Wieczne zmęczenie

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Wieczne zmęczenie

Post autor: CatAnn » 12 wrz 2012, 21:58

Corleone pisze:CatAnn, a mi się właśnie po remicade jeszcze bardziej chciało spać, szczególnie dzień po podaniu :)
Przy samiutkim podaniu i tego samego dnia to może faktycznie, ale potem już świetnie :)
Corleone pisze:A teraz to chyba nie od pogody bo niemożliwe żeby przez pogodę było aż tak źle.
Uważaj, bo pogoda potraktuje to jak wyzwanie :lol:
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
ex-bros
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: ex-bros » 12 wrz 2012, 22:08

Ja z rodzina co prawda ladnych pare kilometrow od Polski, ale tu tez zmiany pogody i wahania cisnienia daja sie nam we znaki... ciagle zmeczenie, wieczne niedospanie i problemy z wstawaniem rano + bol (nadwrazliwosc) zebow - masakra :(
Przepraszam za brak ogonków

"Wszyscy mi mowia, ... przestan pic i rzuc palenie. ... straszy, ze jak nie przestane, to odejdzie, lekarz straszy, jak nie przestane to szybko zejde. Wszyscy dookola nic tylko strasza, a czlowiek jak ma silna wole, to i tak zapali i sie napije." J.H.

marcin820201
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 12 wrz 2012, 23:08

tola pisze:Spać nie mogę od kilku tygodni
no to juz poważna sprawa. A może by jakaś melatonina?
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
Krzysztof Ł
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: Krzysztof Ł » 25 wrz 2012, 13:30

Też to niestety mam.
Ale może tylko nieco przepracowany jestem?

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Post autor: noodle » 26 wrz 2012, 17:15

Padam na pysk, znowu. Powinnam być wypoczęta, bo nie musiałam się rano zrywać, poszłam wcześnie wstać, a tu nic. Głowa mnie boli znowu, spałabym cały czas. To znowu żelazo spadające? :cry:
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: noodle » 26 wrz 2012, 19:02

WrednaTubisia pisze:noodle, spać i spać, a jak już się położę, to zasnąć nie mogę....
W zeszłym tygodniu tak miałam. Kładłam się i patrzyłam się w sufit, a zmęczenie czułam. No a rano wstać trzeba ;(
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

sensas
Początkujący ✽✽

Post autor: sensas » 27 wrz 2012, 20:32

A ja jestem ciągle wypoczęty :smile: brak zmęczenia :smile: wystarczy mi kilka godzin snu i mogę pracować na pełnych obrotach .

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 28 wrz 2012, 10:49

to i ja dołączam do zmęczonych
cały czas chce mi się spać, choć od jakiegoś czasu kładę się wcześniej spać i śpię 7-8 godzin, nic mi się nie chce robić, ciągle nie mam siły
mi Remicade w tej kwestii nie pomaga
dodam jeszcze tylko, że ostatnio ciągle w stresie z powdu pracy, może to dlatego?
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

aga_wu
Początkujący ✽✽

Post autor: aga_wu » 29 wrz 2012, 00:48

U mnie zmęczenie zawsze ma przyczynę związaną z jakimiś brakami elektrolitów albo anemią.

kasia38, może po prostu potrzebujesz odpoczynku od wszystkiego? Sters może wykończyć najzdrowszego człowieka.

serdelek1986
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: serdelek1986 » 29 wrz 2012, 09:47

Witam kochani choruję na colitis od dwóch lat i całe dwa lata biorę sterydy bo jak schodzę z nich to wszystko powraca.Chce was zapytać czy też tak macie jak ja?Jestem ciągle zmeczona ciagle kreci mi sie w glowie a bylam osoba pełną wigoru.Nie mogę sobie poradzić że mając 26 lat tak zachorowałam chwilami nie chce mi się żyć.Żelazo i potas mam w normie wiec nie od tego.Co mi może być nie mam juz siły żyć.Wszystko się wali!!!Jak sobie z tą chorobą radzicie?

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽

Post autor: cordo » 29 wrz 2012, 10:48

a ja właśnie wypisuję się ze zmęczonych :P

bieganie, bieganie, bieganie, najlepsze na wszystko, nawet baaardzo powolny truchcik :)

Awatar użytkownika
Remedios44
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: Remedios44 » 29 wrz 2012, 11:02

cordo pisze:bieganie, bieganie, bieganie, najlepsze na wszystko, nawet baaardzo powolny truchcik :)
Oj, prawda, prawda :) Sprawdziłam kiedyś na sobie. Muszę się porządnie zmobilizować i znowu zacząć biegać, choć na razie jest mi bardzo ciężko, bo nawet nakrótszy dystans żałosnego truchciku sprawia mi ogromne trudności. Ale warto się pozmuszać przez jakiś czas, potem będzie tylko lepiej.
Nawet gdy życie spycha cię najmocniej w dół, wciąż mierz wysoko. Wspinaj się na drabinę, podskakuj, choćbyś sam sobie wydawał się śmieszny ze swoją chęcią latania. Wszyscy mamy skrzydła, ale by latać, potrzeba wysiłku.

CU od 2002, ileostomia od 2004.

Anne
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Anne » 29 wrz 2012, 23:57

serdelek1986 pisze:Witam kochani choruję na colitis od dwóch lat i całe dwa lata biorę sterydy bo jak schodzę z nich to wszystko powraca.Chce was zapytać czy też tak macie jak ja?Jestem ciągle zmeczona ciagle kreci mi sie w glowie a bylam osoba pełną wigoru.Nie mogę sobie poradzić że mając 26 lat tak zachorowałam chwilami nie chce mi się żyć.Żelazo i potas mam w normie wiec nie od tego.Co mi może być nie mam juz siły żyć.Wszystko się wali!!!Jak sobie z tą chorobą radzicie?
Radzimy sobie różnie. Ja czułam ogromne zmęczenie i się okazało, że mam potworny niedobór żelaza. Do tego zaostrzenie. Zaczęłam brać sterydy (encorton) i od razu stanęłam na nogi. To mało powiedziane, myśłałam, że odfrunę:) To niepokojące u Ciebie, że masz w normie żelazo, bierzesz sterydy i czujesz takie zmęczenie. Idź koniecznie do lekarza.
Obecnie biorę: Asamax 2x2

marcin820201
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 30 wrz 2012, 10:52

Anne pisze:To niepokojące u Ciebie, że masz w normie żelazo, bierzesz sterydy i czujesz takie zmęczenie. Idź koniecznie do lekarza.
a może masz depresję? Z tego co wiem przy sterydozależności to immunosupresję się wlacza.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 30 wrz 2012, 12:09

Mi od wiecznego zmęczenia wybawiła zmiana hormonów (biorę na stałe przy pcos). Śpię nadal dużo, ale już nie zasypiam o 14, po wcześniejszym 12h śnie do 11;D
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”