crohn a kamica nerkowa

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
doris

crohn a kamica nerkowa

Post autor: doris » 24 lip 2004, 12:39

witajcie,crohna rozpoznali u mnie w styczniu tego roku a tylko dzieki temu ze mialam rozbijane kamyszki i bardzo zle sie po tym czulam. dopoki nie uspili choroby ciagle mialam ataki kolki nerkowej :((( wyczytalam w jakims pismie medycznym ze crohn powoduje zbiaranie szczawianow wapnia i tworzenie sie kamieni......
do wczoraj mialam spokoj i nagle znowu mam ataki kolki ;((((( tabletki rozkurczowe pomagaja ale ila mozna ich brac ???? czy ktos z was ma podobne problemy i jak sobie z tym poradzic????? prosze o pomoc !!!!!!!!!!

Ela
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Re: crohn a kamica nerkowa

Post autor: Ela » 24 lip 2004, 21:50

Mia3am kilka razy ataki kolki nerkowej, ale bardzo dawno temu. Teraz mam jakie? ma3e kamyczki, ale sie nie odzywaj?, wiec nic nie robie (staram sie du?o pia). Ale to chyba lekarz powinien ocenia, co z tym robia, czy wystarczy du?o pia (s? te? preparaty zio3owe, ju? nie pamietam, czy deblizyna, czy fitolizyna), czy nie trzeba by tego jednak porozbijaa. Pozdrawiam Ela
CU, j-pouch

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 lip 2004, 08:45

Nale?y ogranczya spo?ycie szczawianów. Poni?ej link do artykulitu nt diety
http://www.resmedica.pl/zdart2991.html.
Preparatem tym jest debelizyna, która skutecznie (sprawdzi3am na sobie) rozpuszcza kamienie. FITOLIZYNA tak?e stosowana jest w chorobach uk3adu moczowego, u3atwia wydalanie kamieni i piasku, dzia3a moczopednie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo.
Prosze nie stosujcie ?adnych ?rodków, nawet zio3owych, bez konsultacjii w waszym doktorkiem.
Mamcia

doris

Post autor: doris » 27 lip 2004, 17:32

dziekuje wam za rady. Wlasnie jutro mam jechac nad morze a tu czuje sie gorzej :(((( jeszcze doszly do tego stany podgoraczkowe ;(((( lekarza mam dosc daleko i na dodatek trudno sie do niego dostac> postaram sie wypic te paskude papki :))) moze to pomoze?! serdecznie pozdrawiam

Maniako
Debiutant ✽
Choroba: CD

Kamica nerkowa a Crohn

Post autor: Maniako » 17 sie 2010, 23:14

Witam jakies 2 miesiacę temu zaczal mnie bolec mocno pecherz moczowy i cewka moczowa, lekarz leczyl mnie wstepnie na zakazenie ukladu moczowego, ale nic to nie dało, byłem u znachora to powiedział ze to kamienie, dal jakies tabletki ziolowe ale nie pomogly i powiedział ze jak nie pomoga mam sie wstawic jeszcze raz... ale jeszcze nie bylem, w miedzyczasie bylem u urologa i robilem testy na mocz ktore nic nie wykazaly, urolog zbadal mnie i powiedzial ze nic mi nie dolega, ale nadal mnie boli mialem okres ze nie bolalo ale pozniej po seksie bez zabezpieczenia znowu zaczeło teraz nawet po seksie z zabezpieczeniem boli i czesciej oddaje mocz, nie widze tam zadnej krwi itp ale nieraz nawet jak odbyt zaboli to czuje to w pecherzu ten sam bol dziwne.... mial ktos taki przypadek? a w necie przeczytalem ze:

Inne czynniki ryzyka obejmują predyspozycję genetyczną do kamicy nerkowej, otyłość i brak aktywności fizycznej (wzrastająca częstość otyłości obarczana jest częściową odpowiedzialnością za wzrost liczby przypadków kamicy), choroba Crohna lub przebyty epizod kamicy nerkowej.

tylko czy to sie objawia jak kamica nerkowa bol pecherza i cewki?

a moze jakis rak?

mialem okres ze nie bolalo jak nie uprawiam seksu to jest lepiej...

pzdr

zapomnialem dodac ze mam problemy z kregoslupem, i moze to ma wplyw na bol? lub parcie mam zatwardzenia i czesto pre aby sie zalatwic.... mial ktos taki przypadek pzdr

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 27 kwie 2012, 20:50

Obudziłam się dziś rano z bólem brzucha - pomyślałam: efekt odstawienia sterydów. Poszłam do pracy jak nigdy nic, ale ból się nasilał, więzłam no-spę, nie pomogła. Ból narastał i przesuwał się na plecy. Poszłam, wiec do prywatnej przychodni, która jest w naszym biurowcu. Dostałam podskórnie no-spę i tramal - i nic, nie pomogło. Ból coraz większy i doszło drętwienie kończyn. Zalecono mi jechać do szpitala. Dojechałam ze straszliwym bólem, mdłościami i wykrzywionymi z odrętwienia rękami. Na izbie dostałam dożylnie Ketonal i ból minął...to była piękna chwila. Później seria badań i wyszło, że mam pasażera na gapę wielkości 10mm ... Czeka mnie teraz poród ujjj... Lekarz jak najbardziej potwierdził, że kamica to choroba łtowarzysząca przy crohnie.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 24 maja 2012, 21:16

Byłam dziś na kolejnym USG, aby podejrzeć mojego gapowicza. I co? I nie ma go! Tylko czy to możliwe, abym urodziła centymetrowy kamyk i nie poczuła tego, nie zauważyła? Podczas pierwszego USG było go widać w moczowodach, a teraz czyściutko... Nie wiem gdzie on się podział, ale najważniejsze, że nie boli :)
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Raoul_Duke » 24 maja 2012, 21:44

Cinimini pisze:Lekarz jak najbardziej potwierdził, że kamica to choroba łtowarzysząca przy crohnie.
Tego nie wiedziałem :/ Trzeba pić więcej płynów!
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 25 maja 2012, 08:53

ja mam duzo szczawianów wapnia w grupach czy pic na to ten sok jabłkowy ?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

marcin87
Początkujący ✽✽

Post autor: marcin87 » 25 maja 2012, 14:35

Mi ostatnio, przy okazji, wyszedł na USG kamyk 3 mm. w lewej nerce :)
Nieduży, ale i tak jestem dumny.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 25 maja 2012, 19:03

_Ray_ pisze:ograniczyc czekoladę.
O NIE! cóż za straszliwe wieści... :smutny: :smutny:

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 25 maja 2012, 23:10

ja zjadam 2 kostki dziennie czekolady ,jedynie pije mniej herbaty czarnej
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

marcin87
Początkujący ✽✽

Post autor: marcin87 » 26 maja 2012, 06:28

tola pisze: marcin87 napisał/a:
Mi ostatnio, przy okazji, wyszedł na USG kamyk 3 mm. w lewej nerce
Nieduży, ale i tak jestem dumny.

:o
...gdyż oczyma wyobraźni widzę już jak się go pozbywam.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 maja 2012, 21:00

Z dietą należy postępować rozsądnie. Natomiast ja miałam ponad 1 cm kamień, który po potraktowaniu długotrwałym debelizyną urodziła w miarę bezboleśnie. Rozbijanie ultradźwiękami było wtedy w powijakach. Debelizyna to wyciąg z fasoli indyjskie. Smakuje to koszmarnie, ale na mnie zadziałała. Nie rozpuszczałam, tylko brałam na łyżeczkę i zapijałam...
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 27 maja 2012, 21:55

Ale ja przed porodem dłłłłuuuugo stosowałam debelizyne i to co rodziłam chyba nie było większe niż 3 na 4.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”