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Horadoopka » 02 paź 2009, 10:18

czytam i czytam i oczy mi sie otwierają, co to mnie spotkało :cry: :cry:
podejrzewają u mnie CU ale chyba nie ma co podejrzewać, bo na pewno to mam :cry: cięzko sie oswoic z ta myślą...
stawy od zawsze miałam trochę osłabione, a od kilku miesiecy pobolewa mnie kolanko, a od 3 dni nieznośmy ból stawu szczękowego... :cry: :cry: :evil: i to pewnie nie od zęba tylko od choroby :smutny:
czy mam iśc do lekarza ogolnego?? czy może mi cos poradzić?? czy czekać na kolonkę (mam 13go) i wtedy przy okazji o tym powiedzieć?
co mi moze przepisac lekarz ogolny? jest sens?
wybaczcie tą płaczliwość w moim poście, ale na razie jakoś nie moge sie jeszcze pogodzić z ta chorobą... :smutny:

Szatkowska
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Szatkowska » 03 paź 2009, 14:41

Przytej chorobie co mamy są różne powikłania,sama na sobie doświadczyłam. Najpierw miałam zapalenie spojówek, musiałam iść do okulisty, podleczyłam. Od 3 mies. coś zrobiło mi się pod stopami i musiałam zaliczyć drematologa. Dostałam maść i smaruuję , ale to nie pomaga chyba będe musiała iść z powrotem do lekarza. Kości mi trzeszczą i bolą nic innego niedadzą jak tabletki przeciw bólowe.Gastrolog wysyła do specjalistów .
Jania

mar
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica

Post autor: mar » 14 paź 2009, 20:41

Sądząc po wynikach sondy i wpisach na forum to bóle stawowe sa w pakiecie z NZJ :(

Avs
Początkujący ✽✽

Post autor: Avs » 21 paź 2009, 18:00

mam bóle stawów skokowych od niedawna, i mi sie ostatnio bardzo czesto pojawia co ok 2 tygodnie. i mi puchną, ledwo chodze bo bardzo boli i przechodzi po 1,5 dnia. ale tym razem bol zaczal sie w piszczeli lewej nogi i bylo leciutko nieznacznie spuchniete to miejsce i bol zaczal schodzi nizej na (podbicie stopy?) i tak mi mocno spuchlo w strone palcow ze az bardzo bylem zdziwiony, bo takiego obrzeku nie mialem nigdy, co prawda juz mnie nie boli prawie wcale (czasem jak sie przejde gdzies to zaaboli mnie ale w miejscu gdzie nie ma obrzeku). smarowalem to jakims masciami chlodzacymi jak byl bol a teraz zaczynam na zapelenie stawow gdyz obrzek spowodowal ze moja kostka zniknela.
czy to zapalenie stawow? jak to leczyc w domowych warunkach, jak jest w waszych przypadkach?

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 24 gru 2009, 10:32

Mnie straszliwie bola plecy. Nie jestem w stanie sie w ogole zgiac ani w jedna strone, ani w druga. Ledwo wstaje z lozka i mam problemy z poruszaniem sie :cry:
Z rana jak sie budze to boli jeszcze szczeka, doslownie razem z glowa, wszystko mi pulsuje, ale te plecy to mnie niszcza. Nie wiem, czy to CU samo w sobie, czy Encorton, ktory biore od 4 dni :smutny:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 24 gru 2009, 12:01

Olimpijka, bardzo możliwe, ze od Encortonu.
Bierzesz jakieś suplementy wapnia, witaminy D ?
Robili Ci dentysometrie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”