RZS

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie

RZS

Post autor: joko25 » 21 wrz 2015, 20:04

Hej
Czy ktoś z Was choruje moze na reumatoidalne zapalenie stawów? Wiem, ze przy nzj często wystepuje zapalenie stawow, sama mam problemy ze stawami od paru lat, ale zastanawiam sie czy to nie jest czasem rzs. W ciagu 10 lat choroby prawie 9 lat byłam leczona przewlekle sterydami. Podczas zmniejszania dawki i odstawieniu na krotki czas zaczynaly sie bole stawow. Pozniej stawy bolaly mnie coraz czesciej nawet przy braniu sterydow, szczególnie kolana, biodra oraz dol plecow. Bralam leki przeciwbolowe, stosowalam rehabilitację, na krotki okres to pomagalo. Od jakiegos czasu te problemy ze stawami sa troche inne. Zaczely mnie bolec tez dlonie, palce, nadgarstki, lokcie, barki oraz stopy. Rano budze sie sztywna i obolala. Kostki na dloniach mam zaczerwienione, czasem opuchniete, pare razy mialam tez ostry bol stop, lacznie z opuchlizna i zaczerwienieniem. Musialam wtedy wziac silne leki przeciwzapalne. Sterydow nie biore od pół roku bo jestem po hemikolektomii. Bardzo mnie teb bol stawow meczy, ciagle jestem obolala, a do tego oslabiona. Nic nie pomaga ...Zastanawiam sie czy nie pojsc moze do reumatologa...czy ktos z was choruje moze oprócz nzj na rzs?

Zamykam temat z powodu identycznego zdublowania tematu w tym samym dziale/ wystarczy tylko raz założyć temat jeśli taki nie istnieje.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2015, 21:45 przez joko25, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”