Okropny świąd skóry:(((

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
angi
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: Okropny świąd skóry:(((

Post autor: angi » 21 kwie 2009, 11:53

dziękuję wam za odpowiedzi:) jutro akurat mam wizytę u mojej gastro wiec się dowiem mam nadzieje wszystkiego. puki co pije wapno i siedzę w pracy i jak małpka się drapie cały czas:(

Renata2
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Post autor: Renata2 » 08 maja 2009, 19:18

Skóra przesuszona, łuszcząca się drobnymi płatkami i swędzenie- ręce i nogi- to przy :razz: sulfie i AZA, jak zeszłam z tych leków, to wszystko przeszło.
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Awatar użytkownika
smoczyca
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: smoczyca » 09 maja 2009, 21:08

biorę salofalk i też mnie wiecznie swędzi, a teraz dostałam strasznych wyprysków trądzikowych na twarzy i dekolcie ;(
czy ktoś z was wie jak sobie z tym poradzić??
w okresie dorastania miałam skórę jak pupa niemowlaka. problemy ze skórą zbiegają mi się z jelitowymi, z tym, że teraz mam dużą poprawę jelit i skóra mi się pogorszyła oraz stawy. we wrześniu też tak miałam. polepszenie w jelitach->posypały się stawy i skóra. potem posypał mi się żołądek i pewnie od tej mieszanki leków jelita się pogorszyły, ale skóra znowu polepszyła, stawy również. czuję się jak w jakimś zaklętym kole :evil: :cry:

Joanna23
Doświadczony ❃
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 09 maja 2009, 22:38

Ja mam to samo przeważnie swędzą mnie nogi. Drapię się aż do krwi :cry:
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 09 maja 2009, 23:05

smoczyca pisze:polepszenie w jelitach->posypały się stawy i skóra
Dokładnie tak samo u nas,jelita się uspokoiły za to ze skórą problemy.
Jedno znika i pojawia się następna wysypka.Lekarz zalecił na stałe zyrtec i
wapno. Jesteśmy po testach alergicznych i ze względu na leki które syn
bierze nie może być odczulany.
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: ewkunia » 12 maja 2009, 14:47

smoczyca pisze:biorę salofalk i też mnie wiecznie swędzi, a teraz dostałam strasznych wyprysków trądzikowych na twarzy i dekolcie ;(
czy ktoś z was wie jak sobie z tym poradzić??
w okresie dorastania miałam skórę jak pupa niemowlaka. problemy ze skórą zbiegają mi się z jelitowymi, z tym, że teraz mam dużą poprawę jelit i skóra mi się pogorszyła oraz stawy. we wrześniu też tak miałam. polepszenie w jelitach->posypały się stawy i skóra. potem posypał mi się żołądek i pewnie od tej mieszanki leków jelita się pogorszyły, ale skóra znowu polepszyła, stawy również. czuję się jak w jakimś zaklętym kole :evil: :cry:

Hej, mam identyczny problem ze skórą. Udałam się do dermatologa i zapisał mi maść na te cuda i pomału znika... Polecam wizytę,bo ja sobie tylko podrażniałam dziwnymi specyfikami:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

basiakrk
Debiutant ✽

Post autor: basiakrk » 15 maja 2009, 10:28

hej nie było mnie tu całe wieki, wracam bo jak trwoga to na zaufane forum :)
mam gdzieś od -o zgrozo - roku problem ze skórą prawej dłoni: wysuszona, łuszcząca się, jak skorupa, nie moge wyprostować palców, skóra pęka mi do krwi, czasami swędzi tak że mogłabym dziurę wydrapać;
dermatolog stw że to egzema, dała mi jakieś maści novate i nova-baza, teraz jedna z nich odpada bo jest na sterydach i w ciąży nie powinnam;
inny dermatolog polecał maść poczwórną, chłodzącą i silikonową, takie stosowane w szpitalach na oddz. dermatologicznych;
różnie u mnie z ich stosowaniem, ale...
widzę że jest gorzej z ręką, początkowo zajęty był 1 palec, po krótkim czasie już 2, i taki stan utrzymywał sie długo - moze dlatego ze po dlugim czasie brania salofalku, odstawilam go na pol roku? teraz wchodzi mi to dziadostwo na 3ci palec i wnętrze dłoni, no wstyd się z ręka pokazać w sklepie przy kasie na spacerze z dziećmi... i zaczyna mi sie na drugiej dłoni :(((
znów biore salofalk, bo w ciązy wolę nie ryzykować i może to przez niego?

a jak nie salofalk to co? na sulfasalazyne i jucolon zle reaguje, mowie o dojelitowcach bo poza tym bralam pentase w czopkach i salofalk w czopkach i po nich nie widze zadnych ubocznych skutkow
basia
listopadówka 2009 :)))))

Awatar użytkownika
smoczyca
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: smoczyca » 15 maja 2009, 13:25

jestem po wizycie u dermatologa. dostałam do smarowania żel skinoren, zobaczymy na ile pomoże. w wrześniu miałam inny, coś na d.. pomogło i miałam spokój przez pół roku. teraz pracuje w terenie i musiałam dostać coś co mi nie zaszkodzi w połączeniu ze słońcem

Joanna23
Doświadczony ❃
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 15 maja 2009, 13:32

Ja kupiłam sobie tabletki Amertil Bio i jest super nie swędzi mi po nich :)
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka

Post autor: ita71 » 16 maja 2009, 23:25

basiakrk pisze:wysuszona, łuszcząca się, jak skorupa, nie moge wyprostować palców, skóra pęka mi do krwi, czasami swędzi
Miałam to samo,ale po porodzie.Najpierw chodziłam na zastrzyki(nie pamiętam
nazwy) i smarowałam maścią mecortolon.Po wielu próbach właśnie ta maść mi
pomogła.Wydałam fortunę na różne maści i leki,a 'mecortolon' kosztował 1 zł z
groszem i bardzo pomógł.
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
smoczyca
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: smoczyca » 17 maja 2009, 11:09

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
smoczyca pisze:biorę salofalk i też mnie wiecznie swędzi,
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
smoczyca pisze:w okresie dorastania miałam skórę jak pupa niemowlaka
w sumie to nie wiem czy jestem uczulona na nie. od ponad roku leczę się salofalkiem i przez większość tego czasu miałam dobrą skórę (w sensie bez trądziku, tylko sporadyczne wypryski). zanim zaczęłam leczenie jelit okres studiów to była tragedia trądzikowa. przez dziewięć lat zdarzyłam się bardzo zżyć z moją panią dermatolog ;) próbowała wszystkiego, szukała przyczyn w sprawach ginekologicznych i gastrycznych. ale wtedy wszystko wyglądało na ok. helicobakter nie było. żołądek miałam ok. jelit nikt nie podejrzewał. po drodze odkryto u mnie alergię na trawy, zboża, bylicę i kurz, nikiel oraz złą reakcje na teramycyne(chyba tak to się nazywało). przez rok brałam tabletki antykoncepcyjne i fakt trochę skóra się polepszyła, ale nie zlikwidowała całkowicie trądziku, poza tym hormony miałam w normie.
dlatego nie rozumiem tego, że jak mi się jelita polepszają i wskazują na zbliżającą się remisję to mi skóra i stawy nawalają, a potem mam nawrót jelit. po 3 miesiącach względnego spokoju jelitowego znowu zaczyna boleć mnie brzuch, powiększa się i mam problemu z wypróżnianiem.

co do sterydów, nigdy ich nie brałam(poza leczeniem jakiejś alergii jako pięciolatka)

Awatar użytkownika
Krzysztof Ł
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: Krzysztof Ł » 03 lip 2013, 00:29

Mam CU. Z twoich leków biorę jedynie sulfasalazyna w wersji EN dodatkowo jeszcze ursofalk, i też świeżbi jak nie wiem co.
Ale zawsze myślałem że to przez wątrobę.
Bo niestety mam jeszcze PSC.

Awatar użytkownika
Krzysztof Ł
Początkujący ✽✽

Post autor: Krzysztof Ł » 03 lip 2013, 00:36

Raczej skontrolował bym próby wątrobowe.
Mam złe i swędzi jak nie wiem co.
A CU jak mam wrażenie jest ich następstwem.

Pierwsze swędzenia miałem z 7-8 lat temu.
Myślałem wtedy że od encortonu.
Ale prawdopodobne jest że jedynie od utycia w którym mi dopomógł.
Wtedy jeszcze nie wiedziałem że mam chore jelita (mimo że objawy już były) i wątrobę. Niestety pierwsze złe próby wątrobowe jakieś ćwierć wieku temu lekarz zignorował.
Gdy wątroba słaba wszystko funkcjonuje gorzej.
Niestety swędzi też.

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 03 lip 2013, 00:45

Krzysztof Ł, wątki, w których odpowiadasz, mają po kilka lat. Osoby, które proszą w nich o pomoc, najprawdopodobniej już dawno ją uzyskały. Natomiast wielokrotne powtarzanie i pisanie w różnych, przedawnionych tematach, dodatkowo niezwiązanych z Twoimi problemami, postów o tym, co Cię dręczy, nie przyspieszy czy nie zwiększy szansy na to, że ktoś Ci odpowie. Założyłeś swój wątek i jeżeli ktoś będzie potrafił Ci pomóc, uczyni to właśnie w tamtym temacie.
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Krzysztof Ł
Początkujący ✽✽

Post autor: Krzysztof Ł » 04 lip 2013, 11:28

Jak rozumiem robisz sobie żarty z tych ponad 5000 ludzi którzy obejrzeli ten wątek?
Jesteś lekarzem?
To wiesz że powodem świądu skóry może być także źle funkcjonująca wątroba.
To coś złego że ktoś za 12 złotych skontroluje ASPAT i ALAT?
Poza tym napisałem znacznie więcej wątków niż 1 na różne tematy, i w wielu znajdowałem potwierdzenie innych że miewam rację.
Oczywiście każdy z nas jest omylny.
Dlatego nie twierdzę że NAJCZĘŚCIEJ lub ZAWSZE to ja mam rację.
Ale myślę że jak uda mi się pomóc swoją podpowiedzią jednej osobie na 100 to też bardzo dużo. Gdzieś na tym forum znalazłem informację że w 7 przypadkach na 100 osoby mające problemy z jelitami mają też problemy z wątrobą.
Być może np ze spływem żółci z wątroby.

Na marginesie.
W innym wątku atakuje mnie 2 funkcyjnych forum, że piszę w różnych wątkach, zamiast w istniejących.
Umówcie się o co wam chodzi.
Bo mnie wydaje się że zakładane wątki mają pomagać nie jedynie ich autorowi, lecz wszystkim którzy je czytają.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”