Wypadanie włosów

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Joanna23
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom

Re: Wypadanie włosów

Post autor: Joanna23 » 07 lut 2009, 17:16

Misia, Ona mnie widziała na początku choroby gdy ważyłam 38kg byłam zmęczona chorobą. Wtedy to byłam wyniszczona. Teraz wygladam jak osoba która pnie się w stronę pozytywu. Ino jeść jeść i jeszcze raz jeść. Teraz po niczy nie boli Mnie brzuch no oprócz żelaza po którym mam mdłości. Ale dzięki nim wyniki krwi będą lepsze no i włosy w lepszym stanie.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 07 lut 2009, 17:21

Joanna23, zelazo powinno pomoc. Ja dzis z wanny wylowilam kilkanascie wlosow, a nie cala garsc :wink: Pomalu, pomalu i wroci to do normy.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 07 lut 2009, 17:36

Dziękuję za powrót do właściwego tematu. Ja kupiłam sobie Centrum-zbiór witaminek, itp.- troszkę pomaga. Najbardziej cieszy mnie to,że przy tak dużym wypadaniu wlosów, widzę nowe sztuki tuż nad czołem. Czyli aż tak żle nie jest. :)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 07 lut 2009, 17:40

ewkunia, i po tych witaminach zauważyłaś zmianę ? a próbowałas wcześniej czegoś innego?
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: ewkunia » 07 lut 2009, 17:43

Hm, jadłam tran, używałam odżywek, szamponu vs wypadaniu, itp. Kupię sobie jeszcze skrzyp. Nie brałam tego dotychczas, ponieważ specyfik ten przyśpiesza nieco przemianę materii u mnie,a to nie było pożądane, teraz mi wręcz pomoże;p

Generalnie- mi tylko produkty 'do jedzenia' na włosy pomagają. Miałam już podobny problem, wywołany anemią. Może nieco Aza mi nasila wypadanie,ale co szkodzi wzmocnić je witaminkami i skrzypem? Paznokcie się poprawią przynajmniej;p
Ostatnio zmieniony 07 lut 2009, 17:45 przez ewkunia, łącznie zmieniany 1 raz.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 07 lut 2009, 17:43

ewkunia, no ja wlasnie mam to samo :)
Ja widze nad czolem i dookola twarzy, ale czuje tez na calej glowie jak masuje, wcieram plyn czy myje wlosy :twisted:

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 07 lut 2009, 19:20

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Oczywiscie - w ciagu calego dnia ;) Ja napisalam tylko o kapieli, a wczesniej wypadaly mi dziesiatki jak nie i setki.

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 07 lut 2009, 19:59

Żabusia, Ja niemam cienkich i żadkich włosów jak dziewczyny po sterydach czy po anoreksji. Mi poprostu wypadają, ale jeszcze mam na głowie włosy. Od środka i pozbyć się anemi- ok własnie od kilku dni jem owoce, warzywa i wkońcu jem jak zdrowa osoba ino żelazo w tabletkach źle toleruję. Powoli dochodzę do siebie, ale jeśli ktoś wypisuje o niedożywieniu, anoreksji to mi to nie pomaga tylko dołuje.
Każdy człowiek gubi włosy a więc to Ja jestem ( włosy na dywanie czy w szczotce do włosów) a więc to jest normalne.

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 07 lut 2009, 22:52

Żabusia, Dziękuję za zrozumienie :)

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka

Post autor: ita71 » 08 lut 2009, 00:48

HEJKA
wiem,że piszecie tu o "włosach",ale też o wadze.
Mój syn waży teraz 40 kg. przy wzroście 146.W
maju zeszłego roku ważył 30 kg.Nadal wydaje mi
się wychudzony,choć jest o niebo lepiej niz przedtem.
Po ośmiu prawie latach jest w zupełnej remisji.Przez
7 lat był horror.Od maja był spokój,ale niestety znowu
się zaczyna.Za tydzień jedziemy do Warszawy na konsultacje.
Moze ktoś mi powie jaka powinna byc waga. :?:
Nigdy nie mów nigdy...

wera914
Debiutant ✽

Post autor: wera914 » 18 lut 2009, 15:19

Witam. JA również borykam się z anemią- a skutkiem jest wypadanie włosów.
Lekarz gastrolog przepisał mi sorbifer jednak bardzo źle na niego reagowałam więc zmieniłam żelazo na ferrofit (2 tabletki to 100% zapotrzebowanie na żelazo) Jednak moja lekarka rodzinna mówi, że mam brać Vigor albo centrum bo są tam wszystkie minerały i witaminy.
Jak wy uważacie??- bo ja już sama nie wiem kogo słuchać. I czy przy złym wchłanianiu wystarczająca jest dawka żelaza podawana na opakowaniu?

A jak chodzi o moje włosy to coraz więcej ich wypada.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 18 lut 2009, 15:44

wera914, ja przez pierwsze dni tez sie zle czulam po zelazie troche, ale potem ustalo.
Problem z wlosami zmniejszyl sie o 3/4. Ja biore tabletki na wlosy plus zelazo i wcieram plyn od dermatologa. Wlosy odrastaja jak szalone! Mam nadzieje, ze tak zostanie.
Ja na Twoim miejscu bralabym zelazo, a nie jakis Vigor itp. Sorbifer z tego co wiem wchlania sie w jelicie cienkim i to nie powoduje obciazenia chorego jelita. Gastrolog na pewno lepiej wiec co dobre dla Ciebie niz lekarz rodzinny, ktory nie specjalizuje sie w CU.

xAniax
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: xAniax » 18 lut 2009, 15:53

Olimpijko jak bys mogla podaj nazwe tego preparatu do wcierania od dermatologa i cene:) POZDRAWIAM :wink:
xAniax

Dopóki walczysz jesteś zwyciężcą ! ! !

wera914
Debiutant ✽

Post autor: wera914 » 18 lut 2009, 16:49

Sorbifer u mnie odpada... brałam go przez 2 tygodnie co drugi dzień (dla oswojenia) jednak okropnie bolał mnie brzuch+biegunka z dużą ilością krwi. Gastrolog mowił ze ferrofit też dobrze się wchłania - przynajmniej nie wpływa na mnie jak sorbifer. Wizyte mam dopiero za 3 tyg. u gastrologa a do tego czasu trzeba sobie jakoś radzić.
Olimpijko a te tabletki na włosy jaką mają nazwę?

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 18 lut 2009, 17:22

xAniax, plyn nazywa sie Alpicort E i kosztuje cos kolo 90 ziko.

wera914, tabletki ProLady, ale popytaj w aptece, bo mi ostatnio babka polecala jakies jeszcze lepsze, ale nazwy nie pamietam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”