Ból w bliźnie pooperacyjnej, ból zrostów

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
fillips
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Ból w bliźnie pooperacyjnej, ból zrostów

Post autor: fillips » 28 lut 2010, 18:41

Miesiąc temu miałem mały zabieg. Od ponad pół roku miałem problem z ropą, która wydobywala się z blizny pooperacyjnej po operacji wycięcia wyrostka i usunięcia ropnia z jelita. Chirurg wyciął mi obszar brzydkiego jego zdaniem zrostu 3 na 3 cm i na głębokość 2 do 3 cm. Zostawił mnie tak z otwartą raną na 24 godziny i na drugi dzień zszył. Od tego momentu nie mam już problemów z wyciekającą ropą :) Wyszło na to że po pierwszej operacji lekarze źle mnie zszyli (stwierdzenie mojego chirurga nowego) i gdzieś mięszy zrostami zaczęła wydobywać się ropa z mikroprzetoki, ktora powstała na skutek usunięcią ropnią z jelita krętego (chirurg naruszyl mi jelito i zrobila się mikrodziura). Na szczęscie trafiłem na anioła-chirurga ze szpitala na borowskiej który po pół roku walki rozwiązał mój problem. :roll:

Rana się zagoiła, ale jakiś tydzień temu zacząłem odczuwać bóle w okolicy tej blizny. Na dzień dobry oczywiście panika z mojej strony i czarny scenariusz, że wszystko zacznie się odnowa (otwarta rana, wyciekająca ropa, zmiany opatrunków itd.)
Byłem z tym u mojego chirurga. Zrobil mi usg,ale nie stwierdził jakichkolwiek oznak tworzenia się komory z ropą. Później ból ucichł, ale wczoraj znowu się pojawil. Gdyby to był faktycznie powrót do problemów z ropniem to moja blizna już by napuchła od nadmiaru ropy która by się zbierała w tamtym miejscu (tak było kilka razy i to praktycznie po 1 dniu widać bylo że zbiera się ropa a w miejscu blizny robi się wypuklenie).

Tak więc znalazłem informację, że bardzo często ludzie odczuwają problemy ze zrostami, które w opisach są prawie identyczne jak moje. I moje pytanie: czy ktoś z Was ma bądź mial taki problem i czy udalo Wam się z tym poradzić.

Nie chcę brać tabletek przeciwbólowych, bo ten ból jest do zniesienia, ale od momentu gdy stwierdzili u mnie Crohna i rozpoczęciu problemów z wyciekającą ropą mój próg bólu w sensie fizycznym i psychicznym dosyć zmalał...

Czy są jakieś maści, ćwiczenia żeby zlikwidować ten ból zrostów??
Zauważylem też że ta blizna reaguje na zmiany pogody :smutny:
Poradźcie coś :)
jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :)

fillips
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Ból w bliźnie pooperacyjnej, ból zrostów

Post autor: fillips » 02 mar 2010, 21:10

ehhh a jednak okazało się dzisiaj że to nie był ból zrostów tylko znowu zebrała się ropa pod blizną :smutny:
i znowu z dziurą w brzuchu....
jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :)

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”