Toczeń wewnętrzny

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kiara
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie

Toczeń wewnętrzny

Post autor: kiara » 25 lut 2015, 19:06

Długo długo już sobie choruję.Powikłaniem mojego Cronika jest RZS oraz już od pół roku okularki.Jednak ostatnio w grudniu mocne zaostrzenie decyzja lekarza:biologiczne leczenie po raz piąty defakto.Niestety wyniki badań złe i po konsultacji z reumatologiem brak zgody na leczenie biologiczne,diagnoza toczeń wewnętrzny.Jedyne co mi zaoferowano to w zastrzykach Metrotexat,ale się bardzo boję o skutki uboczne.Od końca grudnia schudłam 12 kg,biegam do toalety dzień i noc nie mam siły wydaje mi się ze jestem b.odwodniona.Może ktoś był,jest w podobnej sytuacji i cokolwiek podpowie :wc:
Chcę być kropelką rosy,która w dni suszy zwilży choćby jedno źdźbło zdeptanej trawy...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Toczeń wewnętrzny

Post autor: Mamcia » 25 lut 2015, 22:09

Metotreksatu bym się nie bała, bo lek stosowany i w NZJ i w toczniu. W reumatologii tak popularny jak azatiopryna w NZJ. Rozumiem, że miałaś robione badania w kierunku tocznia i przeciwciała wyszły pozytywne. To niestety może być efekt leków anty TNF. Tu link do aktualnej pracy poświęcone temu zagadnieniu. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3504723/
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 25 lut 2015, 22:23

kiara, brałam Metotrexat przez 11 lat non stop i w sumie nic złego się nie działo, ostatnie 2 lata w zastrzykach, bo już psychicznie nie znosiłam tabletek. Jedynymi skutkami ubocznymi były okropne mdłości. Fakt jest też taki, że mnie konkretnie nic to nie dawało - jak większość leków które brałam, biorę :(
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
kiara
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: kiara » 26 lut 2015, 10:02

Dziękuję bardzo za pomoc.Badania oczywiście robione,nawet powtarzane dla pewności.Metrotexat również biorę lecz w tabletkach 1 raz w tygodniu 3 razy dziennie w dawce 2,5 mg każda.Jeszcze raz dziekuję,dobrze,że jesteście ludki bo psycha już mocno siada. :wc:
Chcę być kropelką rosy,która w dni suszy zwilży choćby jedno źdźbło zdeptanej trawy...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 lut 2015, 21:54

Przy CD MTX w ampułkach jest bezpieczniejszy ze względu na jelita.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”