mozliwe uczulenie na leki a ich stosowanie

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

mozliwe uczulenie na leki a ich stosowanie

Post autor: palula88 » 05 lut 2015, 18:29

Mam duzy problem. Od jakiegos roku mecze sie z pokrzywka, nie jest ona jakas duza bo pare plamek na ciele, ktore spokojnie mozna policzyc lub pare malutkich babli. Raz sie pojawia raz nie raz mniej raz wiecej. Bralam asamax, salofalk, pentase, od poczatku choroby sulfe i przy kazdym leku pojawia sie ta wysypka :( Bylam u dermatologa przepisal mi leki antyhistaminowe ale one jedynie powoduja ze zamiast babelkow mam czerwone plaskie plamki. Rozmawialam ze swoim gastrologiem i rozlozyl rece.. powiedzial ze moze mi dac doraznie rupafin antyhistaminowy jak bardzo mi przeszkadza ta wysypka bo nie ma na co mi zamienic lekow i ze pewnie mam uczulenie na mesalazyne. Powiem szczerze ze bardzo martwi mnie stosowanie lekow ktore mnie uczulaja .. boje sie ze skonczy sie to wstrzasem anafilaktycznym i czuje sie jakby moj lekarz nie bral zbyt powaznie mojego problemu. Nigdy nie mialam podobnych problemow pojawil sie on rok temu jak do leczenia wlaczylam pentanse w granulacie wczesniej stosowalam sama sulfe i salofalk i nie bylo problemu z wysypka. Ostatnio stosowalam metypred w dawce 4 mg razem z sulfa i tez ta wysypka sie pojawiala. Teraz jestem na samej sulfie i nic sie nie zmienilo. Moze mi cos doradzicie bo ja totalnie nie wiem co mam robic.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: mozliwe uczulenie na leki a ich stosowanie

Post autor: Mamcia » 05 lut 2015, 21:29

NO cóż. Nie jest fajnie jak się ma uczulenie na mesalazynę. Z tego jakie leki bierzesz masz CD umiejscowione tylko w j. grubym, a leki bierzesz na podtrzymanie remisji?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽

Post autor: palula88 » 06 lut 2015, 09:18

Tak zmiany mam tylko w jelicie grubym w esicy i zastawka bauhina jest pogrubiona. Aktualnie mam zaostrzenie ale nie jakies ostre. Stolec raz dziennie z domieszka sluzu uformowany i czasami lekkie pobolewanie brzucha no ale crp 20 i ob 25 wiec zaostrzenie niestety.
Imuran 100mg

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 06 lut 2015, 20:56

Esicę można leczyć od dołu, a okolicę kątniczo krętniczą budesonidem dojelitowym. Oczywiście jeśli masz uczulenie na mesalazynę. Statystycznie sulfa ma więcej działań niepożądanych niż mesalazyna.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽

Post autor: palula88 » 06 lut 2015, 21:36

Jest moze jakies badanie ktore moze potwierdzic ewentualne uczulenie?
Imuran 100mg

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”