Zapalenie tęczówki

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Zapalenie tęczówki

Post autor: ranka » 16 wrz 2007, 14:50

no mowie ci ze sa i nie potrzeba na to sposobow nie wiadomo jakich.po prostu zakrapla sie w oko pochodne atropiny.
Obrazek

Asiek
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Asiek » 02 paź 2007, 16:26

własnie o to chodzi ze pochodne atropiny juz dostalam ... mam trwale zrosty ktorych juz nie mozna zwalczyc pochodnymi atropiny... :( boje sie ze juz nic z tym sie nie da zrobic
Asiek

Jasienka
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie

Post autor: Jasienka » 28 paź 2007, 16:04

witam was , czytam wasze wypowiedzi i robi mi sie slabo jestem mama chorujacej Ewelinki na chorobe crohna , chce wam cos poweiedziec ja na zapalenie teczowki choruje juz od 42 lat jest coraz gorzej za kazdym razem dostaje zastrzyki podspojowkowe , moj rekord to 250 zastrzykow w czasie jednego nawrotu choroby mam zapalenie juz obydwoch oczow biore sterydy prawie cały czas , wiem ze jest to choroba nie uleczalna jak do tej pory , mam nawroty co kilka miesiecy albo choruje przez kilka miesiecy biorac caly czas zastrzyki gentamecyne+dexsaven 2 razy dziennie . nawet nie wiedzialam ze te dwie choroby moga byc z soba zwiazane . Teraz wiem ze i ja musze sobie zrobic badania na chorobe crohna

Asiek mozna zrosty rozbic atropina , albo same znikna tak jak i znikły samoistnie dobrze ze lecze sie u jednej lekarki bo ona sama nie mogla w to uwierzyc ze tak moze sie stac , a stare zrosty juz zostaja ale to nic takiego tylko musisz wiedziec na ktorej godzinie je masz zebys w razie czego mógł powiedziec lekarzowi ze to stare zrosty . Głowa do gory da sie życ z ta choroba tylko trzeba reagowac odrazu na jej zaostrzenie ja odrazu zakrapiam atropina , gentamecyna i zakaladam masc atekortin

-Ania- edit
uprasza się o edytowanie postów a nie pisanie dwóch pod sobą. Dziekuje.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Jasienka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bebaw
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: podlaskie

Post autor: bebaw » 01 lis 2007, 19:07

A ja znowu mam zapalenie tęczówki. Już nie wiem, który raz, dopiero co miałam w sierpniu. Wtedy było w prawym oku, teraz w lewym. Gastrolog mówi żeby odstawić asamax, bo jelita w porządku, OB 9/18, i co tylko odstawię, to się robi z powrotem.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 02 lis 2007, 10:18

Przy CU w remisji 5-ASA się nie odstawia ze względu na przełużenie remisji oraz prewencję nowotworów. W CD sprawa jest dyskusyjna - nie wykazano wpływu na wydlużenie remisji przyjmowania ASA (metaanaliza). jeśli po odstawieniu jest nawrót - tym bardziej leki trzeba brać stale.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”