bole bioder i stawow przy cilitis chronica

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Re: bole bioder i stawow przy cilitis chronica

Post autor: inkaska » 30 lis 2006, 13:43

ja jestem od maja w remisji, ale od jakiegos czasu bola mnie kolana, zwlaszcza jak schodze po schodach, jak myslicie że moze to byc wlasnie jedyny objaw CU? p.s. czasami miewam jescze bole jelita, ale zadnych biegunek, krwi nic ztych rzeczy nie mam od maja.....
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 03 gru 2006, 11:42

ja czasami tez mam bole stawowo, a juz jestem przeciez bez jelita, najczesciej nadgarstek prawej reki, nie moge wtedy w ogole na reku sie oprzec.. teraz od tygodnia boli mnie prawe kolano i biodro.. i lewa reka... musze przejsc sie do lekarza.......
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Awatar użytkownika
krolik224
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: krolik224 » 11 gru 2006, 22:08

Ja miałam okropne ból w lewym biodrze nie mogłam ju z chodzić i mój lekarz zmienił mi salofalk na salazopirynę EN teraz jest bardzo dobrze :roll:
STAN OGÓLNY DOBRY. WYNIKI ZADOWALAJĄCE!!!

Leczenie biologiczne Remicade od 27.12.2012 - 15.11.2013.
I co dalej...? Crohn śpi ale czuwa !

Pentasa 2x1g
Salofalk 500 - czopki.

INFLECTRA 1 dawka - 13.07.2015 - i kolejne tygodnie....2 dawka - 27.07.2015 ; 3 dawka - 24.08.2015 ; 4 dawka - 19.10.2015 ; 5 dawka - zatrzymana ze względu na zmiany powstałe na twarzy.

Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Mama Juleczki » 30 sty 2007, 14:24

Moja Jula też skarży się na bóle, zwłaszcza nóżek i nie wiem czy ma to związek z choroą czy też ze wzrastaniem. Od czasu remisji urosła ok. 10cm.
15.01 brz.r. byłyśmy na planowej konultacji we Wrocławiu i wszystkie badania są super, zatem narazie tylko obserwujemy co dalej.
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

iza407
Debiutant ✽

Post autor: iza407 » 02 mar 2007, 00:12

Moja ciocia ma gościec i osteoporozę i wiecie co bierze? sulfasalazynę, he he. Bo to działą też na stawy. Dlatego przy braniu tych leków mniej albo wcale nie boli.
Doświadczałąm też nastawiaczy kręgosłupów. Żadnym szarlatanom nie daję się dotykać do mego kręgosłupa, tylko ludziom co parę lat to studiowali i mają papiery, że nadmienię. I dowiedziąłm się że unerwienie jelita jest w odcinku lędzwiowym i tam mam zawsze sztywne (tendencje do jkaiś zesztywnień itd), gdyż wszak kręgosłup trzymam w nienaturalnej pozycji czyli saidam tak, by brzuch nie bolał.Zadna więc to magia nie jest. ale-co istotne- przy takim ustawieniu kręgosłupa czyli i miednicy - mam okropne bóle brzucha w czaie okresu i ewentualne trudnosci przy zajsciu w ciąże. Jak mi ponastawiał kręgosłup (czlowiek w Olsztynie) miałma okresy bezbolesne.
Jesli chodzi o bóle stawów- podobno świetnie działają okłady z rozbitych lisci kapusty.
a skurcze to często kwestia braku potasu i magnezu.
pozdrawiam pokurczonych i pokrzywionych.
iza407

transfer
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: transfer » 22 maja 2009, 20:19

Odnośnie Alveo - mój podobny przypadek do postu BeatyM z 14-10.2006. Ostre zapalenie stawów w tym duzych i nastepne małych mam od roku, szalenie bolesne. Ostatnio po wipiciu 1/2 dawki na próbę Alveo bóle prawie znikły! Rewelacja. A byłem naprawdę sceptyczny. Piję druga butelkę zapalenie wyraźnie się cofa, coraz wiekszy komfort. I jeszcze uwaga Azathioprine, którą biorę powiększało o 40% bóle stawów. Mesalazyna z Asamaksu i Azathioprine wbrew powszechnej opinii nie pomogły mi wcale na stawy. Odnosnie innych dolegliwości nie widze działania Alveo, moze dopatrzę sie z czasem. Próbuje tez kilka ziół na stawy z opisu zawartosci Alveo osobno, ale bez skutku. Gdybym wcześniej dotarł do Alveo lub do podobnych informacji jak post BeatyM to bym sie pewnie tak przez rok nie nacierpiał.

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 28 maja 2009, 19:46

Na mnie Alveo nie działa, piłam przez jakiś czas, ale nic nie pomogło. Nie na wszystkich działa. Potwierdzam, przy AZa a potem Imuranie bolały mnie stawy, wyglądało na zapalenie. Okazało się , że jestem uczulona na imuran, jak odstawiłam, wszystko przeszło. :neutral:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Horadoopka
Początkujący ✽✽

Post autor: Horadoopka » 02 paź 2009, 09:15

Podejrzewaja u mnie CU (kolonka za 2tyg). Od wtorku biorę Sulfasalazinę (nie wiem, czy dobrze napisałam, nie moge zapamietac tej nazwy). od środy boli mnie biodro i lewa strona szczęki. Czy to od leku, czy od choroby???? Moze to zbieg okoliczności,że akurat po rozpoczęciu leczenia zaczeły się te dolegliwości? A z ta szczęką najgorzej.. nie moge normalnie jeść, pod koniec dnia ten ból tak promieniujje, że aż głowa strasznie boli... Moze powinnam iść na rentgen szczęki, żeby zobaczyc czy to nie od zęba? ale boli mnie głownie w samym 'zawiasie' szczęki...
prosze o jakąs opinię...
a czy moge odstawiś lek, żeby zobaczyc, czy to nie jakis skutek uboczny?
czuje sie naprawdę zagubiona z tym wszystkim.. :cry:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Raysha » 02 paź 2009, 09:21

ja bym się przebadała u dentysty i u reumatologa tak na wszelki wypadek. Jeśli byś miała bóle stawów od CU, to Sulfa powinna Ci pomóc, reumatolog zmienił mi na Sulfę jak mnie bardzo stawy bolały. A przy naszych chorobach stała opieka dentysty też jest wskazana. :) i uszy do góry!

Horadoopka
Początkujący ✽✽

Post autor: Horadoopka » 02 paź 2009, 09:34

Dzięki serdeczne.....
dopiero zaczynam odkrywać co sie wiąze z ta chorobą..... :smutny:

Horadoopka
Początkujący ✽✽

Post autor: Horadoopka » 02 paź 2009, 15:24

dzięki- myslalam, że mam jakis wyjatkowy objaw, a tu proszę - nie ja pierwsza i nie ostatnia.... :smutny:

Beata007
Debiutant ✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Beata007 » 03 lut 2010, 22:22

no i ja tez sie przylaczam!!! to mnie nawet uspokoilo, ze inni maja tak samo :wink:
Pozdrawiam cieplutko
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”