pozajelitowa yersinioza w stawach

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Moon
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie

pozajelitowa yersinioza w stawach

Post autor: Moon » 11 mar 2015, 10:30

Drogie i Drodzy,

potrzebne mi informacje na temat pozajelitowej yersiniozy.

Jesli ktoś miał zdiagnozowaną pozajelitowa yersioniozę w stawach z ropniami i stanem zapalnym, bardzo proszę o jakiekolwiek informacje. sprawa jest tak rzadka, że lekarze średnio sobie radzą z moim przypadkiem. I przydałyby mi sie jakieś porady, jeśli ktos to przechodził.

pozdr
M

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Re: pozajelitowa yersinioza w stawach

Post autor: Mamcia » 11 mar 2015, 21:02

Nie jest to takie rzadkie. Tu link do artykułu może nie najnowszy, ale kompetentny http://zatoka.icm.edu.pl/acclin/vol_2_i ... 51-158.pdf albo
http://www.pamw.pl/sites/default/files/ ... ska_pl.pdf
ten drugi trochę nowszy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Moon
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: Moon » 14 mar 2015, 15:45

Mamcia... nie pomagasz mi, tylko za wszelką cenę chcesz gdzieś wcisnąć, że ktoś się myli. jak zwykle zresztą.

Po pierwsze w 2007 roku wykryto tylko 54 przypadki poza-jelitowej yersiniozy w Polsce.

Po drugie byłam już u xxxx lekarzy i każdy mi mówi że jest to rzadkie i się dziwią,
wyprzedzając twoją odpowiedź, są to dobrzy lekarze doświadczeni.

Poza tym jakoś nikt tu nie odpisał że to miał albo ma.

Może skup się raz na pomocy, bez protekcjonalizmu ze swojej strony.

Jestem zdesperowana, bo mój stan się pogarsza z każdym dniem, a potrzebuję interdyscyplinarnej diagnozy co nie jest wcale takie łatwe w Polsce. Nie zamierzam czekać bezczynnie na sepsę.

Jeśli mój przypadek jest taki oczywisty, to prosze podaj mi imię i nazwisko lekarza, który sie na tym zna i mi pomoże, bo jak dotychczas 5 lekarzy nie wie o co chodzi i kwalifikuę się jako zagadka medyczna.

Ale ty oczywiście wiesz lepiej.

Proszę o pomoc a nie o poprawianie, co niby mają mi te artykuły dać? wyleczą mnie?

Zastanów się chociaż raz zanim coś napiszesz, jak nie masz nic konstruktywnego do dodania to lepiej nic nie pisać

ps
mam google i już dawno te artykuły czytałam

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono

Post autor: Maatylda » 14 mar 2015, 18:31

Moon, bardzo mi Ciebie szkoda, mam nadzieję, że w końcu ktoś się znajdzie.. może za granicą?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 mar 2015, 19:18

Moon, nic nie wciskam tylko odsyłam do fachowej literatury. Nie wytykam błędów. Możesz mnie nie lubić, ale nie upoważnia cię to takiego tonu. Możesz wrzucić mnie do ignorowanych.
Nie wiem jacy lekarz cię konsultowali i w jakiej dziedzinie mieli doświadczenie. Jeśli gastroenterolodzy z tych dwóch wiodących ośrodków warszawskich nie mają koncepcji, to adresem jest Instytut Reumatologii, ale tak naprawdę to lekarz prowadzący chorobę zasadniczą powinien szukać tych konsultacji.
Codo rzadkości to oczywiście jest rzadka, ale 54 przypadki w ciągu roku to tylko 2 razy mniej niż np. mucowiscydozy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”