POTRZEBNA POMOC!!!!! RUMIEN GUZOWATY!!!!! (dot. tomato!!!)

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Aneczka
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

POTRZEBNA POMOC!!!!! RUMIEN GUZOWATY!!!!! (dot. tomato!!!)

Post autor: Aneczka » 02 kwie 2004, 14:58

S3uchajcie kochani, nasz kolega tomato potrzebuje pomocy. Le?y w Krakowie w szpitalu, stwierdzili u niego rumien guzowaty, ale w bardzo zaostrzonej formie. W stawach zbiera mu sie ropa. Nie reaguje na ?adne antybiotyki. Powyrywali mu juz kilka zebów bo stwierdzili, ?e ich stan zapalny mo?e miea z tym co? wspólnego. Jak narazie to juz ponad tydzien a on strasznie cierpi. Jest za3amany. To k3ebek nerwów. Mo?e ktos z was prze?y3 cos takiego. Mamciu, mo?e Ty potrafi3abya cos powiedziec na ten temat? teraz dostaje penicyline i przeciwbólowe. Prosze pomo?cie!!!!!!

Pozdrowienia od Tomka!!

Ania

P.S. Niestety przez weekend nie bede mog3a sie odzywaa, ale w pon przeka?e wszytkie wasze uwagi Tomkowi. Dziekuje w jego imieniu!!
nie boję się śmierci, ona dodaje mi sił!

Alicja
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: POTRZEBNA POMOC!!!!! RUMIEN GUZOWATY!!!!! (dot. tomato!!!)

Post autor: Alicja » 02 kwie 2004, 16:38

Cze?a, wprawdzie nie choruje na nzj, ale odwiedzam to forum gdyz moja córka ma cu. Ja natomiast mia3am w ?yciu 3 rzuty rumienia guzowatego i za ka?dym razem pomaga3 mi tylko Encorton, a nigdy antybiotyki, przy czym nie by3y to bardzo ostre stany. Od kilku lat nie mam nawrotów - mam nadzieje, ?e choroba o mnie zapomnia3a O innych metodach leczenia nie s3ysza3am.
Pozdrawiam,
Alicja

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 02 kwie 2004, 16:47

Pod rek? mam tylko to.

http://www.termedia.pl/dermatologia/showpdf.php?id=149

Niestety, jest to jedna z komplikacji przy CU, z tego co wiem, ?adko przebiega tak dramatycznie jak u Tomato. Leczenie jelitek pomaga na to ?winstwo. Wrzody??? u Oli to te? mo?e bya to samo. Je?eli pod3o?e jest wyra?nie bakteryjne to antybiotyk pomo?e, je?eli wirusowe to nie.
Tu pod3o?e jest pp auto. Co kiekawe zakazenia jersini? u doros3ych czesto prowadz? do rg.
W jakiej klinice le?y Tomato? czy ma kontakt ze swoim gastroenterologiem. Moim zdaniem, je?eli nie jest to absolutnie konieczne.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 02 kwie 2004, 16:52

Jari
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Jari » 02 kwie 2004, 22:36

Kurcze nic pomóc nie moge ale przekarz mu serdeczne pozdrowienia z mojej strony, i powiec ?e napewno mu sie uda z tego wyj?a !
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

flowera
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: flowera » 03 kwie 2004, 12:51

Z mojej strony tez Aneczko przekaz mu pozdrowienia najcieplejsze
trzymam kciuki mocno i modle sie zaby sie wszystko dobrze skonczylo i zeby wyszedl z tego jak najszybciej
Bogusia
Flowercia
gg 760652
Hej hej Kochani!!!
piszcie do mnie gg 760652

papuas
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: papuas » 03 kwie 2004, 13:46

choa merytorycznie nie moge pomoc, jednak przesylam najserdeczniejsze zyczenia dla tomato! Pozdrow go ode mnie i zycz szybkiego powrotu do zdrowia i forum oczywiscie!

Sonia
Debiutant ✽

Post autor: Sonia » 03 kwie 2004, 15:41

A ja dorzuce jeszcze to...pozdrowienia dla Tomato:-)) i szybko niech do nas wraca!
http://dermart.webpark.pl/dermatol/rumien.htm
Bedzie dobrze..wiem to:))

Sonia
Debiutant ✽

Post autor: Sonia » 03 kwie 2004, 15:45

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 04 kwie 2004, 15:21

Rumienia nie mia3am na szczescie, ale ?ycze zdrowia i wykaraskania sie z tego.
...

Do Sonii- i do Wszystkich wklejaj?cych linki.. mam ma3? pro?be, któr? od kilku dni boje sie wyrazia.. ale raz kozie ?miera. Jest co? takiego jak BBCode.. brzmi nieziemsko, ale taki napis mamy przy ka?dym pisanym po?cie po lewej stronie pod nazw? OPCJE. Oto link:
http://mitglied.lycos.de/amk025/phpBB2/ ... ode=bbcode

Tam pisze, jak wklejaa linki, obrazki, robia kolory itp. Nie jestem uczona z komputerów, ale skuma3am o co biega. Zawsze przed wys3aniem postów mo?na daa "podgl?d" i sprawdzia, czy sie nie zrobi3o zbyt du?o (czasem nieczytelnych) literówek, czy link dzia3a- tzn. czy jest niebieski, czy widaa obrazek. Dla Oosby pisz?cej posta mo?e to ma3e utrudnienie- bo zajmie ciutke wiecej czasu, ale dla czytaj?cych ulga.. przynajmniej dla mnie. Soniu pozwoli3am sobie jako moderator poprawia Twoje linki, bardzo przydatne tu.

przepraszam, je?li Ciebie urazi3am lub Kogokolwiek
pozdrawiam
Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Sonia
Debiutant ✽

Post autor: Sonia » 04 kwie 2004, 15:31

No i dobrze zrobilas Aniu ze mnie poprawilas:-) od tego w koncu jestes moderatorem na tej stronie. Hm...coz moge powiedziec, myslalam ze sie wklei ten link na np.niebiesko ale tak sie nie stalo..coz,zdarza sie:) Aneczko nie musze czytac tych wszystkich wspanialosci na temat jak sie wkleja na kolorowo:) poniewaz wiem jak to sie robi..nie wiem czemu tym razem tak sie nie stalo:) moze jakis blad..nie wiem. Chcialam dobrze ,a ze zamiast kolorku wskoczyl czarny:) trudno..mozna zawsze wklepac sobie ta stronke na klawiaturze-bardziej klopotliwe aczkolwiek jesli komus by bardzo zalezalo..to tak po prostu zrobi.
Pozdrawiam serdecznie:)) :D

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 04 kwie 2004, 15:59

Soniu kochana- tu nie chodzi o wklejeniu linku na niebiesko, tylko, ?eby on wyszed3 niebieski i podkre?lony (czyli by3 hiper3?czem). Wtedy trzeba opatrzya link: klikn?a na link-adres i jeszcze raz- bez spacji w linkach. My?le, ?e powinno wyj?a dobrze.

powodzenia
Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Sonia
Debiutant ✽

Post autor: Sonia » 04 kwie 2004, 21:35

:-) oki oki:) juz koniec tematu..moze nastepnym razem wyjdzie :roll: :wink:

Gość

Post autor: Gość » 05 kwie 2004, 13:41

:oops: :cry: bardzo mnie zasmusi3a wiadomo?c o Tomato!!!
Bardzo ale to bardzo prosze o przekazanie mu pozdrowien ode mnie i od mojej Oli. Bardzo Ci wspó3czujemy Tomato! Ola mia3a rumien guzowaty w postaci kilku guzów na nodze. Robiono jej ok3ady z kwa?nej wody, podawano Zinacef i sterydy.... i jako? przesz3o... nikt nie starszy3 wyrywaniem zebów... sama nie wiem co o ym my?lea...
Mo?emy tylko modlia sie, aby Opatrzno?a czuwa3a nad Tomatem. Sama wiem, ?e komplikacje Tomato przypominaj? troche te, które mia3a Ola, choa nadal nie wiemy co jest ich przyczyn?. Od wyciecia migd3ów Oli min? w3a?niue miesi?c i jak narazie Ola czuje sie dobrze.

papuas
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: papuas » 05 kwie 2004, 13:50

Tak sobie myslaem o tomato ostatnimi czasy i o tym poscie. Nie wiedzialem o czyms takim jak rumien. I teraz sie zastanawiam, czy nie lepiej byloby dalej nie wiedziec. Bardzo mnie ta wiadomosc przybila. Czlowiek jednego dnia pisze na forum, a drugiego juz lezy w szpitalu w powaznych tarapatach. Zamulilem sie przez to i przybilem... Chcialem juz odejsc z forum, wywalic je z ulubionych, zapomniec adres. Ale nie wiem czy jest sens. Nie wiem czy niewiedza i zamkniecie jest lepszym wyborem. Z drugiej strony wizje szpitala, zeby, rumienie zalatwily mi humor na kilka dni... Czasem sie ciesze ze Was znalazlem, a czasem mysle ze to pogarsza moj stan psychiczny i fizyczny. Zaraz staram sie doszukiwac u siebie Waszych dolegliwosci. Watpie czy droga, dieta, leczenie ktora mam sa skuteczne, bo widze ze kazdy niemal ma inne.
CZY TE FORUM PRZYNOSI WIECEJ ZLEGO CZY DOBREGO?

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”