Mój rumien guzowaty

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
tomato
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Re: Mój rumien guzowaty

Post autor: tomato » 17 kwie 2004, 13:09

Dzieki Flowera, jak to wszystko czytam to odrazu mi lepiej sie robi. Ja t? nadzieje mam gdzie? w sobie, tylko czasami ona gdzie? zanika. I to jest super, ?e oprucz rodziny, jest jeszcze kto? kto my?li i wspiera.

Ch3opaki, mo?e to piwko pomog3o ? :D , przyznaa sie ile posz3o w mojej intencji :D oby to tylko wam nie zaszkodzi3o.

Pozdro dla wszystkich.
Głowa do góry, niedajmy sie.

papuas
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: papuas » 17 kwie 2004, 13:25

A zebys wiedzial ze na I dzien swiar sku3em sie niemilosiernie i kilka kielichow za Was moi drodzy polecialo!
mam nadzieje ze bedzie okazja napic sie razem w przyszlosci:)

flowera
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: flowera » 17 kwie 2004, 13:38

tomato pisze:Dzieki Flowera, jak to wszystko czytam to odrazu mi lepiej sie robi. Ja t? nadzieje mam gdzie? w sobie, tylko czasami ona gdzie? zanika. I to jest super, ?e oprucz rodziny, jest jeszcze kto? kto my?li i wspiera.

Ch3opaki, mo?e to piwko pomog3o ? :D , przyznaa sie ile posz3o w mojej intencji :D oby to tylko wam nie zaszkodzi3o.

Pozdro dla wszystkich.
Tomaktu nie trac nigdy nadziej rozumiem Cie dostkonale bo jak bylam teraz w szpitalu to poplakiwalam w poduszke ale potem jakos wzielam sie w garsc i od razu samopoczucie sie polepszylo musimy wbrew samym sobie mocno wierzyc ze bedzie coraz lepiej!!1
ja piwka nie moge pic ;-) ale moze kiedys wszyscy sie spotkamy na pifku ;-D
Hej hej Kochani!!!
piszcie do mnie gg 760652

Renata Hryszkiewicz
Debiutant ✽

CU

Post autor: Renata Hryszkiewicz » 18 kwie 2004, 21:07

Cze?a. Mam na imie Renata. Na CU choruje od 4 lat.
Bywa to ró?nie, raz lepiej, raz gorzej. We wrze?niu ubieg3ego roku
mia3am zaostrzenie choroby. Temperatura 38,5 - 39,0 C .
Na lewej nodze, na 3ydce pojawi3a sie czerwona plama ok 15 cm. d3ugo?ci, oczywi?cie zrobi3o sie to bol?ce i gor?ce.Lekarz gastroenerolog stwierdzi3, ?e jest to w3a?nie rumien i pochodzi od chorego jelita. Lekarz zwiekszy3 mi dawke sterydów, doda3 dwa antybiotyki i po ok. 2 tygodniach rumien ust?pi3 . Nast?pi3a ogólna poprawa zdrowia , zaostrzenie mine3o, powróci3 mi apetyt. a co najwa?niejsze oby3o sie bez pobytu w klinice /miejsce na mnie czeka3o/.
Bardzo Ci wspólczuje, bo mia3am podobne do?wiadczenie, tylko w du?o
3agodniejszej formie.W czasie zaostrzenia choroby równie? na ga3ce ocznej pojawi3y mi sie tzw. ropienie wielko?ci 3ebka od szpilki, które w prawdzie nie bola3y, ale bardzo przeszkadza3y poniewa? umiejscowione by3y na styku obu powiek. Lekarz okulista stwierdzi3, ?e to te? jest zwi?zane z chorob? jelit. Po zastosowaniu leczenia miejscowego objawy ust?pi3y.
Jak widzisz choroba ujawnia sie na wiele sposobów. Jeszcze raz pozdrawiam i ?ycze du?o du?o zdrówka.

tomato
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tomato » 19 kwie 2004, 08:41

Witaj Jolu.
Olce-Fasolce przytrafia3o sie to ju? kilkakrotnie, ale kiedy le?y wtedy na gastrologii - to nazywaj? to rumieniem, a kiedy z powodu du?ego ropnia oko3oodbytniczego by3a operowana na chirurgii, to pojawi3y sie jeszcze dwa guzy na nodze i na dwa na d3oni. Te na nodze wygl?da3y jak rumienie, a te na d3oni by3y du?o mniejsze ok. 3-5 cm ?rednicy. Jednak chirurdzy wszystkie je nazwali ropniami i potem je nacinali, a z pobranych wymazów (na moj? pro?be zbadanych) stwierdzono obecno?a enterokoków (bakterii jelitowych), wiec przyczyn? ich powstania by3a choroba jelit.
Z twojej wypowiedzi nasuwa sie wniosek ?e rumien guzowaty i ropnie to to samo, tak my?le. Po punkcji któr? mia3em i po pobraniu tej ropy do badania na posiew niewykryto u mnie bakteri jelitowych, dlatego coraz bardziej sk3aniam sie przy twierdzeniu, ?e to te cholerne zeby zaogni3y sprawe i w powi?zaniu z jelitem da3o to efekty.Mam nadzieje ?e je?eli wróci to dziadostwo to ju? nie w tak ostrej formie, bo je?eli tak, to ja to czarno widze. To co przesz3a Ola, to du?o wiecej ni? ja (ropnie, guzy, to tu to tam), bardzo jej wspó3czuje, bo ja facet i z bulu wy3em a co dopiero dziewczyna i to m3oda. Ciesze sie, ?e jest z ni? ju? lepiej i mam nadzieje, ?e wyciecie tych migda3ków i zwalczeniu bakteri to u niej prze3om w chorobie, bo ka?de dodatkowe ognisko zapalne poza jelitami to dla nas du?e obci??enie.

Pozdrów Ole, bo pewnie jak to czytasz niema jej przy tobie.

tomato
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tomato » 19 kwie 2004, 09:15

Umnie jest ta z tymi lekami przeciwbólowymi. Za?ywam Ibuprom Max, ale tylko jakie? dwa mo?e trzy dni, bo jak mnie co? we1mie to musze jechaa do szpitala, nie dam rady uspokoia jelit w domu, a do tego jeszcze ten rumien teraz. Natomiast mam bardzo z3e do?wiadczenia z Ketonalem, po tym leku przeciwbulowym poprostu jeszcze bardziej sobie zaostrzy3em jelito (to jakby przestroga dla innych). Czsami za?ywam jeszcze Tramal, troche pomaga, ale po nim z kolei, bardziej kreci sie w g3owie ni? u?mierza ból. W szpitalu natomiast daj? mi tylko Diclak w zastrzykach domie?niowych i jak co? to bardzo polecam, jest super dzia3a po jaki? 15 min i dzia3a przez ok. 10 godz.

Znam ju? ten strach przed nawrotem tego rumnienia niestety :( , ja te? ju? tego sie boje jak ognia.

doris

Post autor: doris » 24 lip 2004, 12:32

witaj,ja mialam 5 rumieni guzowatych na nogach a jest to wynikiem choroby crohna. po leczeniu sterydami zniknely ale zostaly malo widoczne slady w tym miejscu

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Post autor: Doris » 14 mar 2005, 12:13

kurcze mi teraz zrobil sie jeden na kostce. ma piekne kolorki czerwony, zielony, fioletowy, niebieski no i kosteczka pieknie opuchnieta. mam go juz 3 tyg. pojawia mi sie jeszce jeden ale jeste chyba w studium larwy i dopiero rosnie :) jade dzisiaj do lekarza no i zobaczymy :(

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”