crohn a kamica nerkowa

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: crohn a kamica nerkowa

Post autor: Cinimini » 28 maja 2012, 06:38

No i właśnie dlatego jakoś nie chce mi się wierzyć, że ten centymetrowy kamorek ze mnie wyleciał, kiedy, jak?? Od ataku do kontrolnego USG minęły 3,5 tyg. zażywałam Rowatinex i Cipronex (na infekcję moczu) no i piłam wodę Jana. Jakoś trudno mi uwierzyć, że tak spory złóg opuścił mój organizm niepostrzeżenie... A z kolei chyba minął zbyt krótki czas, aby zdążył się rozpuścić. Nie wiem, będę w piątek u mojej gastro to poproszę, aby ona zerknęła. Mimo wszystko jej bardziej ufam niż przypadkowemu diagnoście z prywatnej przychodni ;).
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysztof Ł
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Ja niestety co przykre mam nerki nieco do bani

Post autor: Krzysztof Ł » 28 cze 2012, 20:32

Podobno zapalenie kłębuszków + CU + PSC.
No i pojawiające się kamuszki w żółci.
Nie będę się spierał co bardziej boli.
Dodam tylko że przy PSC i notorycznie chorującej wątrobie, przeciwbólowe niezbyt wskazane :( .

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: goniusia » 29 cze 2012, 21:14

Ja mam CU i też kamicę nerkową.Rowatinex+woda wielka pieniawa=mam nadzieje,że wkrótce pozytyw :razz:

jasia157
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

Post autor: jasia157 » 30 cze 2012, 08:07

okazalo sie to,ze ja mam tez kamicie nerkowa i zapalenie nerek ,dostalam takiego ataku nerek ze az bylo pogotowie.Z moich wynikow wyszlo w moczu ,ze mam 160mg bialka i dostalam furagin , brala ok. 3 tyg. ,ale znowu mi zrobili wyniki i ok. sie ze teraz mam zaduzo potasu isodu oraz zamalo bialka i obecnie biore furosemid
:( Jasia

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Post autor: Orzelek » 12 lut 2013, 14:33

W zeszłą środę zaczęła bardzo lekko pobolewać mnie cewka moczowa na wysokości trzonu penisa. W piątek wieczorem nie mogłem w pełni oddać moczu. Leciało ciurkiem z przerwami. W pierwszej chwili wykluczyłem problemy z prostatą, bo zwieracz cewki funkcjonował prawidłowo i kontrolowałem parcie na mocz. Więc problem musiał istnieć bliżej ujścia cewki. Na wysokości żołędzia wyczułem niewielkie pogrubienie. Zapodałem piwko, co by bardziej moczopędnie zadziałać. Faktycznie parcie było, zwieracze działały dobrze, a mocz jak kapał tak kapał nadal.
Dopiero w sobotę wieczorem poczułem, że z cewki coś wyskoczyło i strumień moczu wyleciał pod pełnym ciśnieniem. Przeszkodą był niewielki 4milimetrowy kamyczek.

Wczoraj w trakcie wizyty u gastro dowiedziałem się, że to może być kamica nerkowa i że przy Crohnie to częsty objaw "gratisowy". Jako zalecenie mam dużo pić i przy ewentualnej powtórce zrobić usg. Najdziwniejszym jest fakt, że podczas wydalania kamyczka nic nie bolało, a czytając m.in. Wasze posty ból teoretycznie powinien być ostry.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

MrLei
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: MrLei » 12 lut 2013, 15:21

Wapniowe są ostre i mogą ranić...
Boje zawsze że mi coś potnie :-)

---------------------
Nowa oferta Szkolenia efs warszawa w katalogu.

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: Dżordż » 12 lut 2013, 15:39

Też miałem takiego gratisa. Pomogła debelizyna i fitolizyna i inne jakieś żurawina też.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”