Ciągły stan podgorączkowy + poty i osłabienie

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xan
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2013, 11:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Ciągły stan podgorączkowy + poty i osłabienie

Post autor: xan » 16 lut 2019, 13:58

Choruję na CU od 10 lat (w tym 6 lat na sterydach). Od zeszłego roku jestem na leczeniu biologicznym (Remsima). Mniej więcej w tym samym czasie zaczęły pojawiać się częste stany podgorączkowe i osłabienia. Niemal każdy weekend spędzałem w łózku.
Teraz trwa już 7 tydzień takiego ciągłego stanu podgorączkowego, ale jest gorzej, bo doszły straszne zlewne poty i osłabienie, a od 3 dni czuję coś w stylu zakwasów w mięśniach, chociaż nie robiłem nic, co mogłoby je powodować. Poza tym brak żadnych objawów.
Byłem ponad tydzień w szpitalu - tam dostałem dożylnie hydrokortyzon i o dziwo wszystko się poprawiło. Wyszedłem, jestem na encortonie 20 mg i znów to samo :(
Wyniki w miarę ok, poza niewielką leukocytozą i dwukrotnie podwyższonym OB, na RTG: płuca o wzmożonym śródmiąższu i zagęszczenie bieguna prawej wnęki, a obraz TK: niewielkie pogrubienia przegród międzyzrazikowych obustronnie; nieliczne gałęzie obwodowe tętnic płucnych obustronnie słabiej zakontrasstowane - podejrzenie przebytej zatorowości płucnej obwodowej
Ze strony jelit brak też objawów - jak nigdy...
Czy spotkaliście się może z czymś takim? Czy to może być powikłaniem po biologii?

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3556
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Ciągły stan podgorączkowy + poty i osłabienie

Post autor: Anette28 » 24 lut 2019, 21:54

xan pisze:
16 lut 2019, 13:58
Czy to może być powikłaniem po biologii?
może to być skutkiem ubocznym leczenia biologicznego, jak i sterydów
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”