swedzenie

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
milan240
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

swedzenie

Post autor: milan240 » 13 kwie 2015, 08:47

Witam szukam pomocy gdyz od wczoraj dreczy mnie swedzenie skory najbardziej na nogach czasem rece. jestem na lekach asamax i mercaptopuryna. cala noc nie przespalem drapac sie moge az skora czerwona schodzi i jeszcze sie nasila swedzenie;/ pół balsamu na naogi wysmarowalem i nie pomaga. co mozna kupic na szybko w aptece zeby chociaz na troche pomoglo ulzylo prosze o pomoc.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: swedzenie

Post autor: chrzanovy » 13 kwie 2015, 10:02

czesc czy byles ostatniu na słońcu? ja tak mam jak na mnie troche poświeci łykam pentase i azę, żadna maść nie pomoże chyba, poprostu przejdzie samo z siebie,
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 13 kwie 2015, 12:43

http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... e&start=30
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... =swedzenie
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... =swedzenie
jest też
http://crohn.home.pl/forum/search.php
Leczę się u dermatologa.Powodów swędzenia może być wiele,u mnie to chyba efekt długich lat na sterydach,efekt zmian po operacji (wtedy swędzenie podniosło się do stanu ekstremalnego :wink: ).U mnie to chyba efekt leków,sterydów przez długi okres,"gorących" pryszniców z 2 x dziennie,za mała dbałość o natłuszczenie skóry itd...
Tak czy inaczej ,lekarz dermatolog pomógł maściami,tabletkami,przy okazji także na trądzik posterydowy.
Swędzenie u mnie to także długie moczenie pod gorącym natryskiem.Wymoczona skóra traci swoją naturalną osłonę,zmienia ph ..itd.Teraz używam tylko mydła i żelu pod prysznic,a także szamponu "BIAŁY JELEŃ".Ono nie zmienia ph skóry,a nie nie zawiera innych dodatków w swoim składzie,których pełno w innych specyfikach do mycia,często alergicznych.

Drapanie nic da prócz kłopotów większych.
To trzeba rozwiązać kompleksowo,usunąć wszelkie alergiczne źródła,no i do dermatologa po radę .
Zmiany skórne ,w stawach,czy oczach ,to także dodatek od naszych chorób,taki bonus dla ludzi "wrażliwych"...niestety. :roll:
chrzanovy pisze:czesc czy byles ostatniu na słońcu? ja tak mam jak na mnie troche poświeci łykam pentase i azę,
Biorąc AZA nie można się opalać i trzeba chronić się przed słońcem.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 13 kwie 2015, 13:34

obyty.z.cu pisze:Biorąc AZA nie można się opalać i trzeba chronić się przed słońcem.
święta prawda, ale w sobote był taki piekny dzień ze zapomnialem i caly dzien pracowalwem lesie na krótki rękawek, ...od wczoraj swedzą ręce jak diabli, stary i głupi, ale przejdzie nic to

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 13 kwie 2015, 13:49

chrzanovy pisze:stary i głupi, ale przejdzie nic to
z racji życiowego stażu i doświadczenia odpowiem że nie przejdzie,a wprost przeciwnie.
Z biegiem lat ,człowiek dziecinnieje ,czyli wraca do podstaw :lol:
Ale fakt,trzeba wyrobić sobie nawyki i nie iść spontanicznie.
Tylko co by to było za życie takie "obliczone" i uważne...- chyba nudne :wink:

Świąd to mówiąc grzecznie strasznie przeszkadzająca przypadłość,jednym mija,innym nie.
Na pewno jednak trzeba się nauczyć ..obcinać paznokcie :roll:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

milan240
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Post autor: milan240 » 13 kwie 2015, 14:33

czyli nic na szybko bez recepty nie kupie na to? nie wiem jak nawet zalagodzic to ;/

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 13 kwie 2015, 14:45

obyty.z.cu pisze:Świąd to mówiąc grzecznie strasznie przeszkadzająca przypadłość,jednym mija,innym nie.
no mi mija bo juz pare razy sie władowałem na tą minę , ale trzeba sie pomęczyć tak z tydzien minium.

... a głupota u mnie nie mija :) ale co to by bylo za życie dokładnie

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 13 kwie 2015, 17:29

milan240 pisze:nic na szybko bez recepty nie kupie na to? nie wiem jak nawet zalagodzic to
tu tabletki raczej nie pomogą,bo nie wiemy z czego to się wzieło.
Czy jest to alergiczne,czy z zmian w ph skóry itd...
A pomóc sobie można dobrze np. nawilżając skórę ale takimi balsamami hipoalergicznymi,a i może ten Biały Jeleń jako żel czy mydło wprowadzić.
Aaaaa,mi dermatolog przepisał też ATARAX,takie tabletki na "uspokojenie" między innymi,może więc bez recepty uspakajacz jakiś ziołowy czy cuś.

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽

Post autor: panbubka » 24 kwie 2015, 07:35

Mi na swędzenie pomaga zwykły Zyrtec

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 24 kwie 2015, 11:21

a mi przeszło tak jak mówiłem, teraz tylko się pinuje żadnych krótkich rękawków i czapa na łep!

annam
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: dolnośląskie

Post autor: annam » 24 kwie 2015, 16:33

Skóra swędzi jak wapń się źle wchłania.
annam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”