czeste oddawanie moczu

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
gryzonos
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Kontakt:

Re: czeste oddawanie moczu

Post autor: gryzonos » 08 sty 2009, 00:27

ja też ostatnio sikam bardzo często. dostałem przekaz na badania i wszystko jest ok.
Jeżeli co drugi twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Michu

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 08 sty 2009, 19:21

nelumbo pisze:ja oddaje często, cukrzycy u mnie nie stwierdzono, choć miałem glukozę 128
nelumbo - biorac pod uwage ilosc i rodzaj Twoich postow, w tym i ten o ilosci moczu , to moze jest poprostu tak, ze nasza choroba plus leki wywoluja pewne objawy uboczne, dobrze ze starasz sie szukac na nie odpowiedzi, ale tutaj nie zdiagnozuje Ci ich na podstawie Twoich postow, zreszta chyba nie po to to forum, bedac na sterydach mamy problemy, ja np. ze wzgl. na sterydy plus nadcisnienie to musze brac lek zmniejszajacy nadcisnienie a jednoczesnie moczopedny,..pisze to , by uswiadomic Tobie, ze pewne choroby i leki sie zazebiaja, czyli nalezy szukac rozwiazan - terapi- a nie szukac dodatkowych schorzen.
Temat podejrzenia cukrzycy przy braniu sterydow to takze tego przyklad, tak to poprostu dziala. Znaczy nalezy szukac przyczyn swoich objawow ,ale niepotrzebnie sie nie stresowac.
Zycze zdrowka !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
nelumbo
Debiutant ✽
województwo: lubelskie

Post autor: nelumbo » 08 sty 2009, 22:55

hej, momencik (daleko mi do hipochondryka, może to nie było jakoś szczególnie widoczne ) ale większość objawów miałem przed sterydami, nigdy nie usłyszałem z ust lekarzy że sterydy podwyższą poziom cukru we krwi, lecz że mogą go rozregulować (czyli jak na mój chłopski rozum nie koniecznie podwyższać lecz i również obniżać-może ktoś się z forumowiczów posiada wiedzę na ten temat, ale ja wiem tylko tyle). Nie stresuję się swoim stanem zdrowia i wiem że są ludzie, którzy mają na co narzekać...po prostu chciałem się swoimi problemami z innymi forumowiczami podzielić, nie wiem czy to jakiś kaprys czy potrzeba serca zwał jak zwał, ale może i po to utworzone zostało to forum.Pozdrawiam i również życzę zdrówka i bezstresowego podejścia do świata!

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 10 sty 2009, 08:46

ja często bo ponoc taka moja uroda :wink:
jak brałam sterydy, to mniej znów....
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
nelumbo
Debiutant ✽
województwo: lubelskie

Post autor: nelumbo » 21 sty 2009, 01:04

jakie lekarze zlecają Wam badania krwi (hormony, mofro, biochemia itd.) przy tej informacji o częstomoczu?

Awatar użytkownika
barney
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: barney » 21 mar 2009, 10:06

tola pisze:Ja osobiście też bardzo często chodzę siku.Mam piasek w nerkach (czasami jakiś kamień się utworzy ;) ) i dużo piję a co za tym idzie często kursuję do wc w celu oddania moczu.Najbardziej irytujące jest to w nocy.Chodzę 3-5x czasami częściej.Niemniej jednak mój urolog powtarza,że" " lepiej,że chodzisz i siusiasz niżeli byś miała tego nie robić i się męczyć i znów mnie odwiedzić".
Choroba crohna,ma właśnie jako jeden z objawów częstomocz.Nie piszę tego jako teoretyk,doświadczyłem tego i nadal mam problemy.Powikłanie,tj.kamicę którą przeszedłem,wymagała rozbijania kamieni,co z kolei uszkodziło nerkę.Pechowy ciąg zdarzeń na tym się nie skończył,nastąpiła urosepsa,z której ledwie się "wylizałem",i to jeszcze nie wszystko,przeszedłem operację korygowania moczowodu,miała również ciężki przebieg,nawiązując do powyższego,należy i powinno się kontrolować,stan dróg moczowych w CD.Obecnie orócz wizyt u gastrologa,również tylekroć odwiedzam urologa. :idea:

MałaMi
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: MałaMi » 23 mar 2009, 20:50

Kamica nerkowa - ja mam Crohna i w moczu liczne szczawiany wapnia + sikanie kilkanaście razy dziennie i nagły rwący ból z tyłu pleców. Nie wiem, czy mam kamicę, ale tak przypuszczam od dwóch dni.

edit: nie ma kamienicy :) tylko kamica
Ostatnio zmieniony 23 mar 2009, 21:10 przez MałaMi, łącznie zmieniany 5 razy.
Rise. Life is in motion. I'm stuck in line.
Rise. You can't be neutral on a moving train.
One day the symptoms fade. Think I'll throw these pills away.
And if hope could grow from dirt like me. It can be done.

Won't let the light escape from me.
Won't let the darkness swallow me.

So long.
http://www.youtube.com/watch?v=UN-MwovMrbI

NIC nie zażywam poza SANROBI

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 23 mar 2009, 21:11

szczawiany wapnia moga byc w moczu od diety - wtedy jest mocz zbyt kwasny. tak samo jak przy diecie zasadowej moga byc fosforany.niekoniecznie oznacza to kamicę.
Obrazek

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 23 mar 2009, 21:32

U mnie też właśnie jest częste oddawanie moczu,nawet kilka razy w ciągu nocy,miałam robione badania i nic niepokojącego z nich nie wynika.
Może wpływ na to mają chore jelitka lub leki :neutral:
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
barney
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: barney » 23 mar 2009, 21:50

Gdy zaczęło mnie boleć z tyłu pleców,lekarze sugerowali że to ból od kręgosłupa i tak zeszło parę miesięcy.Wtedy kamica rozwinęła się i był zastój moczu w nerce.Po badaniu tomografem komputerowym wykazało że trzeba rozbijać,i nastąpił pechowy,dla mnie ciąg zdarzeń.Warto skontrolować drogi moczowe,może nie będzie trzeba aż tak radykalnych posunięć.Każdy człowiek jest inny. :idea:

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”