Jaskra

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Jaskra

Post autor: Mamcia » 28 sty 2009, 20:15

Leczę się w Instytucie jaskry na ul. Okrąg. Nie pamiętam cen. problem w tym, że na początku trzeba tych badań zrobić dużo. Potem co pół roku coś. link do stron http://www.instytutjaskry.pl/pl/badania.html
Niestety nie mogę odpowiedzieć nas a adres z którego pisałaś nie przyjmuje e-maili. możesz do mnie zadzwonić.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Choroba: CD

Post autor: Ania406 » 29 sty 2009, 20:00

Dzięki Mamcia, rozmawiałam z moim okulistą i też coś wspominał o tym Instytucie. Przeglądam stronę i wybiorę się tam w przyszłym tygodniu. W razie wątpliwości i pytań na pewno napisze/zadzwonię. Pozdrawiam cieplutko.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

julia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u partnera
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: julia » 03 sie 2010, 23:41

Właśnie dzisiaj stwierdzono u mojego męża jaskrę :cry: Ma 27 lat. Do tego oczywiście CU, migrena, nadciśnienie i jeszcze miał początki astmy :( To jest jakis koszmar. Tyle chorób. Jego babcia miała jaskrę :( Najgorzej, że w Olsztynie nie ma takich dobrych specjalistów i ośrodków jak w innych większych miastach...
Przez chwilę było dobrze :(

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 04 sie 2010, 07:20

julia, z tego co wiem to w Elblągu można zrobić dużo badań i mój ostródzki oklulista polecał tam się udać. No albo Warszawa.
Nie martw się na zapas- jaskra wcześnie wykryta jest do opanowania. Teraz najważniejsze, żeby mąż się jak najmniej stresował. Będzie dobrze : )
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

julia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u partnera
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: julia » 06 sie 2010, 11:12

Ania406 pisze:julia, z tego co wiem to w Elblągu można zrobić dużo badań i mój ostródzki oklulista polecał tam się udać. No albo Warszawa.
Nie martw się na zapas- jaskra wcześnie wykryta jest do opanowania. Teraz najważniejsze, żeby mąż się jak najmniej stresował. Będzie dobrze : )
Dzięki. Najgorsze, że jak był 3 miesiące temu u okulisty, to powiedział, że sa jakies plamy na dnie oka. Ale kazał mu przyjśc za 3 miesiące. A jak poszedł 3 miesiące póxniej to stwierdził jaskrę- ale UWAGA- nic nie przepisał! nawet żadnych kropli. I kazał przyjśc za 3 miesiące! Nie rozumiem tego. Chyba czeka aż jaskra będzie większa, wtedy dopiero zacznie działać :mad:
Przez chwilę było dobrze :(

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 06 sie 2010, 21:09

julia, niestety często się trafia lekarz- :cenzura:.. Lepiej znajdź dobrego specjalistę- na pewno w Olsztynie jakiś się znajdzie :) I może pojedźcie z mężem do tego Elbląga, albo Warszawy. Specjaliści zbadają wszystko jak należy i będziecie wiedzieć co robić. To troche czasu zabiera i trochę kosztuje, ale warto. Z jaskrą nie ma żartów.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 sie 2010, 01:31

Jaskrę trzeba leczyć, ale najpierw trzeba zdiagnozować jaka to jest jaskra - jest jej ze 3o rodzai. Ja mam taką zarazę, że ciśnienie jest w normie i jest wrażliwa na zimno. Zapuszczam kropelki i od 10 lat nie mam pogorszenia.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Słonko » 10 sty 2011, 13:03

To teraz moja kolej, byłam dziś u okulisty i mam wysokie ciśnienie w oczach, jak znam życie to pewnie to będzie to cholerstwo :( tylko prócz tego mam jeszcze zaczerwienione oczy i spuchnięte powieki :( Kazała przyjść za kilka tygodni zmierzyć znowu ciśnienie, co za życie...

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 10 sty 2011, 13:54

Słonko, ja mam za wysokie ciśnienie w gałkach ocznych od wielu lat. Przeszłam całą możliwą diagnostykę w kierunku jaskry i nic nie wykryto, poza tym, że mam grubszą rogówkę. Powinnaś wykonać badanie pachymetrii- czyli właśnie na grubość rogówki, żeby wiedzieć czy nie masz za cienkiej lub za grubej, bo to fałszuje wyniki pomiaru ciśnienia.
Wyższe ciśnienie nie musi od razu oznaczać jaskry, ale nie należy tego lekceważyć. Mierz ciśnienie i zapytaj swojego okulisty jakie badania i gdzie możesz zrobić, żeby mieć jasność co do tego co się z Tobą dzieje.

Czerwone oczy i spuchnięte powieki wskazują moim zdaniem na stan zapalny- czy Twój okulista nic Ci nie przepisał na to?

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 10 sty 2011, 14:47

Aniu, okulistka przepisała mi krople odczulające, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, za kilka tygodni mam znowu przyjść zbadać ciśnienie. Dziwił ją ten obrzęk powiek. Prócz tego łzawią mi oczy jak wychodzę na zewnątrz, ale nie zawsze, pieką czasem (podobnie jak w zespole suchego oka). Najgorsze jest to łzawienie okresowe. Jedno oko mam takie dziwne, boję się, że już mam nerw uszkodzony i w ogóle spanikowałam. Nikt u mnie w rodzinie nie ma jaskry, za to mąż od kilku lat się na to leczy :/

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 10 sty 2011, 14:53

Słonko, badania, badania i jeszcze raz badania. Wiem przez co przechodzisz- sama ponad rok temu to miałam. Pamiętaj, że stres nie pomaga ani na jelita, ani na jaskrę - staraj się uspokoić. Ja mam często łazwienie oczu, pieczenie, opuchliznę- ale to wynik pracy przy komputerze, slabego snu, czytania na okrąło- może i Ty reagujesz w ten sposób. Nie wmawiaj sobie od razu wszystkich chorób świata- przebadaj się najpierw :)

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 10 sty 2011, 16:49

Przebadam :) a czy teraz mam na coś uważać, np. nie pić alkoholu? Podobno on podnosi ciśnienie w oczach. Czy jeszcze coś?

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 10 sty 2011, 17:19

Unikać alkoholu, papierosów, stresu.
Odżywiać się właściwie, bo podwyższony poziom triglicerydów albo cholesterolu, nawet lekkie podwyższenie cukru, także uszkadzają naczynia, są więc czynnikiem destrukcyjnym nerwu wzrokowego.
A jak u Ciebie z ciśnieniem ogólnym? Masz w normie czy może za niskie lub za wysokie? To też ma wpływ na nerw wzrokowy.

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 10 sty 2011, 17:24

Ciśnienie mam w normie, z reguły 110/70 albo koło tego. Chodziłam wcześniej do okulisty, ale nigdy nikt nie badał mi ciśnienia w gałkach. Mam lekki astygmatyzm. Nic, przebadam się i zobaczymy.

Jakie jest zatem prawidłowe ciśnienie w oczach? Ja miałam dziś w jednym 22, w drugim 24.

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 10 sty 2011, 17:40

Słonko pisze: Jakie jest zatem prawidłowe ciśnienie w oczach?
16. Górna granica normy to 20.

Mój okulista zawsze kontrolnie badał ciśnienie, to powinien być standard przy każdej wizycie.

Trzymam kciuki za dobre wyniki badań ;)

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”