Niepokojące oznaki..Co to może być ?

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: podlaskie

Niepokojące oznaki..Co to może być ?

Post autor: cebann » 05 lut 2015, 14:01

Więc tak zauważyłem że od jakiegoś czasu na barkach i twarzy pojawiają mi się czerwone kropki .. nie wiem co to jest i jak szybko sobie z tym radzić .. Może ktoś coś miał podobnego ? :evil: :evil:
Chory czy nie walczyć trzeba zawsze ! Kiedyś jeszcze wstanę na nogi i pokaże że się da !

Awatar użytkownika
Gosieńka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Re: Niepokojące oznaki..Co to może być ?

Post autor: Gosieńka » 05 lut 2015, 15:05

Czy bierzesz teraz jakiś steryd?

Ja przy braniu metypredu miałam przejściowo czerwone krostki na ciele. Jak całkowicie zeszłam z niego to one szybko zniknęły.

Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽

Post autor: cebann » 05 lut 2015, 15:19

Właśnie tak metypred ale go biorę już 3 czy 4 miesiące i do tej pory nie było takiego czegoś ..
Chory czy nie walczyć trzeba zawsze ! Kiedyś jeszcze wstanę na nogi i pokaże że się da !

Awatar użytkownika
Gosieńka
Początkujący ✽✽

Post autor: Gosieńka » 05 lut 2015, 15:28

Mnie też takie krostki wyskoczyły dopiero po jakimś czasie. Jak całkowicie zejdziesz z niego to na pewno znikną. A na jakiej dawce jesteś?

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 05 lut 2015, 15:42

http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... t=metypred
warto poszukać, by sie zbytnio nie niepokoić :-)

Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽

Post autor: cebann » 05 lut 2015, 15:51

Dawka 2 tbl rano czyli 32mg .. a schodzić na razie nie mam jak ze względu na to co mówił gastrolog że niby jeszcze za wcześnie .. wiadomo że nie ma co się zrażać od razu ale na twarzy robi się to denerwujące bo pod ubraniem nikt nie zobaczy .. do tego jeszcze sucha i schodząca skóra miejscami na twarzy to już tragedia .. :mad:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 05 lut 2015, 16:13

cebann pisze:biorę już 3 czy 4 miesiące
cebann pisze:2 tbl rano czyli 32mg .. a schodzić na razie nie mam jak ze względu na to co mówił gastrolog że niby jeszcze za wcześnie ..
ale na twarzy robi się to denerwujące.. do tego jeszcze sucha i schodząca skóra miejscami na twarzy to już tragedia ..
powiedziałbym że jesteś długo na jednej dawce,a jeszcze zejście też będzie trwało....
Poczytaj o trądziku różowatym posterydowym,tu na forum ale i na mądrych portalach.
Tak długo steryd,więc warto sie wspomagać,może wapń,potas,magnez,a i warto by .. i posprawdzać coś tam jeszcze.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽

Post autor: cebann » 05 lut 2015, 16:20

obyty.z.cu pisze:
cebann pisze:biorę już 3 czy 4 miesiące
cebann pisze:2 tbl rano czyli 32mg .. a schodzić na razie nie mam jak ze względu na to co mówił gastrolog że niby jeszcze za wcześnie ..
ale na twarzy robi się to denerwujące.. do tego jeszcze sucha i schodząca skóra miejscami na twarzy to już tragedia ..
powiedziałbym że jesteś długo na jednej dawce,a jeszcze zejście też będzie trwało....
Poczytaj o trądziku różowatym posterydowym,tu na forum ale i na mądrych portalach.
Tak długo steryd,więc warto sie wspomagać,może wapń,potas,magnez,a i warto by .. i posprawdzać coś tam jeszcze.

No witaminy biorę w postaci bodymax plus i gastrolog nie miał przeciwskazań . No porobię jakieś badania jak matula wróci w przyszłym tyg .
Co do dawki to na początku choroby było raz zmniejszone o 4mg ale później wróciłem do szpitala z zaostrzeniem i tak już te 32 do tej pory zostało . Teraz mam imuran dopisany przez gastro żeby właśnie zejść ze sterydu .

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽

Post autor: cordo » 05 lut 2015, 17:11

Na 100 procent jest to spowodowane chorobą, w moim przypadku były to objawy złego odżywiania. Na chwilę obecną to pierwsze co, to zejdź jak najszybciej ze sterydu i dojdź do remisji, bo jak się jest chorym to tak naprawdę nie wiadomo czym może być to spowodowane. Równie dobrze może być to efekt uboczny sterydów, braki witamin, stres etc. Przerabiałem to już sporo razy, dermatolodzy etc. Gdy przestałem brać sterydy, zacząłem się dobrze odżywiać to te czerwone plamki na barkach zniknęły

Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽

Post autor: cebann » 05 lut 2015, 17:19

cordo pisze:Na 100 procent jest to spowodowane chorobą, w moim przypadku były to objawy złego odżywiania. Na chwilę obecną to pierwsze co, to zejdź jak najszybciej ze sterydu i dojdź do remisji, bo jak się jest chorym to tak naprawdę nie wiadomo czym może być to spowodowane. Równie dobrze może być to efekt uboczny sterydów, braki witamin, stres etc. Przerabiałem to już sporo razy, dermatolodzy etc. Gdy przestałem brać sterydy, zacząłem się dobrze odżywiać to te czerwone plamki na barkach zniknęły

Dojście do remisji wcale nie jest takie łatwe .. Teraz jestem w takim stanie że nic mnie nie boli .. jem wydaje mi się dość sporo lecz z wagą mam problem .. do :wc: max 5-6 razy i to są tylko okresy ranne tj po wstaniu i wieczorne przed pójściem spać .. ale ostatnimi czasy bywa tak że jest to max 3-4 razy więc chyba coś rusza ale lepiej nie zapeszać bo wiem że i tak nie uda mi się tego zmniejszyć .. bo czuje że to jest nie tak jak powinno

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 05 lut 2015, 21:39

Sterydy bierze się jak najkrócej. Nie wiem kto cię leczy, ale jeśli sterydy działają to się zmniejsza dawkę, a jak nie działają to też się zmniejsza zmieniając leczenie.
Kropki są mniejszym problemem niże schemat leczenia.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”