Kolka nerkowa

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Kolka nerkowa

Post autor: Alishia » 10 lis 2007, 10:41

Już dwa dni próbuję wysikać kamień,ale coś jeszcze nie idzie.Biorę pełno leków,pije litrami i co chwile biegam do kibla.
Z powodu kolki miałam robione USG brzuch(po 6 latach :oops:).Teraz muszę iść do ginekologa,muszę jeszcze powtórzyć uSG w przyszłym tygodniu.Zrobiłam sobie badanie moczu i krwi...i ze wstępnych wyników wychodzi,że mam zapalenie pęcherza i anemię.
Czuję się dobrze(choć czasem kolka da o sobie znać).
A najlepsze jest to,że na USG wyszło,że Crohn zaczął atakować jelito cieńkie.Przez tyle lat na chorobę żadko kiedy się skarżyłam.Mnie męczą ropnie.
Zobaczymy jak to dalej pójdzie.Lecę siku..może wkońcu urodzę kamień;)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Kolka nerkowa

Post autor: ranka » 10 lis 2007, 16:17

moze jest za duzy i trzeba go rozbic?
Obrazek

Aniijjaa
Początkujący ✽✽

Post autor: Aniijjaa » 10 lis 2007, 17:31

Przy tym dobra jest ciepła kąpiel, o dodatkowych receptach na wysikanie tego kamienia nie będe pisać bo przy jelicie chorym odpadają :roll:
Aniijjaa

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Alishia » 10 lis 2007, 22:15

Hmm...nie wydaje się duży,bo na USG nie było go widać(a wszysko wsakazuje na kamień) i nie mam wielkich bóli.Jak stwierdził internista to kamień (mój)może mieć jakieś 3mm.
Też mi tata mówił o kąpieli...i teraz nie mam możliwości(jestem w miejscu,gdzie same prysznice;p),ale jutro już wracam do domciu...i się porządnie wymocze.
Ponoć też skakanie pomaga :mrgreen:

basiakrk
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: basiakrk » 11 lis 2007, 10:46

ja w ostatnim miesiącu ciąży miałam tragiczne napady kolki nerkowej; jak mnie łapało na ulicy to chyba wszyscy mysleli, że rodzę :D ale był hardcore, kibel na przemian z wyciem z bólu... ale po ciąży robiłam usg i badania moczu i nic nie stwierdzono; szczęśliwie to był tylko ucisk...
jakiś urosan/urosept chyba by nie zaszkodził? a na ból brałam spasmalgon / spasmofen.
basia
listopadówka 2009 :)))))

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Alishia » 11 lis 2007, 10:54

Ta,biorę Furagin i spasmophen.Cały czas czekam na swój pierwszy poród;)(kamienia).

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 29 cze 2008, 14:52

dzisiaj w nocy mialam okropny napad kolki nerkowej, przynajmniej na to wskazuja objawy- straszny bol po prawej stronie plecow, w okolicy ledzwiowej, dreszcze, klocie. bol chyba jeszcze gorszy od bolu jelit. mam stwierdzona kamice szczawianowa. czy powinnam sie zglosic do lekarza, czy przeczekac to?
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 29 cze 2008, 15:25

Sama jestem posiadaczką niezłej kolekcji urodzonych kamieni.
Ja bym się zgłosiła do szpitala. Zrobią tam USG i sprawdzą czy kamień nie zablokował moczowodu, bo wtedy może się zrobić wodonercze (chyba tak to fakchowo się nazywa). Poza tym dostaniesz coś rozkurczowego dożylnie i chociaż trochę Ci ulży. Mnie czasem zostawiali na kilka dni pod kroplówkami nawadniającymi, żebym szybciej urodziła. Albo w domciu piwko i ciepła kompiel plus nospa.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
OLINA
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: OLINA » 29 cze 2008, 18:21

Aniijjaa pisze:o dodatkowych receptach na wysikanie tego kamienia nie będe pisać bo przy jelicie chorym odpadają :roll:

hmmm masz na mysli piwo? :P tez mam kamice. mialam juz rozbijany laserowo kamien. I nie powiem troche boli. ale idzie przezyc. Jak na razie od 5 lat cisza... chociaz kto tam wie...Też nie mialam usg.
Alishia pisze:Ponoć też skakanie pomaga :mrgreen:
Latanie po schodach tez... wspolczucia wielkie jezeli to kamien...
Do CU- To już koniec bejbe, skończyło się love story, jestem już zmęczona, wracam dziś do zdrowia...

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 23 lis 2009, 18:27

A czy przy kamieniach mieliscie bardzo wysokie bialko w moczu, ale leukocyty w normie?

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 13 lip 2010, 20:54

No to i ja doczekałam się potomka. W nocy z niedzieli na poniedziałek tak mnie skręciło, że wyłam z bólu i wymiotowałam. Przyjechało pogotowie dostałam 3 zastrzyki i przeszło. Wczoraj powtórka, ale już zgodnie z zaleceniami wzięłam nos-pe forte + ketonal i robiłam gorące okłady. Dziś byłam na USG - i są aż trzy kamorki - jeden już w moczowodzie, a dwa jeszcze w 'kielichach'. Zalecenia to piwo, ciepłe kąpiele, pokrzywa i dużo wody. Tak więc póki co czekam na poród - szkoda tylko, że za dwa dni mam obronę mgr...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 14 lip 2010, 09:43

tola pisze:Trzymam kciuki Cini za bezbolesny poród głazów
...no właśnie nie wiem czy to już czasem nie "po"...dlatego, że wczoraj noc przespałam, żadnego bolu i sikam strumieniem...czyli jakby wypadł ten kamorek który mnie blokował - ale wypadł tak niepostrzeżenie...??? Nie poznałam swojego pierworodnego...eh.... ;)
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”