żółte plamki na oczach

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --

Re: żółte plamki na oczach

Post autor: CAMPARI34 » 03 kwie 2009, 13:42

ale dobrze że zrobiłeś i masz spokój siedzisz sobie weekend nadchodzi a ty zero stresa :lol:
:D

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: Słonko » 26 maja 2009, 00:15

Żeby dopełnić i zamknąć temat piszę o najnowszych doniesieniach okulistycznych w sprawie żółtych plamek. Pani okulistka powiedziała, że to tłuszcz :/ który zbiera się w białku, charakterystyczny dla starszych osób :mad: Nic się z tym nie robi, zwyczajnie sobie jest... Masakra, nie wiedziałam, ze jestem taka stara :cry:

Awatar użytkownika
paubom
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie

Post autor: paubom » 26 maja 2009, 09:54

hmmm na osobę starszą się nie czuję, a w takim razie tłuszczyk mam już od kilku latek. Może oko trzeba odchudzić ;)
"a nadzieja budzi się i zasypia..."

Joanna23
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 26 maja 2009, 12:20

Osób starszych :lol: Ja mam dopiero 24lata
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 27 maja 2009, 17:29

Moja córka ma plamkę na tęczówce, na jednym oku i ona powiększa się w toku życia. Jest teraz większa niż np. 2 lata temu. Wszystkie badania-próby wątrobowe, trzustkowe- zawsze miała i ma dobre.
Mój mąż też ma takową plamkę, nie ma on zdiagnozowanej żadnej choroby, ale z naszych obserwacji i wiedzy sądzimy, że bardzo prawdopodobny jest u niego IBS.

Nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy dziedziczenia ale tylko oni w naszej rodzinie mają plamkę i problemy z jelitami. Kiedyś, na początku choroby córy ( gdy nie mieliśmy jeszcze diagnozy) byliśmy i irydologa, co "stawia diagnozę" z oka=tęczówki, nic mu na wstępie nie powiedzieliśmy z czym córka ma problemy a on powiedział, że to ewidentnie problemy z jelitami, a zwł.z j. grubym (póżniej na koloskopii wyszło, że tam właśnie ma największe zmiany) i w sposób jednoznaczny powiązał swe wywody z obecną plamką.

Na jednej wizycie u tego pana się skończyło, ponieważ nie do zaakceptowania dla mnie były proponowane przez niego metody leczenia, ale wątek z plamką pamiętam do dziś.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”