Rany w jamie ustnej

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ela
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Re: Rany w jamie ustnej

Post autor: Ela » 16 wrz 2007, 20:02

Mnie się zdaje, że z tymi aftami to jest tak, jak z katarem. Czy się leczy, czy nie, to i tak tydzień są. Ktoś mi kiedyś polecał, żeby cynk wtedy jeść. A skutków takiego miejscowego pędzlowania jakoś specjalnie nie widziałam.
CU, j-pouch

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 17 wrz 2007, 23:34

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
właśnie ją zakupiłam bo już nie mogłam sobie poradzić a na sobotę muszę wyglądać kwitnąco o ile to w moim wykonaniu możliwe.
Zenobius pisze:A teraz tylko w gardle, pobyly troche i poszly sobie
a mnie jakoś nie chcą sobie pójść...i co rusz to boli i piecze mnie cały język.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 17 wrz 2007, 23:34

piecze mnie cały język.
skad ja to znam :?: :neutral:
Obrazek

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 17 wrz 2007, 23:41

ranka pisze: skad ja to znam
no właśnie....i za nic nie moge znaleźć skutecznego sposobu na pozbycie sie tego pieczenia...a wkurzające jest strasznie.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 18 wrz 2007, 13:01

ktos tu radzil nystatyne chyba byla to aleksandra i sie z nia zgodze.
afty ,przynajmnije te nie-crohnowe sa pochodzenia grzybiczego.
sprobuj podejsc do rodzinnego i popros o nystatyne do pedzlowania jamy ustnej :)
Obrazek

Deniro_RS

Post autor: Deniro_RS » 19 wrz 2007, 09:00

ranka pisze:ktos tu radzil nystatyne chyba byla to aleksandra i sie z nia zgodze.
afty ,przynajmnije te nie-crohnowe sa pochodzenia grzybiczego.
sprobuj podejsc do rodzinnego i popros o nystatyne do pedzlowania jamy ustnej :)

Wysłany: 10-09-2007

--------------------------------------------------------------------------------

Synek ma podobne dolegliwosci ale czy to są afty Sutona czy inne to nie wiem Jednak radzimy sobie z nimi w ten sposób Nystatyna w proszku zalewana wodą i tym pędzlujemy Szczypie z deczka ale działa

A moze ja :wink: :razz: wazne ze działa a kto to detal :mrgreen: i pędzlować często az do bólu i zejsc musi jak na Rusi :smiech:

czarodziejka
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Co najlepiej leczy afty?

Post autor: czarodziejka » 24 gru 2007, 10:49

Witam,

Afty mam już od kilku, kilkunastu lat. I nigdy mi nic nie mogło pomóc, było już tak, że tydzień bez afty to był cud. W końcu przypadkiem siegnełam po płyn antyseptyczny CORSODYL - jest strasznie mocny i bardzo ...pomocny (przepraszam za rym), bo afty już przestały być dla mnie problemem. Znikają po 3-4 płukaniach. POLECAM :wink: Mozna gobez problemu dostać w każdej aptece, a polecił go mojej znajomej dentysta (na zapalenie dziąseł chyba).

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 25 gru 2007, 18:47

Ja jakis miesiac temu meczylam sie z podobna dolegliwoscia,pojawila sie po odstawieniu sterydow. Okazalo sie,ze sa to zmiany aftowe/grzybicze zalecono mi Nystatyne pomogla po 4 dniach i jako srodek nawilzajacy gliceryne rowniez do pedzlowaniaq.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

czarodziejka
Debiutant ✽

Post autor: czarodziejka » 25 gru 2007, 22:44

Zenobius pisze:Na mnie ten plyn w ogole nie dzialal.
Hmm, a już myslalam, ze znalazlam cudowne antidotum, :neutral: :smutny: bo na mnie dziala rewelacyjnie i słowo daje, ze odtad nie mam praktycznie zadnych klopotow z aftami, ktore byly moja zmora

Awatar użytkownika
Jaskółka
Początkujący ✽✽

Post autor: Jaskółka » 26 gru 2007, 18:18

Mnie w okresie zaostrzenia, na wiosnę, pojawiły sie afty, było ich mnóstwo, raz doszła ich liczba do 20 naraz w jamie ustnej, bolało strasznie :cry: Jak w końcu trochę ich znikło to zaraz następne sie pojawiały i tak w kółko. Trwało to chyba z 2-3miesiące, nic nie pomagało. Jedynie mogłam łagodzić ból wywarem z szałowi lub tantum verde. Dentystka powiedziała mi, że to są afty, nie o podłożu grzybiczym ale immunologicznym(?)-chyba, że mam podrostu do nich skłonność i będą sie pojawiały, gdy tylko organizmy będzie osłabiony. Najwidoczniej miała racje, bo żadna nystatyna nie pomagała. Znikły same, gdy tylko Crohn sie w miarę możliwości uspokoił. I jak do tej pory mam od nich spoko :roll:
salofalk 2x2
imuran 1x50 mg

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 27 gru 2007, 16:22

Mi się też pojawiły przy zaostrzeniu choroby w 1994 roku, ktoś mi doradził łykanie witaminy B complex i nie wiem czy pomogła, bo po jakimś czasie znikły, ale jedzenie z tym czymś w ustach to był koszmar...
i choć minęło już od tamtego czasu sporo latek na wspomnienie tego odechciewa się jeść...
Może brakuje Ci witamin?
Jeżeli coś takiego się dzieje to nie jest ono bez przyczyny, skoro często występuje przy zaostrzeniu Crohna to widocznie organizm jest osłabiony i potrzebuje wzmocnienia, nie wiem czy łykasz coś w tym kierunku?
:cry:
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

misty
Debiutant ✽

Post autor: misty » 03 sty 2008, 19:46

Polecam pastę Elmex, zwłaszcza tę homeopatyczną! Może nie leczy, ale za to dodatkowo nie podrażnia. Stosuję na codzień :).

Melpomene
Debiutant ✽

Post autor: Melpomene » 03 sty 2008, 22:07

Moja siostra znalazła bardzo prosty sposób na afty, pije kefir lub maślankę, a najszybciej działa wtedy, gdy nie łyka od razu tylko przytrzymuje w ustach (w miejscach w których ma ranki) jak na razie działa lepiej od tych aptecznych specyfików, a po 3 - 4 dniach ma problem z głowy

Iga
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Iga » 29 cze 2008, 00:11

Hej, dawno mnie tu nie było ale postanowiłam zajrzeć ;)
Mam receptę na bardzo dobrą maść (robioną) na afty, czy mogę ją tu wkleić?
U mnie były okropnym problemem, utrzymywały się nawet przez 3 tygodnie(!) każda... Po tej maści albo wcale się nie rozwijają, albo znikają po kilku dniach.
Ja nie choruję na CU ani CD ale mam nadzieję że nie ma tam żadnego składnika który byłby zabroniony

pozdrawiam
Iga

Piciu
Znawca ❃❃
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 29 cze 2008, 13:13

@Iga dawaj ten przepis , bo może komuś faktycznie pomoże. No chyba że składnikami są jakieś trucizny :wink: typu arszenik itd. :smile:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”