POTRZEBNA POMOC!!!!! RUMIEN GUZOWATY!!!!! (dot. tomato!!!)

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
zuza
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: POTRZEBNA POMOC!!!!! RUMIEN GUZOWATY!!!!! (dot. tomato!!!)

Post autor: zuza » 05 kwie 2004, 16:11

—yczenia szybkiego doj?cia do u?ywalno?ci dla tomato od zuzy i jej s3awka! Trzymamy mocno kciuki!

papuas - androny pleciesz! to nie forum tak na Ciebie dzia3a tylko przesilenie wiosenne! I wg mnie lepiej wiedziea ni? trwaa w niewiedzy.

Na dzien dzisiejszy uwa?am, forum przynosi wiecej dobrego, ale nie siedze tu zbyt d3ugo.

Jari
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Jari » 05 kwie 2004, 23:14

Dla mnie to forum to same pozytywy.
Tyle sie dowiedzia3em o swojej chorobie! Nigdy by mi tego lekarze nie powiedzieli ze zwyk3ego braku czasu.
O tylu cz3owiek ludziach czyta, którzy maj? cie?ej i id? do przodu...
No i choaarzby buduj?ca jest reakcja na chorobe którego? z nas.
S? oczywi?cie i minusy. Zastanawiam sie teraz czy mój sposób leczenia i moje podej?cie by3o w3a?ciwe.
No i czas, który spedzas przy kompie.
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Awatar użytkownika
Aneczka
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Aneczka » 06 kwie 2004, 09:05

hej hej!!!

Tomasz dziekuje za pozdrowienia i równie? Was pozdrawia. Lerzy w Szpitalu Secjalistycznym na ul. Skarbowej w Krakowie na oddziale reumatoligii. Czuje sie troszke lepiej, na ?wieta wyjdzie do domu na przepustke.
Wiecie co, wkurza mnie to, ?e kto? musi tak cierpiea :-(

buziaki...

Ania
nie boję się śmierci, ona dodaje mi sił!

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Małgosia » 06 kwie 2004, 11:04

O kurcze!! Nie by3o mnie tu kilka dni (delegacja :( ) a tu takie smutne informacje!!
Zaprzyja?ni3am sie z Tomato, to super go?a! —e te? to paskudztwo musia3o go dopa?a :cry:
Aneczko :!: pozdrów go koniecznie ode mnie! Powiedz mu ?e za niego trzymam kciuki i modle sie o zdrowie dla niego.
będzie dobrze :-D

Olka - Fasolka
Debiutant ✽

Post autor: Olka - Fasolka » 06 kwie 2004, 14:35

cze?a jestem Ola to ja córka Joli. Bardzo jest mi przykro z tego powodu,i? dopad3o cie to ?winstwo :cry: Jednak tomcio nie poddawaj sie trzymam za Ciebie kciuki.
Mia3am rumien jednak nie w takim zaostrzonym stadium jak ju? wcze?niej mama pisa3a leczyli mnie sterydami-chydrokortizon no i mia3am ok3ady z altactu.nie wiem czy cokolwiek to da, ale trzeba prubowaa. Przesylam wielk? bu1ke dla Ciebie i trzymaj sie :o PAMIETAJ JESTE?MY Z TOB! PAPAPA CAUSKÓW 102X2- FASOLKA

tomato
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tomato » 09 kwie 2004, 15:25

Przede wszystkim dziekuje wszystkim za pozdrowienia i s3owa otuchy, naprawde teraz sie przydaj?, bo psychicznie siadam, to co s3ysze od lekarzy to jaki? koszmar, mnie to sie chyba ?ni.

To nie jest dobre miejsce na opisanie tej choroby(rumien guzowaty), wiec zaczne nowy temat, tylko z domem sie oswoje i napisze o tym w poniedzia3ek. Narazie jestem na przepustce wiec informacje po3owiczne, ale ju? du?o wiem.

Pozdrawiam i jeszcze raz gor?co dziekuje. Tomek.
Głowa do góry, niedajmy sie.

majand
Debiutant ✽

Post autor: majand » 04 paź 2008, 23:18

witajcie tak jak i wy i ja mam problem, jak się okazuje każdy znas ma jakies obiawy uboczne i różnie się to obiawia znalazłem sposób na NZJG w moim przypadku ale nie moge porazdić cobie z powikłaniami czyli rumieniem na nogach mało mnie szlak nie trafi gdy po wizycie u dermatologa i jego specyfikach rany powiększyły się 0 jakieś 300% widocznie trafiłem na konowała :!:

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 05 paź 2008, 21:17

Ja bym zwiększyła dawki lekuów , które bierzesz na nzj, a zaczęłabym od wizyty u gastrologa z taką właśnie sugestią.
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Iga
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: Iga » 05 paź 2008, 22:32

Ja z tym świństwem walczę już bardzo długo. Do tej pory były tylko NLPZ i antybiotyki, w najbliższym czasie planują mi wprowadzić encorton... trochę się boję tego, ale chyba trzeba będzie :( Właściwie od lipca do zeszłego tygodnia było jedno wielkie zaostrzenie :(

Powiadacie że encorton pomaga?

P.S. A ze smarowideł pomagała mi tylko... maść ichtiolowa. Altacet tylko podrażniał. Może spróbujcie maści ichtiolowej, mnie fajnie łagodziła objawy.

majand
Debiutant ✽

Post autor: majand » 06 paź 2008, 21:33

Szaraja, pomysł dobry ale trzeba uwazac enkorton może pomóc ale jest bardzo szkodliwy na nadnercza i odczułem jego działanie zwięszenie leków tesz wpływa szkodliwie na mój organizm choc mam bule to nieras tramal nie pomaga

Nikifora
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Nikifora » 17 paź 2008, 17:29

Witajcie,

Każdemu kto, miał do czynienia z rumieniem serdecznie współczuje. U mnie zaczął pojawiać po dwóch latach choroby. Na początku tylko mały, z czasem coraz większy. Ostatnio zaczął wyskakiwać mi również na rękach. Nawet dziś mam rumień na nogach i ręce lewej. Bardzo boli, szczególnie ten na łydce ma średnicę 10 cm, jest cały spuchnięty i czerwony - wieczorami to koszmar. Pokazać komuś to dramat. Mi niestety nie pomagała ani jodyna, ani maść ichtiolowa, ani maści sterydowe. Jedyną rzeczą którą mi naprawdę pomaga jest okład z gliny oczyszczającej. Niestety nie wiem gdzie ją dostać, moja znajoma przywiozła mi z Krymu. Może warto spróbować okładów z oczyszczającej gliny kosmetycznej? Pomaga również woltaren i chińska maść 999. Ja kupują ją od mojego czarodzieja od akupresury (ostatnio tylko akupresura stóp mnie ratuje przed szpitalem).

pozdrawiam,
wszyscy jesteśmy wyjątkowi :)

Alicja
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Alicja » 17 paź 2008, 20:28

Jako doświadczona weteranka rumieniowa, mogę powtórzyć, że u mnie skuteczne jest tylko leczenie sterydami. Na początku brałam enkorton, potem reumatolog ( bo tylko u niego się na to leczę) zaczął mi zapisywać metypred. Przeważnie po kuracji mam spokój na jakies 2-4 lata. Ani mazidła od dermatologa, ani antybiotyk nic nie pomogły w pierwszym rzucie, wiec juz nawet tego nie próbuję, to była strata czasu. Niestety, właśnie wczoraj pojawił się po raz kolejny mój dobry znajomy, w towarzystwie bolącego kolana i łokcia :smutny:

Awatar użytkownika
kineczkaa
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: kineczkaa » 24 kwie 2009, 19:08

U mnie rumień guzowaty, a raczej ich kilkanaście, pojawiły się jakieś 3 tygodnie temu. Jedne się porobiły tak do średnicy ok 1cm po czym znikły. Potem znowu się jakieś nowe pojawiły i jak na razie nie znikają, ale na szczęście się nie powiększają i już przestały tak bardzo boleć.
Ale jeden który wylazł na samym początku jest do dzisiaj a do tego powiększył się do średnicy 5 cm. Na początku był to tylko mały guzek z czerwoną plamką, ale wokół guzka noga była bardzo spuchnięta. Lekarka kazała mi smarować Naproxenem, po którym opuchlizna zeszła, więc myślałam, że rumień znika, ale zaczął się powiększać (teraz właśnie śr ok 5 cm) i przybrał kolor czerwono(po bokach) do fioletowo-czarnego...
Myślałam że ten kolor świadczy o tym że rumień się goi ale on się powiększa! :suchy:
Pokazałam to lekarce, kiedy przyszłam na zastrzyk (chodze na biologiczne i zawsze mnie bada), ale ta nic nie powiedziała (tylko trzy tygodnie temu o tym naproxenie), więc moje pytanie brzmi: jaki lek/maść mogę kupić na to paskudztwo bez recepty? :suchy:

rybeńka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie

Post autor: rybeńka » 24 kwie 2009, 19:42

Ja miałam rumień przez dwa lata. Najgorszy był ból i opuchnięte stopy i łydki. Nie mogłam chodzić. Pomagały tylko silne leki przeciwbólowe. Wyleczyłam się sama. Przeczytałam gdzieś, że może to być skutek uboczny antykoncepcji. Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne na próbę i przeszło, jak ręką odjął. Lekarz był w szoku.
Tomek 25 lat, 56 kg, 173 cm.
Leki: Asamax, Imuran, Aspargin, Alfadiol, Ostolek
3 dawki Remicade
2 lata Humiry
3 dawki Remicade
rok przerwy
Remicade IV 2014 - III 2015

Iga
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: Iga » 25 kwie 2009, 01:03

kineczkaa pisze:moje pytanie brzmi: jaki lek/maść mogę kupić na to paskudztwo bez recepty? :suchy:
Maść ichtiolową.
Dermatolog kazał mi kiedyś smarować na zmianę - maść ichtiolowa na noc, Aescin w żelu na dzień. Jakoś stabilizowało sytuację.

Ech... właśnie widzę, że i u mnie szykuje się zaostrzenie... Rozlewa mi się paskudztwo po nodze. A już było tak dobrze... :mad:

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”