Okropny świąd skóry:(((

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
mysza
Debiutant ✽
Choroba: CD
Kontakt:

Re: Okropny świąd skóry:(((

Post autor: mysza » 09 wrz 2006, 00:24

magdalene pisze:przez mój dom już przewinęło się tyle leków, że szok...
Ja, jeśli chodzi o panią Ł. zaufałam słoneczku i kąpielom w soli z Morza Martwego + ostatnio specjalnym naświetlaniom z promieni UV-A (tzw. PUVA), za namową i pod opieką lekarza dermatologa (a także lekarza prowadzącego - gastroenterologa). Efekty są niezłe, łapki i korpusik już czyste, zostały tylko nogi i najgorsze - stopy. Ale nadzieja jest :) W pon. lub wt. idę na konsultacje do derm. 3majcie kciuki.
magdalene pisze:no to gratuluję !!!! POWODZENIA!! :brawo:
Dziękuje :) Wszyscy bardzo się cieszą, zwłaszcza, że był to mój wymarzony kierunek.

Pozdrawiam
Panna Mysza
Powitajcie studentkę anglistyki! ^_^

"To see the world in a grain of sand and heaven in a wild flower. To hold infinity in the palm of your hand and eternity in a an hour" - William Blake

IWA
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: IWA » 09 wrz 2006, 13:22

magdalene pisze:ale to chyba nie to forum, by o tym pisać
A dlaczego nie, jeżeli możemy pisać o innych chorobach, które nam towarzyszą

Kochana Myszko!
Bardzo serdecznie witam!
Bardzo cieszę się, że jesteś już studenką. Gratulacje :brawo:

Czytałam o Maćku. U mojego taty, który ma 75 lat dopiero parę dni temu wykryto chorobę jelit. Jak trochę dojdzie do sił po szpitalu weżmiemy się za nie. Może dzięki naszym przykrym doświadczeniom im będzie łatwiej. Całe nasze życie oni o nas się troszczyli, teraz możemy im pomóc.

Bardzo dziękuję za namiary na forum łuszczyków / nie lubie tego słowa, bardziej niż łuszczycy/. Prochów mam powyżej dziurek w nosie, dlatego bardzo zainteresowała mnie serwatka. Tylko nie wiem jak to się ma do mojej bezmlecznej diety. Może coś wiesz na ten temat.

Pozdrawiam Ciebie i całą Twiją rodzinkę :smile:

Awatar użytkownika
mysza
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: mysza » 09 wrz 2006, 13:45

IWA pisze:
magdalene pisze:ale to chyba nie to forum, by o tym pisać
A dlaczego nie, jeżeli możemy pisać o innych chorobach, które nam towarzyszą
Racja, racja. W sumie przydałoby się założyć oddzielny temat dla osób, które chorują zarówno na jelitka, jak i łuszczycę... Podejrzewam, że parę osób się znajdzie, a w ten sposób będzie nam łatwiej podzielić się doświadczeniami. Jak sądzicie? Dobry pomysł? :)

Kochana IWO
Dziękuję za gratulacje - rodzice dumni i bladzi, choć niektórzy nie tylko z powodu mojego dostania się na studia :wink: Tatuś-Maciuś w szpitalu, w pon. kolonko i gastroskopia, zobaczymy co z tego wyjdzie. Mama mówi że Tata ma 80% objawów CU, 60% CD, więc może dowiemy się czegoś pewniejszego.
Mam niejasne wrażenie, że ponieważ Tata "zafundował" mi Ł. (postaram się omijać to słowo :D), teraz w ramach wyrzutów sumienia sobie sprawił chore jelitka... Oczywiście żartuję, ale nigdy nic nie wiadomo - poczucie winy to też forma stresu, a jak wiemy ten często powoduje zaostrzenia (zarówno w Ł. jak i jelitkach).
Nie powiem, że myśl o Tacie chorym na któreś z NZJ troszkę mnie bawi, ale jest to humor czarny i cokolwiek sarkastyczny :oops:

Jeśli chodzi o Ł. i forum, służę uprzejmą pomocą. Co do serwatki - przy diecie bezmlecznej, rzeczywiście może być niewskazana, ale ponieważ pierwszy raz słyszę o czymś takim, wybadam sytuację na forum i zapytam się Mam(ci). Naprawdę polecam słoneczko (nawet wizyty w zwykłym solarium pomagają), kąpiele w soli z Morza Martwego (w razie czego mam link do strony skąd ową sól rodzice zamawiają) a także konsultacje u dermatologa z pytaniem czy mógłby przepisać naświetlania PUVA - naprawdę, działają cuda!

Ja właśnie wróciłam z 6 naświetlania, za parę dni idę na konsultację, by ustalić czy potrzebuję następnej serii "światełka" :D

Pozdrawiam
Panna Mysza

"To see the world in a grain of sand and heaven in a wild flower. To hold infinity in the palm of your hand and eternity in a an hour" - William Blake

ewuunia
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie
Kontakt:

Post autor: ewuunia » 09 wrz 2006, 13:52

Cześć czy od Colitanu można mieć wysypkę - pozdrawiam waszystkich ewuunia

IWA
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: IWA » 09 wrz 2006, 14:22

Aneczko, łuszczycę stwierdzono u mnie ponad dwadzieścia lat temu. Po prawie dwóch miesiącach w szpitalu stwierdzono, że właściwie pomaga mi tylko słońce. Mam więc słonko przepisane ''na receptę'' :wink: Wykorzystuję więc każdy moment- od wczesnej wiosny i wystawiam się do słońca. A późną jesienią /całe szczęście, że mam takie możliwości/ jeżdżę w ciepłe kraje. Naświetlania też już przeszłam, dobre są zimą.

Jedna uwaga - spotkałam panią z łuszczycą, która ganiała za słońcem po całym świecie i ''załapała się'' na czerniaka :mrgreen: , a poza tym trzeba uważać przy skłonnościach do żylaków, to również niestety mnie dotyczy.

:*

Awatar użytkownika
mysza
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: mysza » 11 wrz 2006, 00:31

Cóż, jako osobie o dłuższym stażu z panią Ł., oddaję Ci honory :)
IWA pisze:Jedna uwaga - spotkałam panią z łuszczycą, która ganiała za słońcem po całym świecie i ''załapała się'' na czerniaka :mrgreen: , a poza tym trzeba uważać przy skłonnościach do żylaków, to również niestety mnie dotyczy.
A co do czerniaka - w czasie naświetlań jestem pod opieką lekarzy, mordkę smaruje kremem z filtrem 15 (według zaleceń), a liczne znamiona SPF 50. Na solarium nie chodzę wogóle (trauma związana z pewnym filmem, nieistotne :D) a na plaży smaruję się zawsze odpowiednio mocnym filterkiem... Tak więc mam szczerą nadzieję, że czerniaka się nie nabawię. Zwłaszcza, że nie "ganiam" za słońcem po całym świecie :wink:

Pozdrawiam
Panna Mysza

Kasik
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Okropny świąd skóry:(((

Post autor: Kasik » 26 sie 2008, 19:58

Witam:)
Małe pytanie do wszystkich, czy ktoś miał albo ma jakieś dziwne swędzenie skóry????.Nad ranem,po kąpieli, ale już nawet w ciągu dnia zaczyna mnie dopadać straszny świąd. Próby wątrobowe mam w porządku, alergiczką jako taką nie jestem,najczęściej swędzą ręce, nogi. Wyniki w porządku, skóra bez skazy żadnej, żadnych wyprysków, nic do czego mogłabym sie przyczepić.
Choruję na Crohna, w chwili obecnej przyjmuję sulfosalazynkę EN, Imuran właśnie odstawiono,przyjmowałam Remicade z dwa latka(przyjmowałabym pewnie dalej gdyby nie nasz ukochany NFZ,zabrano mi refundację) ale jedno co w tym wszystkim dobrego, że dostałam Humirę w zamian(choć podawanie leku nie jest skomplikowane, to muszę co dwa tygodnie stawiać się w szpitalu na podanie zastrzyku ),jestem po dwóch wstrzyknięciach i mam nadzieję że będzie dobrze:))
Pozdrawiam serdecznie forumowiczów:)))
...przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro..

Kasik
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Kasik » 27 sie 2008, 18:46

Zapytałam, ale objawy miałam jeszcze przed podaniem Humiry..ale dzięki za zainteresowanie:) W sumie wg lekarzy to świąd może być od wszystkich leków ,które przyjmujemy..no nic pozostaje mi radzić sobie jakoś.....
...przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro..

Awatar użytkownika
Ines
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Ines » 01 wrz 2008, 21:22

Ja mam tak po opalaniu, także unikam słońca i nawet w lecie wyglądam jak córka młynarza :smutny: To chyba efekt zażywania Imuranu.

Awatar użytkownika
Ines
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Ines » 01 wrz 2008, 21:41

elwirka pisze:Ogólnie ostatnio obiło mi się o uszy że przy AZA czy Imuranie opalanie się jest zakazane , i jest to udowodnione naukowo , ale sądzę że o tym więcej Mamcia może nam powiedzieć ;)
Byłabym bardzo wdzięczna za jakies inf. na ten temat.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 02 wrz 2008, 15:17

elwirka pisze:że przy AZA czy Imuranie opalanie się jest zakazane
taka informacja pojawiła się na najnowszej ulotce od Imuranu (z grudnia 2007).

też mam czasem jakieś takie swędzenia, ale mi się wydaje, że w moim przypadku to nie od leku, tylko na tle nerwowym, chociaż tak do końca nie jestem pewna. A ten świąd nasila się właśnie po opalaniu, ale to może dlatego że skóra jest po prostu wysuszona przez słońce.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 04 wrz 2008, 08:49

Kasik pisze: w chwili obecnej przyjmuję sulfosalazynkę EN,
No właśnie...sulfa może powodować swędzenie całej skóry....też tak miałam ale po jakimś czasie samo przeszło.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

angi
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: angi » 21 kwie 2009, 10:36

cześć właśnie mnie dopadł ten okropny świąd:(( ratunku jak sobie z tym, radzić?? ja biorę imuran i sulfa( od niedawna) i wczoraj właśnie się opalałam na słoneczku bo jest to jedno z moich ulubionych zajęć a tu dziś to swędzenie:( poradzcie coś proszę!! czy wy zrezygnowaliście z kąpieli słonecznych :smutny:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 21 kwie 2009, 10:49

Przy Azatioprtynie nie wolno się opalać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 21 kwie 2009, 10:54

angi pisze:właśnie mnie dopadł ten okropny świąd:((
cytat z ulotki Imuranu:
"Podczas stosowania leku IMURAN należy unikać zbytniego narażenia
na promienie słoneczne-należy nosić odzież chroniącą przed słońcem
i używać kosmetyków zawierających silne filtry anty-UV."