przebarwienia na twarzy

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
bambi
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

przebarwienia na twarzy

Post autor: bambi » 29 kwie 2007, 21:41

hej

Po opalaniu sie pojawiaja mi sie przebarwienia na twarzy - przy ustach, wzdłuz brwi i troche na policzkach - podobno takie same jak wychodza kobietom w ciazy...
Zastanawiam sie czy nie jest to reakcja po lekach - biore salofalk 3x2 dziennie.
Wcześniej nie mialam takich problemow....nigdy a potem dlugo sie nie opalalam wiec sa to pierwsze proby opalania gdy jestem na lekach....
Co o tym sadzicie?
Macie podobne problemy?
Wyglada nieciekawie....
pozdrawiam serdecznie
Jest CU-downie....
gg 3302143

Elcia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: przebarwienia na twarzy

Post autor: Elcia » 29 kwie 2007, 23:50

Czesc
Ja sie opalam - dosc czesto i niemam przebarwien na twarzy ani na ciele przyjmuje Imuran(100mg) oraz Pentase w czopkach (2 razy dziennie po 1g). Najlepiej zapytac sie lekarz czy przyjmujac salofalk mozna sie opalac.
Osobiscie pytałam sie kiedys mojego lekarza czy moge sie opalać i powiedział ze tak ale z umiarem :wink:
A moze masz jakąś alergie na słonko? Najlepiej stosować krem z wysokim filtrem 50+ i iść z tym do dermatologa.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: kasia88 » 30 kwie 2007, 01:24

Też w ostatnim czasie miewam problemy ze skórą, zaczęły się jakiś miesiąc po opalaniu i nawet po dłuższej przerwie i "odstawieniu słonka" nic się nie zmieniło więc nie wiem czy to akurat od tego. Ale dziwne jest to, że mimo nastawiania całego ciała pojawiały się takie plamy tylko na twarzy.
Biorę podobnie jak Ty salofalk i do tego imuran (ale oba łykam kilka lat),więc bardziej obstawiam, że to uczulenie na bliżej nieokreślone coś :wink: swego czasu miałam wysypki charakterystyczne dla alergików (w zgięciach nóg i rąk) ale były one na tyle mało uciążliwe, że się nad tym nimi głebiej nie zastanawiałam, zyrtec pomagał i to mi wystarczało :-)

Do dermatologa oczywiście też się teraz udałam, przepisała mi nawet jakąś maść, która nic nie pomogła, więc zrezygnowałam z jej porad typu "może to od pasty do zębów" (jakbym się nią co najmniej nacierała) :wink:

A że ostatnimi czasy jest to mniej widoczne, poczekam aż samo przejdzie :-)
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Awatar użytkownika
Kiarah
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: Kiarah » 30 kwie 2007, 23:17

Ja opalam sie intensywnie, w zimie solarium w lecie słonko... nie moge sobie wiecznie wszystkiego odmawiać wiecie jak to jest tego "nie" tamtego "nie" WIec jakoś sobie to rekompensuje inaczej :) Ja brałam Salofalk teraz biore Pentase czopki, brałam Ecorton i powiem tak... nic nigdy mi po tych lekach nie było jeśli chodzi o przebarwienia na skórze po opalaniu (ograniczałam jedynie opalanie kiedy brałam Encorton) Moze twoje przebarwienia wynikają z innych przyczyn zupełnie nie związanych z chorobą np mało witamin albo za dużo słonka :wink:

Awatar użytkownika
Katze
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie

Post autor: Katze » 10 gru 2008, 20:25

Od pół roku(może więcej) mam dookoła ust inny odcień skóry niż na reszcie twarzy.Jest zółtawy. Rodzina mówi mi,że tak robi się przy chorej wątrobie,ale ja co dopiero miałam USG-i wątróbka jest w porządku. A ponieważ przez te moje chorujące jelitka ciągle jestem blada-te przebarwienia wyglądają fatalnie! Nie używam pudrów (nie lubię) i co teraz?

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Raysha » 11 gru 2008, 13:55

To może warto się zgłosić do dermatologa?

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Osóbka » 01 mar 2013, 21:53

Wygrzebałam starocia, ale nie widzę odp. na moje pytanie, otóż:
z racji tego, że jestem na entocorcie postanowiłam w tym roku wcześniej zacząć stosować filtr na twarz, aby uniknąć przebarwień, do których i bez sterydu mam skłonności. I tu pojawia się pytanie: jaki krem polecacie pod makijaż z filtrem oczywiście? Z góry dziękuję za rady.

[ Dodano: 01-03-2013 ]
Kurczę, a to nie powinno być w dziale kosmetycznym..? :neutral:
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 01 mar 2013, 22:19

Kiedyś miałam krem Ducray Melascreen spf 50 i wiadomo jak to z wszelkimi blockerami są trochę tępe i tłuste w aplikacji ale niewielka ilość dobrze wmasowana w skóręi wklepana była do zaakceptowania.
Krem ten oprócz ochrony ma też właściwości rozjaśniające już istniejące przebarwienia. Ale nie wiem czy to tylko obietnica producenta czy faktycznie tak jest.
Z kremów Avene też byłam zadowolona i ta firma ma dwie wersje preparatu : krem i emulsja.
Ta ostatnia super się wchłania i prawie nie czuć na twarzy takiego pokrycia tzw.filmem.
Wadą wszystkich kremów z wysokimi filtrami jest tzw.efekt rozbielenia.
Dają taką poświatę lekko białawą. Ale mi to średnio przeszkadza, muszę mieć ochronę bo mam skłonność do przebarwień.
Najlepiej jak jest możliwość pobrania próbek z apteki , by dostosować właściwy kosmetyk do wymogów swej skóry.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

atabe
Aktywny ✽✽✽

Post autor: atabe » 03 mar 2013, 15:38

Ja stosuję Albucin-Pharmaceris. Jest niby wybielający ,na przebarwienia(nie widzę efektu), ale ma faktor 40 i nie jest tępy

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”