Zapalenie pęcherza

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
basiadab
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Zapalenie pęcherza

Post autor: basiadab » 25 lut 2008, 18:24

Witajcie!
Mam pytanie, może ktoś mi pomoże w tej sprawie.
Choruję na CD od ładnych paru lat, dopiero pierwszy raz zdażył mi się taki problem. Podejrzewam (bo nie jestem pewna), że mam zapalenie pęcherza albo coś podobnego. Przy małym nawet jego wypełnieniu czuję lekkie kłucie, a przy oddawaniu moczu (czasem silniejszy, czasem słabszy) ból, do tego mocz cuchnie tak jakby farmaceutykami (taki "lekowy" zapach).
Termin do mojego lekarza mam dopiero na 13 marca a lekarz ogólny kazał mi brać furagin (który nie pomaga).
Czy to może mieć coś wspólnego z moją chorobą? Biorę Asamax 2/2/2 i Debridat według potrzeby, dodatkowo kompleks witamin.
Jeszcze jedna rzecz. Od kiedy biorę Asamax (od 3 miesięcy) to, po pierwsze musiałam odstawić na jakiś czas (z polecenia lekarza) środki antykoncepcyjne, po drugie (i tego dotyczy moje pytanie) strasznie swędzi mnie całe ciało. Nie pomaga zwykłe podrapanie się, teraz drapię się grzebieniem. Wiem, że to moze się wydawać śmieszne, ale tak czasem swędzi, że nie mogę sobie poradzić. Nie odczuwam tego cały czas. Najgorzej jest wieczorami.
Zapytam o to mojego lekarza przy najbliższej wizycie, ale może ktoś z Was ma bądż miał podobne dolegliwości i podpowie co robić.
Dziękuję z góry za każdą odpowiedź.

Torvik -edit-
Doprecyzowałem temat.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2008, 22:51 przez basiadab, łącznie zmieniany 2 razy.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zapalenie pęcherza

Post autor: Mamcia » 25 lut 2008, 22:01

jak pisze Żabusia - badanie moczu koniecznie. Jeśli masz CD to gdzie umiejscowione, i na jakiej pdstawie postawiono diagnozę. I pytanie dodatkowe gdzie się leczysz?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

basiadab
Debiutant ✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: basiadab » 26 lut 2008, 11:12

Najpierw leczono mnie na CU bo taką diagnozę postawiono po pierwszej kolonoskopi. Leczenie nie skutkowało więc skierowano mnie do przychodni specjalistycznej w Toruniu przy ul. Uniwersyteckiej do dr. Koponia. On po kolonoskopi stwierdził CD. Od tamtej pory biorę asamax, który serio momógł. Niestety do tego lekarza ciężko się dostać. Na pierwszą wizytę czekałam ponad pół roku. Takie leki potrzebne na bieżąco przepisuje mi lekarz rodzinny.
Diagnozę postawiono po histopatoligi.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 lut 2008, 14:31

Ale w jakiej części jelita są zmiany??? To raczej ciekawość. CZy masz wyniki badania moczu???
Ostatnio zmieniony 27 lut 2008, 13:21 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 26 lut 2008, 22:47

Branie Furaginu przy zapaleniu pecherza to czasami jak trafianie kula w plot,zakladakjac ze to zapalenie masz.
w kazdym badz razie proponuje badanie moczu i w zaleznosci od wyniku leki.mozna sie pokusic o USG jamy brzusznej i posiew moczu :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 27 lut 2008, 10:32

Często mi się zdarza zapalenie pęcherza,cewki.I zawsze furagin,ciepłe majciochy i po jakimś czasie mija.

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Post autor: genus » 11 mar 2008, 13:43

basiadab pisze:po drugie (i tego dotyczy moje pytanie) strasznie swędzi mnie całe ciało. Nie pomaga zwykłe podrapanie się, teraz drapię się grzebieniem. Wiem, że to moze się wydawać śmieszne, ale tak czasem swędzi, że nie mogę sobie poradzić. Nie odczuwam tego cały czas. Najgorzej jest wieczorami
Świąd ciała, taki jak opisujesz, jest charakterystyczny przy dolegliwościach wątroby, oczywiście może mieć inną przyczynę, ale może warto zrobić badania krwi w tym kierunku, aspat,alat,bilirubina? Koniecznie porozmawiaj z lekarzem, przy naszych schorzeniach i przyjmowanych lekach wątroba może w końcu dostać w kość.

Awatar użytkownika
madziunkaa
Debiutant ✽
Choroba: CD u partnera
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: madziunkaa » 11 mar 2008, 16:15

moj maz ma tez ostatnio podobny problem i do tego cos go pobolewa w odbycie, czuje takie klucie i jak siedzi to tez boli. czy to moze byc oznaka ropni czy szczelin?
Nie rezygnuj z marzeń w obawie przed przegraną.....

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 11 mar 2008, 20:06

A może hemoroidy..., jak będzie się nasilać, to trzeba będzie wybrać się do lekarza. Jeżeli chodzi często do :wc: , to też może być objaw podrażnienia tej części ciała...
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
madziunkaa
Debiutant ✽
Choroba: CD u partnera
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: madziunkaa » 11 mar 2008, 21:57

ostanio czesto bo ma zaostrzenie, bierze czopki na hemoroidy ale cos wydaje mu sie ze po nich jest gorzej ( a ja myslalam ze hemoroidy tylko przy zaparciach ). Ma siedzacy tryb pracy wiec moze i to to. Juz sama nie wiem.
Nie rezygnuj z marzeń w obawie przed przegraną.....

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 14 mar 2008, 23:17

Tak, siedzący tryb życia i twarde siedzenia, niech sobie podkłada poduszeczkę, ja tak robiłam, jest wtedy miękko i ciepło. Bo często hemoroidy pojawiają się, jak siedzisz na twardym i zimnym. :smutny:
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Joanna23
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 23 lis 2008, 21:37

Ja mam bardzo często zapalenie pęcherza moczowego zawsze za każdym razem mam białko w moczu :(
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
artur
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: artur » 30 lis 2008, 13:01

przy badaniu moczu u mnie zawsze wychodzą liczne bakterie
furagin na mnie nie działa ale pomaga stary dobry i tani biseptol chyba 960mg
Murphy:
Jeśli świetnie się czujesz, nie przejmuj się. Przejdzie ci ...

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 30 lis 2008, 13:21

Moje ostatnie zapalenie pęcherza przeszło w zakażenie układu moczowego. Leczono mnie proxacinem przez 4 tygodnie.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Joanna23
Doświadczony ❃
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 30 lis 2008, 13:43

Biseptol miałam przepisany kiedyś, ale źle się po nim czułam i miałam wysypkę.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”