Dretwienia, mrowienia

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Joanna1989
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Dretwienia, mrowienia

Post autor: Joanna1989 » 17 kwie 2010, 16:02

Na początek chcę się przywitac, bo jestem tu nowa - 3 dni temu zdiagnozowano u mnie wrzodziejące zapalenie jelit. No i w związku z tym mam pytanie, czy ktoś z Was miał może problemy z drętwieniem różnych części ciała? Drętwieją mi czasami nogi, ręce (ale w dziwnych miejscach, np. bok łydki), a głównym moim problemem jest drętwiejąca okolica oczu. Mam wrażenie jakby prawe oko mi drętwiało i że widzę wtedy troszkę jak za mgłą. Drętwieje też miejsce wokół tego oka. Bardzo proszę o pomoc:)

Joanna1989
Debiutant ✽

Re: Dretwienia, mrowienia

Post autor: Joanna1989 » 17 kwie 2010, 16:12

Dziękuję Niszka, ale niestety nie ma tam nic, co mogłoby mi pomóc:( Najbardziej martwi mnie to drętwienie na twarzy, ale nie mam zielonego pojęcia co to może byc..

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 17 kwie 2010, 20:32

Czy masz w normie badania krwi w tym np magnez?? Takie objawy mogą być z niedoborów, albo np polekowe.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Joanna1989
Debiutant ✽

Post autor: Joanna1989 » 17 kwie 2010, 21:40

Magnez miałam w normie, ale sodu miałam troszkę za mało jakiś czas temu. Jednak lekarz nie kazał nic z tym robic, więc nawet nie brałam tego pod uwagę. Czy niedobór sodu może dawac takie objawy??? Cały czas biorę magnez z witaminami, więc wydaje mi się, że wszystko powinno byc pod tym względem w porządku

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka

Post autor: ita71 » 17 kwie 2010, 23:36

Joanna1989 pisze:Czy niedobór sodu może dawac takie objawy???
Sód jest głównym składnikiem wszystkich płynów ustrojowych, od którego w znacznym stopniu zależy zawartość wody w organizmie. Wspóldziałając z potasem, sód jest pierwiastkiem regulującym równowagę wodno - elektrolitową organizmu, na przykład kontroluje poziom elektrolitów w osoczu krwi. Pomaga również regulować pracę mięśni i nerwów. Większość sodu przyjmowana jest, w postaci soli kuchennej.
Niedobór sodu w organizmie stwierdza się rzadko, ponieważ sól występuje w większości produktów i potraw. Jednym z pierwszych objawów niedoboru sodu są kurcze, często pojawiające się w mięśniach łydek. W poważniejszych przypadkach niedobór sodu prowadzi do odwodnienia organizmu, co pociąga za sobą obniżenie ciśnienia krwi, uczucie suchości w ustach i wymioty.
Może tu coś znajdziesz podobnego do Twoich objawów?:

http://www.kardiolo.pl/t,mrowienie_twarzy_a_nerwica.htm
Nigdy nie mów nigdy...

Joanna1989
Debiutant ✽

Post autor: Joanna1989 » 18 kwie 2010, 08:16

Iza71 dziękuję Ci bardzo, zaraz przejrzę stronkę:)

[ Dodano: 28-04-2010 ]
To znowu ja i znowu mam tysiąc problemów.
Sama nie wiem czy to jest związane z jedną przyczyną? Pomóżcie mi ocenić proszę, bo po kolei wysiadają mi następne organy, a lekarze zbywają i nie chcą udzielić informacji:(
1. Mam ciągle problemy z oczami - widzę plamki, kropki, smugi latające przede mną, okulistycznie wszystko niby jest w porządku
2. Mam refluks i leczone nadżerki w żołądku i dwunastnicy
3. Ginekolog wczoraj wykrył nadżerki i stan zapalny w pochwie
4. Wygląda na to, że mam również stan zapalny w układzie moczowym
5. Doszły do tego problemy z hormonami i tarczycą
6. Wyniki badań nie są za dobre - zbyt wysoki poziom cholesterolu i za niski sodu
7. Pojawiły mi się żylaki, które muszę niedługo zacząć leczyć

Proszę powiedzcie co myślicie i do kogo mam się udać, bo ja niedługo zwariuję i nie wiem z czym to wszystko powiązać:( Myślicie, że jest możliwe, że to wszystko ma osobne podłoże i nie ma ze sobą związku? Czy można to powiązać w jakiś sposób z CU? Lekarze mnie zbywają a ja wariuję powoli...

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”