choroby nerek

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Elzbieta
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica

choroby nerek

Post autor: Elzbieta » 10 gru 2006, 22:16

Mam prosbe ,czy ktos z Was chorowal na nerki w wyniku powiklania choroby jelit?
Moj syn od sierpnia jest leczony z powodu ropni w nerkach.wlasnie wrocilismy z CZD,gdzie po kolejnej kolonoskopii okazalo sie iz jego jelito grube jest w stanie katastrofalnym-cale zajete stanem zapalnym.Oczywiscie Encorton i zwiekszona pentasa i leki na nerki.
Szukalam na roznych portalach ale z takim przypadkiem powiklan nikt jeszcze nie mial doczynienia,w dodatku my rowniez nie uslyszelismy jeszcze pelnej diagnozy,na razie same przypuszczenia odnosnie nerek.wkrotce wracamy do szpitala na dalsze poszukiwania i dalsza diagnostyke.pozdrawiam
ela

anialex
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Re: choroby nerek

Post autor: anialex » 10 gru 2006, 23:25

Witam! Jeśli chodzi o choroby nerek towarzyszące cu - to faktycznie mało o tym jest informacji. Sama swego czasu szukałam. Co prawda nie mam ropni w nerkach, ale... Otóż w sierpniu tego roku trafiłam do szpitala z trwającym od kilku miesięcy i pogarszającym się wciąż stanem zapalnym w jelitach i - co było już gorsze w tym momencie - w stanie skrajnego wyczerpania organizmu. Przeszłam więc serię różnych badań i przypadkowo okazało się, że mam zwiększony poziom kreatyniny. Początkowo sądzono, że może to być efekt tego wyniszczenia organizmu i w związku z tym pogorszyła się praca nerek. Ale kroplówki nawadniające i jakieś leki na to niestety nie pomogły. Zrobiono mi więc biopsję nerki, która niestety nie dała jednoznacznej diagnozy. Jednak lekarze skłaniają się ku wersji takiej, iż jest to polekowe uszkodzenie nerek w stopniu umiarkowanym. Dowodem przemawiającym za tym jest fakt, że półtora roku temu, gdy miałam diagnozowane cu, też przeszłam serię badań i kreatynina wtedy była w normie. Przez ten okres brałam początkowo Pentasę, potem Salofalk - ale to ta sama substancja lecząca. Musiałam je odstawić. Nie wiem, czy problemy z nerkami Twojego syna okażą się podobne. Napisałam o sobie, żeby może podpowiedzieć na co zwrócić uwagę i ewentualnie to wykluczyć. Bo takich przypadków wiem, że jest mało... Pozdrawiam i życzę jak najlżejszej diagnozy nerek !!!

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 11 gru 2006, 10:10

Przejrzałam MedLine i też nic nie znalazłam.
Mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Elzbieta
Debiutant ✽

Post autor: Elzbieta » 12 gru 2006, 00:07

jezeli nalezy odstawic pentasa ze wzgledu na ryzyko wiekszego uszkodzenia nerek co nalezy wowczas brac gdy wymaga tego stan jelita grubrgo(oprocz encortonu)?
jestesmy naprawde w kropce.pozdrowienia ,ela
ela

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 gru 2006, 14:47

dziś przez przypadek znalazłam coś takiego http://www.urologiapolska.pl/artykul.php?2629
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Elzbieta
Debiutant ✽

Post autor: Elzbieta » 16 gru 2006, 18:48

Dzieki za pomoc,na szczecie moj syn nie ma neo,ale postanowilam napisac pod wskazany na dole artykulu adres.moze nowe spojrzenie lekarzy spoza kregu pediatrow cos wniesie interesujacego.
wracamy do CZD na poczatku stycznia,przed nami znowu CT i decyzje o koniecznosci wykonania operacyjnej biopsji.
Dalej nurtuje mnie pytanie- jesli nie pentasa to co?
pozdrawiam,ela
ela

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 gru 2006, 21:02

CZD to dobre miejsce - mają również świetnych nefrologów. A tak na marginesie pentasa dla nas kartofele.

mamcia
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.

Elzbieta
Debiutant ✽

Post autor: Elzbieta » 16 gru 2006, 22:36

Tak,to wszystko prawda ale na razie moj syn nawet dla nefrologow z CZD stanowi duza zagatke.
szukamy wiec sami,po swiecie rowniez.
tymczasem wybiegam mysla w przyszlosc i czytam o letnich turnusach -czy dla beglutenowych,bezmlecznych ,bezjajek i z CU tez sa one przewidzioane?
pozdrowienia
ela

lucass
Debiutant ✽
Choroba: CD

kamyki

Post autor: lucass » 11 sty 2007, 22:56

w moim przypadku okazało się że pojawiły się kamienie (sztuk 2) udało się rozbić tabletkami, na szczęscie nie musiałem się przekonywać co to znaczy rodzić kamyki. zdiagnozowałem to w zasadzie w tym samym czasie co cronika. fakt w wielu ulotkach wspominają ze choroby nerek są towarzyszące dla cronowców, ale w necie niezbyt dużo na ten temat :(

milanella
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
Kontakt:

Post autor: milanella » 19 sty 2007, 14:14

Mój mąż maiał zdiagnozowane "śródmiąższowe zapalenie nerek" jako powikłanie polekowe w chorobie CU. Musiał przejść na imuran (teraz go też już nie bierze, nic nie bierze). Musi stale badać poziom kreatyniny. Teraz właściwie wybiera się na operację usunięcia jelita (i j-pouch), namawia go właśnie nefrolog.
Pozdrawiam
mąż Marek choruje od 15 lat na CU

agnesss
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: agnesss » 01 lut 2007, 23:34

Ja też mam kamień na nerce. To chyba jest spowodowane braniem dużej ilości leków. Niestety mój kamień nie chce wyjść, choć już wiele metod próbowano.

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 09 lut 2007, 17:24

teraz jak bylam w szpitalu to sie okazalo, ze mam jakis złogi w prawej nerce, ale czekam jeszcze na dokladniejsze wyniki....
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 09 lut 2007, 20:41

kamienie sie rozbija.a jesli to nie pomaga tzw."urodzeniu"to mozna poddac sie operacji wydobycia z nerki lub z moczowodu jesli tam utknal.
Obrazek

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
województwo: opolskie

Post autor: Aniijjaa » 15 mar 2007, 23:58

czy może ktoś wie jakie powinnam wykonać badania nerek poza badaniem moczu i usg ?jesienią stwierdzono u mnie w lewej nerce piasek ,zmiany wapniowe,liczne bakterie i krew w moczu.Ten filozof mówił do mnie jakbym była z innego świata,wymyslił wtedy prześwietlenie nerek gdyby leki nie poskutkowały-na szczęście przeszło mi ale tak szybko nie zdecydowałabym sie na rtg nerek!!!Tera obie nerki dają mi w kość i boję się rozrywki sprzed kilku miesięcy!!
czy to się kiedyś wreszcie skończy??- durne pytanie ale czasem trace cierpliwość
Aniijjaa

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 16 mar 2007, 08:39

badania obrazowe,takie jak urografia.w tym celu trzeba isc do urologa zeby dal skierowanie.piasek to drobne kamyczki,najprawdopodobniej,wiec duzo pij,a jest szansa ze sie wydala.no i mozliwe ze trzeba zmienic diete,bo dieta niewlasciwa sprzyja kamieniom.
pytanie:jakie masz objawy?czy w badaniu moczu cos jeszcze wyszlo?chodzi mi o bialko.
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”