ciagle zmeczenie, zle samopoczucie ,apatia ....

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
deprim
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

ciagle zmeczenie, zle samopoczucie ,apatia ....

Post autor: deprim » 12 kwie 2007, 15:55

Witam i mam pytanie czy ktos tak jak ja czuje sie tak zle ? ciagle jestem zmeczony i mam ochote lezec . O CU dowiedzialem sie miesiac temu :( ale poza jelitami mam jeszze stluszczenie prawego plata watroby , kamienice zolciowa , i wrzody dwunastnicy i 26 lat :( markery wyszly ok nowotwora musze wykluczuc anemi nie mam stolec bez krwi a ciagle slaby podejrzewam watrobe :( problem z oddychaniem sapka zawroty glowy moze to i przez lanzul czy jucolon :( ale za dlugo to juz trwa ! POMOCY :( czuje sie jak bym mial zwariowac momentami jak nie obecny doslownie tam gdzie jestem

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: ciagle zmeczenie, zle samopoczucie ,apatia ....

Post autor: manka » 12 kwie 2007, 16:21

http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... m%EAczenie
- szukaj.. rules-
myślę że znajdziesz tam coś ciekawego bo o zmęczeniu trochę już było :)
a swoją drogą życie cię nie oszczędza :(
ale wkońcu bedzie dobrze -- musi być :)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
województwo: opolskie

Post autor: Aniijjaa » 12 kwie 2007, 16:27

dlaczego jucolon bierzesz? wszystkie leki mają skutki uboczne ale jucolon wiem, że ma działanie bardzo szkodliwe na wątrobę.Lepsza jest mesalazyna.
Są osoby tutaj, które z pewnością Ci pomogą i psiadają fachową wiedzę
Aniijjaa

Awatar użytkownika
deprim
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: deprim » 12 kwie 2007, 16:52

Nie mam pojecia czemu jucolon :( lekarz mi tak przepisal zreszta bardzo dobry lekarz , mysle ze wie co robi :/ Opowiem wam cos w sierpniu 2006 roku dostalem dusznosci myslalem ze sie udusze i ze slon siedzi mi na klatce :( poszedlem do lekarza zrobil na odwal sie EKG i diagnoza nerwica :( bolala glowa poszedlem do neurologa zrobil mi tomografie komputerowa wszystko bylo ok wyslal mnie do poradni zdrowia psychicznego :( w pazdzierniku bylem na L4 ale dalem rady tylko do 20 grudnia :( slaby slaby slaby a kazda biegunka byla przypisana stersowi :( poszedlem znow do kardiologa bo mnie serce bolalo i sie dusilem :( dopiero kardiolog SUPER LEKARZ !! chcialo mu sie zbadac powiedzial ze ten bol jest z pod brzusza i mam sie zglosic do gastrologa od 20 grudnia do dzis jestem na L4 mialem raz krwawienie :( mam powiekszona okreznice o 1cm boli mnie brzuch z lewej strony mialem gastro ,rekto i wlew , od 8 lutego zeszczuplalem juz 14 kilo wazylem 108 kilo a teraz 94 :( porazka . Dusznosci sam nadal a serce czasami tak kluje ze juz nie wiem czy nie zwalic tego na nerwy bo nie mam juz kasy chodzic prywatnie po lekarzach :(

Awatar użytkownika
deprim
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: deprim » 12 kwie 2007, 17:36

Weteran powiedz jaki skrot z tego wypisu albo cos bo nie wiem o czym mowa :( chyba sie zaczynam edukowac dopiero :( a tak przy okazji czy normalne jest zgrubienie kolo pempka tzn wrazenie jakby powiekszony byl brzuch z lewej strony a lekarze twierdza ze nie ma powiekszonych wezlow jamy brzusznej :( tomografia nie wykazala lekarz badal recznie tyle razy i nic nie skomentowal :(

Awatar użytkownika
deprim
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: deprim » 12 kwie 2007, 18:02

Milo mi :) weteran ze wzgledu na 2005 rok logowanie ;) juz ci mowie HGB 10,8 mmol/l [8,5-11,0] wiec chyba dobre :/

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 12 kwie 2007, 18:04

deprim pisze:weteran ze wzgledu na 2005 rok logowanie
nie, ze wzgledu na ilosc postow :)a hemoglobina oczywiscie dobra ;)
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 12 kwie 2007, 18:05

Aniijjaa pisze:dlaczego jucolon bierzesz? wszystkie leki mają skutki uboczne ale jucolon wiem, że ma działanie bardzo szkodliwe na wątrobę.Lepsza jest mesalazyna.
Aniijjaa, to tak trochę masło maślane, bo Jucolon, to też jest mesalazyna. Ale jak każdy lek, nie każdemu tak samo może odpowiadać lub nie odpowiadać. Kiedyś Kacper pisał o jego szkodliwości tutaj: http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?p=37081#37081

Deprim, jak już Cię tak przebadali z każdej strony, to mam nadzieję, że tarczycę też Ci zbadano. Bo niektóre z Twoich objawów może powodować nadczynność lub niedoczynność tarczycy. I jest to też z tej samej grupy chorób, czyli choroby z autoagresji. Ja kiedyś miałem nadczynność i różne takie podobne do Twoich objawy miałem. Poza tym Twój lekarz od jelit, mógłby faktycznie spróbować zmienić Jucolon na inną mesalazynę, np. Asamax i wtedy miałbyś jakieś porównanie. No i można posprawdzać i ewentualnie pouzupełniać wszystkie niedobory witamin i minerałów, bo od tego też można czuć się fatalnie. A potem to już działanie na psychę. Czyli trochę więcej ruchu na świeżym powietrzu, jakieś ciekawe zajęcie. Ja też długo siedziałem na L-4 i na początku (tak do pół roku :) ) też mozna było dostać fioła od samego siedzenia w domu. No i jeszcze jesteś na etapie oswajanie się z nową chorobą, więc wcale się nie dziwię, że żle działa to wszystko na psychikę. Niektórzy lekarze przepisują tez różne uspokajacze, typu Xanax, lub Afobam. Tego też probowałem na pewnym etapie i zawsze jest to jakiś sposób na krótki czas. Lek, który się nazywa tak jak Twoja ksywka na tym forum, czyli Deprim kupuję mojej mamie, na takie jesienno- zimowe niedobre nastroje. Jest to na bazie dziurawca, bez recepty i jakoś tam modulująco działa, z tym że dopiero po jakichś 4 tygodniach stosowania.

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że takie niedobre nastroje z czasem miną.
Witaj na forum :)

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
województwo: opolskie

Post autor: Aniijjaa » 12 kwie 2007, 18:28

a dzięki Tomy,przydało się :wink:
i jak juz jestem to dodam od siebie- w tej chwili troszeczkę trzeba uważać z tym dziurawcem i wszystkim co jest na bazie dziurawca, ponieważ przez jakiś czas zapewne to trzeba pakowac w siebie aby dopomóc swemu ciałku a idzie nam do ciepełka.Jak wiadomo trzeba uważać na słońce przy dziurawcu co prawda nie jest ono tak silne w tej chwili ale tylko nadmieniłam tak na okoliczność. :razz:
Aniijjaa

Awatar użytkownika
deprim
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: deprim » 12 kwie 2007, 18:30

Ludzie dzieki wielkie nie spodziewalem sie ze uslysze tu tyle milych slow :) w kolo slysze ze nie jestem na nic chory tylko ze jestem len :( no tak jest jak wczesniej pracowalem po 250h miesiecznie :( martwie sie tylko ta powiekszona jedna strona brzucha i pewnie ja jeden mam takie cos :( bo to chyba nie naturalne :( nawet jesli mam powiekszona ta okreznice o 1cm .Moje CU zostalo stwierdzone na odcinku 9cm zaraz na poczatku Boze mam tyle pytan do was juz sam nie wiem o co chce zapytac :( czy sluz przypominajacy zolc jest czyms normalnym , czy bol okreznicy jest normalny , czy wzdecia lub zupelny ich brak :( jestem tym przejety bo jak powiedziala moja psycholog jestem swierzy w tym temacie i to normalne ze tyle rzeczy mnie trapi :( ciagle sie martwie zwlaszcza ze wszyscy sie odsuneli majac mnie za chipochondryka bo przez moja upartosci i bieganie do lekarzy w koncu doszedlem co mi jest :( podstepna choroba :( zachowuje sie jak dziecko ale to tak nagle spadlo na mnie tyle wyrzeczen dieta :( kamienie jak nie boli tu to znow tu leki a watroba stluszczona :( chyba mam depresje :(

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 12 kwie 2007, 20:14

deprim..niczego sobie nie wmawiaj...to podstawa.........to, że chory, nie znaczy umierajacy. :wink: ...........poczytaj forum a poziom optymizmu znacznie sie podniesie :wink:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 12 kwie 2007, 21:16

tak tak poczytaj a bedzie dobrze :) ja tez tak na poczatku miałam że wszyscy mówili że przesadzam że wymyślam aż trafiłam do szpitala i miałam doła że hej :( ale czytałam co tu piszą i teraz jest ok wszystko bo jak psycha dojdzie do siebie to i flaki się uspokoją :)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Gośka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Gośka » 12 kwie 2007, 21:34

Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Cię Deprim na nasze sobotnie spotkanie.Poczujesz się napewno lepiej. http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=2859

Awatar użytkownika
deprim
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: deprim » 16 kwie 2007, 08:40

Ciekawa rzecz zauwazylem :( wstajac rano jest porazka z zawrotami glowy ide do wc ciezko sie oddycha bola kosci :( pozniej zazywam lanzul przed sniadaniem wiec zoladek mnie boli od pepka w gore jak tylko wstane z lozka ! Mam wrazenie ze jestem doslownie opetany mam wrazenie jak bym byl nie obecny we wlasnym domu :( pozniej Jucolon przed obiadkiem a dalej to tylko czekam na wieczor bo w nocy to jeszcze sie jakos czuje normalnie ale dzien jest okropny :cry: kazdy dzien to walka :cry: :cry: z tym potwornym samopoczuciem. Teraz pytanie czy to przez Jucolon ,watrobe czy te kamienie czy poprostu przez CU czy ja mam depresje :( ile tak mozna sie czuc :cry: robie co moge w ten weekend bylem w gorach na nogach non stop od rana do wieczora w doborowym towarzystwie czy zapomnialem w jakis sposob o chorobie :smutny: nie ! wrecz jestem bardziej zmeczony jeszcze :( chce wrocic do pracy pytanie jak jak mi brakuje sil energi i mam wrazenie ze lekarze srednio mi pomogli :( sam nie wiem co myslec wzrok mi sie pogorszyl oczy to masa spekanych naczynek i przebarwiaja sie na zolto coraz bardziej :( twierdza ze to bilirubina bo mam te kamienie , na wszystko maja wytlumaczenie i kazdy lekarz inne a ja wiem ze ludzie z CU normalnie pracuja bo poznalem takich w szpitalu biora tabsy i zapominaja ze sa chorzy moze czasami na wiosne jak twierdzilo kilka osob gorzej sie czuja tydzien dwa ale ja juz zle sie czuje od sierpnia i nie ma mi kto pomoc :cry: Sporo czytam na tej stronie zaczynam sie zastanawiac nad ta celiaka moze przez gluten to samopoczucie sam juz nie wiem :cry: Dzis kolejny dzien zmagania sie z bolem glowy zawrotami i cisnieniem 100/ 50 nie wiem skad moze przez spasmoline :( czy jest tu ktos kto tak zle sie czuje jak ja bo zaczynam wierzyc ze jestem juz sam doslownie bo rodzina moja tez ma dosc mnie nawet przestalem im mowic jak zle sie czuje :cry: :cry:

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 16 kwie 2007, 09:21

Nic dziwnego, że masz zawroty głowy, skoro masz takie niskie ciśnienie.
Ja wyglądam rano podobnie jak Ty dopóki nie zażyję czegoś
na podwyższenie ciśnienia.
Oczywiście kawa odpada, bo po 1 działa krótko, a po 2 jest niewskazana dla nas.
Więc proponuję albo Cardiamid, czy glukoardiamid (co mi na początku pomagało)
albo Effortil, który wg. mnie jest super. Obecnie mam w kroplach i dozuję sobie sama,
w zależności jak niskie ciśnienie mam.
Potem funkcjonuje w miare dobrze.

I jeszcze Lanzul - mimo tego, co piszą sobie w zaleceniach, moja pani doktor uważała,
że tego leku nie wolno brać przed posiłkiem, bo powodowac może bóle żółądka.
Lepiej coś małego zjeść, a potem go brać. Tak przy okazji- w aptekach jest zamiennik
o nazwie Lansolek- o wiele tańszy niz lanzul i wg.mnie tak samo skuteczny.

Nie wiem tez, czy było to poruszane tu, ale czy to może nie jesteś uczulony na Jucolon?

to chyba tyle
trzymaj się
ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”