dziwny mocz

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: lubelskie

dziwny mocz

Post autor: malapkasia » 15 lip 2010, 09:47

mam Crohna. od kilku dni zauważyłam czerwony, albo nawet mocno czerwony mocz u siebie, ale tylko ten ranny. później już jest wszystko ok. 11 sierpnia mam wizytę u gastrologa, myślicie ze powinnam zrobić wcześniej podstawowe wyniki???
aha nie jest on na pewno przyczyna okresu, bo ten skończył mi się ponad tydzień temu, a mam regularny, nio i nie są to skrzepy krwi... a i na papierze nie ma później już śladów czerwonego koloru.....
help
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: dziwny mocz

Post autor: ranka » 15 lip 2010, 11:52

prawdopodobnie masz krwiomocz albo krwinkomocz - zanies do badania zgodnie z sugestiami.
nikt nie powie ci co jest bez wynikow. byc moze trzeba by bylo zrobic USG jamy brzusznej.

moze to byc kamic, zapalenie ukl moczowego.. rozne rzeczy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: Coralie » 15 lip 2010, 15:11

Miałam taki przypadek w rodzinie i na tej podstawie mogę powiedzieć Ci, żebyś natychmiast zwróciła się do urologa poza kolejką, nie czekaj do 11 sierpnia. Życzę, żeby to nie było nic groźnego, pozdrawiam :)
New beginning :)

gregtech

Post autor: gregtech » 15 lip 2010, 16:40

A jadłaś może buraki lub coś co mogło by być przyczyną czerwonego moczu ?? Nasiusiaj do pojemniczka a rano zanieś do laboratorium, bodajże 5 zł i dowiesz sie czy coś poważnego czy nie \\. Jak pójdziesz do lekarza to Ci też nic nie powie jak nie zobaczy wyników bo nostradamusem nie jest, tak więc jeszcze raz badania , badania i jeszcze raz badania. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 15 lip 2010, 23:01

a no właśnie nic takiego nie jadłam, ani piłam... okres tez to nie jest ani jego resztki... stad moje zdziwienie... no nic.. zrobię wyniki po niedzieli dopiero i zobaczymy....
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"

Awatar użytkownika
artur
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: artur » 16 lip 2010, 08:59

ja też mam czasem "czerwony", a czasem "brudny mocz", a niekiedy jeszcze jakieś "fafrochy" wylatują
po zrobieniu badania moczu wyszło że mam liczne bakterie w moczu, biorę furaginum i na jakiś pomaga
tylko że ja mam przetokę jelitowo-pęcherzową (próba makowa dodatnia) ale nie potwierdza to żadne badanie obrazkowe
Murphy:
Jeśli świetnie się czujesz, nie przejmuj się. Przejdzie ci ...

Orachidea
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: Orachidea » 18 lip 2010, 23:44

Natychmiast zrób badanie moczu!Krew w moczu jest bardzo groźna. A tak na marginesie przy porfirii jest czerwony mocz, ale badanie w tym kierunku jest wykonywane tylko w specjalistycznych ośrodkach i do tanich nie należy.

Sałat89
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Sałat89 » 21 lip 2010, 23:16

Ja pod koniec stycznia tego roku dostałem zapalenia dróg moczowych. Niesamowity ból, sikałem krwią pojechałem na pogotowie, przepisali mi jakieś tabletki i przeszło nie pamiętam nazwy. USG nie wykryło żadnych kamieni, co nie znaczy, że ich nie mam bo tą metodą można wykryć jedynie duuuże kamyki. Czasami mnie pobolewa w okolicach nerek ale nic specjalnego się nie dzieje więc nie doszukuję się problemu.
Może za mało pijesz?
Moja historia - Zapraszam
W wieeelkim skrócie:
Czerwiec 2005 - początek..
Wrzesień 2006 - diagnoza CU
Październik 2006 - rozpoznanie PSC
28 Kwiecień 2009 - usunięcie j.grubego + uszycie poucha + ileostomia czasowa
2 Maj 2009 - zapalenie otrzewnej, reoperacja
15 Kwiecień 2010 - odtworzenie
w niedługim czasie - przeszczep wątroby

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 27 lip 2010, 10:56

dopisał rodzinny jeszcze morfologie... byłam dziś.. jutro wyniki....

Magdap
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Magdap » 27 lip 2010, 11:02

Ja mam podobny problem co jakis czas mój mocz jest bardzo czerwony tzn taki kolor buraczkowy, robilam badanie moczu i nic zlego nie wykazało.
Azathiopirine 100mg Asamax 3x3
ZG Klinika Zdrojowa
Stan zaostrzenie .

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 28 lip 2010, 11:40

badania nic nie wykazały, jedynie ph mam podwyższone do 7.. i tyle.... pow ze nie ma się do czego przyczepić, bo może to być wina leków po prostu... wezmę te wyniki 11 jak będę jechać do swojego lekarza gastrologa... zobaczymy... jedynie co mnie zastanawia ze nie codziennie jest ten czerwony z rana.. to tez trochę dziwne.... :(

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: Coralie » 28 lip 2010, 19:02

Weź ten, który jest czerwony do pojemnika i zawieź, żeby sprawdzili czy to nie krew. Nie musisz iść po żadne skierowanie, takie badania są tanie, a będziesz miała spokojną głowę.
New beginning :)

Gucio
Debiutant ✽
województwo: podlaskie

Post autor: Gucio » 31 lip 2010, 19:39

tez koło 2-3 miesiecy temu mialem czerwony mocz. do dziś niewiem co to było bo nie robiłem zadnych badań, trwało to koło tygodnia

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”