Bóle stawów

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy bed?c chorym na nzj odczuwasz bóle stawów?

Tak.
220
85%
Nie.
32
12%
Nie wiem.
7
3%

Liczba głosów: 259

Go??

Choroby towarzysz?ce

Post autor: Go?? » 07 cze 2005, 21:41

Zastanawia mnie jedno: co jest przyczyn? a co skutkiem ? Na stawy choruj? ju? od 25 lat natomiast CU "ujawni?o si?" dopiero od lat 15 - tu. Obecnie mniej mam problemów z CU ni? ze stawami. Zaobserwowa?am, ?e pomaga mi nie tylko glukozamina ale równie? BOswelia. Zaznaczam, ?e nie bior? ani sterydów ani salofalku czy sulfasalazyny. Praktycznie jestem bez leków na CU, mam remisj? i jest w miar? fajnie. Ale stawy daja w ko?? codziennie. Mam zwyrodnienia wi?kszo?ci stawów du?ych ( barkowe, biodrowe, kolanowe, ostatnio nawet lewy skokowy), raz w miesi?cu dostaj? dostawowo Synocrom w najbardziej chory staw. Lekarz powiedzia? mi, ?e w przysz?o?ci czekaj? mnie protezy stawów kolanowych i biodrowych. Niez?a perspektywa, prawda ? Wi?c czy tak mog?o by?, ?e choroba stawów by?a zapowiedzi? choroby jelit ?

PaulaM.

choroby towarzysz?ce

Post autor: PaulaM. » 07 cze 2005, 22:46

U mnie choroba stawów zwiastowa?a Colitis...Ale i tak jestem szcz??ciara, bo nie leczono mnie specjalnie d?ugo na te stawy-po kilku miesi?cach dosz?a krwista biegunka i dobrze mnie skierowano,zdiagnozowano,leczono...
Nie mniej-od stawów si? zacz??o i stawy cz?sto daj? o sobie zna?,zw?aszcza te ma?e.Dr?twieja mi równie? r?ce, nie mog? je?? sztu?cami trzymanymi w prawej r?ce, pisa?, myc z?by praw? ?apk?...niefajnie

Awatar użytkownika
Wojtas
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Bóle stawów

Post autor: Wojtas » 07 cze 2005, 23:00

Hej, ja te? mam bóle stawów w konkretnie prawym kolanie. S? dni ?e boli jak pies a czasem jest ok.

Awatar użytkownika
kamil86
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: kamil86 » 08 cze 2005, 00:09

A propo tychs tawow to mowilem ostatnio to mojemu lekarzowi o kolanach to sie usmiechnal i poweidzial ze to zapalnie podczas crohna jest o wiele gorszy i to zupelnie inaczej wyglda
Brak roweru powoduje raka i choroby serca !

Kinga
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: Kinga » 08 cze 2005, 07:01

Jolu, ja bralam metryped razem z azatiopryna( to chyba to samo co Imuran) i zapisal mi to moj lekarz gastroenterolog. mialam zaostrzenie i dostalam ten steryd (bralam go juz wiele razy wczesniej) a pozniej doszla azatiopryna i powoli schodzilam z metypredu. Jeszcze dodam, ze nigdy nie mialam klopotow ze stawami.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 08 cze 2005, 10:16

Metypred = metyloprednizolon
Steryd jak inne, ostaniuo popularny wielu chorych uwaza ze ma mniej dizlan ubocznych niz encorton. Naturalne glikokortykoidy ( kortyzol, hydrokortyzon i kortyzon )zast?piono silniej i szybciej dzia?aj?cymi syntetycznymi pochodnymi, których jest ca?e multum m.in prednisone=prednizon, metyloprednizon, betametazon prednizolon a rózne firmy produkuj? je pod innymi nazwami: encorton, enkortolon, prednizon, solu-medrol, dekortin, metypred ...
Mamcia

Awatar użytkownika
kamil86
Początkujący ✽✽

Post autor: kamil86 » 08 cze 2005, 11:01

Z tego co wiem metypred jest o wiele bardziej silniejszy od encortonu. W poczatkowej fazie kuracji jadlem 40mg na dobe metypredu - w gdansku poweidzieli mi ze to byla konska dawka (dodam ze to byla jakas dobra klinika wiec wiezdieli co mowia)
Brak roweru powoduje raka i choroby serca !

Awatar użytkownika
Lawenda
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Lawenda » 08 cze 2005, 13:22

Jolu zobacz jaka jest substancja czynna.

Moja maxymalna dawka Metypredu to by?o 32 mg. Potem co 10 dni schodzi?am o 8 mg.
Zastanawia mnie jedno: co jest przyczyn? a co skutkiem ?
Lata zanim mia?am objawy jelitowe dawa?y mi si? stawy we znaki oczywscie bez podwy?szonych wska?ników reumatycznych. Mój gastrolog twierdzi, ?e to by? zwiastun Crohna. Teraz miewam przed zaostrzeniem sygna?y ze stawów.
Twardym trzeba być nie miętkim...

Go??

Bóle stawów

Post autor: Go?? » 08 cze 2005, 20:41

A wi?c nie jestem jedyna, która zacz??a swoj? "przygod? z jelitami" od stawów ! Jako? mi od razu lepiej, nie lubi? by? nietypowa. Wol? choroby sprawdzone o typowym przebiegu. Natomiast spotka?am sie ju? z przypadkiem, gdzie gwa?towny , silny ból stawów byl zapowiedzi? tworzenia si? ropnia. Skonczy?o si? oczywi?cie operacj?, drenami i innymi "przyjemno?ciami".

Gość

Post autor: Gość » 08 cze 2005, 20:55

czy to oznacza, ?e Metypred to to samo co encorton?
ja jako sterydowiec dopowiem, ?e encorton to prednizon a metypred to metyloprednizolon (czyli pochodna prednioznu), nie jest to wi?c to samo,

ale tak bardzo silniejszy metypred to znów nie jest - przyjmuje si? przelicznik: 5 mg prednizonu = 6 mg metyloprednizolonu = 6 mg deflazacortu
czyli posuguj?c sie nazwami handlowymi:
5 mg encortonu = 6 mg metypredu = 6 mg callcortu

Ania_Radom
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Ania_Radom » 11 cze 2005, 10:59

ja bra?am metypred chyba za d?ugo w du?ej dawce bo spuch?am jak balon, jeszcze po odstawieniu by?am spuchni?ta przez kilka tygodni, my?la?am ?e mi tak zostanie .

Ania_Radom
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Ania_Radom » 11 cze 2005, 11:02

ja bra?am metypred chyba za d?ugo w du?ej dawce bo spuch?am jak balon, jeszcze po odstawieniu by?am spuchni?ta przez kilka tygodni, my?la?am ?e mi tak zostanie,.

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: inkaska » 21 cze 2005, 11:12

ostatnio coraz czesciej bola mnie stawy, zwlaszcza kolanowe, ale chyba nie ma na to rady.....
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
Lawenda
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Lawenda » 21 cze 2005, 11:16

co nieco pomagaj? ?wiczenia i we?niane ogrzewacze ;-)
Twardym trzeba być nie miętkim...

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Małgosia » 22 cze 2005, 07:44

Jola Damek pisze:by?am z Olk? u gastrologa i na stawy nic nie poradzi? ani nie przepisa?. Powiedzia? ?e to normalne w Cu i ?e trzeba próbowa? jako? to znie??.... taka karma
Chyba lepiej zasi?gn?? jeszcze opinii reumatologa. Mo?e przepisze dora?nie co? niesterydowego przeciwzapalnego. Ja od czasu do czasu biore DicloDuo - jak stawy mi bardzo dokuczaj? - i to pomaga.
będzie dobrze :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”