Tachykardia

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Tachykardia

Post autor: Cinimini » 25 lis 2010, 19:52

Tachykardia - nowe pojęcie z którym przyszło mi sie zmierzyć...
Ponoć moje walenie serca i przyspieszone tętno to właśnie owa Tachykardia. Dostałam skierowanie na EKG i do kardiologa... Mam juz dosyć, chyba sobie odpuszcze wizyty u lekarzy, bo non -stop cos nowego znajdują.
Tylko zastanawia mnie to, ze co miesiąc jestem badana, mam mierzone tętno, ciśnienie, osłuchiwane serce i co nikt wcześniej na to nie zwrócił uwagi?
A może to po prostu szukanie czegos na 'siłe'... Bo byłam na szybko w prywatnym gabinecie, aby skonsultować wynik RTG. Byłam u tej doktor pierwszy raz...może poczuła sie w 'obowiazku' - skoro juz zapłaciłam ;) cos mi znaleźć ...
Żarty, żartami, ale ja juz mam serdecznie dosyć.........................jedne watpliwości sie rozwieją to słysze kolejne rewelacje. I jak mam nie mieć przyspieszonej akcji serca jak ja ciągle jestem zestresowana tymi wiadomościami ....
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Tachykardia

Post autor: Natalka » 25 lis 2010, 20:10

Cinimini pisze:I jak mam nie mieć przyspieszonej akcji serca jak ja ciągle jestem zestresowana tymi wiadomościami ....
no właśnie, przyczyną tachykardii mogą być m.in. stany emocjonalne, nie od razu jakieś straszne choroby serca, więc Cinimini postaraj się nie stresować tą tachykardią, pójdziesz do kardiologa i na pewno wsio będzie o.k. w sprawach sercowych :wink: trzymaj się.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 25 lis 2010, 20:14

Cinimini, nie obarczaj się od razu diagnozami, bo jeszcze nie byłaś u kardiologa.
Na pewno będziesz musiała mieć badanie holterowskie- pochodzisz cały dzień z tym urządzonkiem i się okaże jak pracuje Twoje serce.
I masz rację- stres bardzo wpływa na akcję serca, więc też od razu się nie przejmuj, że to niewiadomo co.
Tak, jak pisałam w poprzednim temacie- zbadaj się i wtedy zobaczysz, co dalej.
Ja cały czas trzymam kciuki, żeby było dobrze :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 25 lis 2010, 20:49

stawiam flaszkę, że owe problemy z serduchem łącza się z zaostrzeniem (czytając Twoj przypis wnioskuję, że się nie poprawia), a w takim momencie każdy się denerwuje... więc postaraj się uspokoić, jak to mówią: "wrzucić na luzzz" bo jak wyjdą Ci podejrzane badania to jeszcze Ci dopiszą jakieś "cukierki". Badanie holterowskie jak najlepszym badaniem, przepisuje je wielu lekarzy, wręcz coraz więcej, dlatego, ze pozwala bardzo dobrze opisać pracę Twojego serduszka:)
Kiedy byłam na stażu w przychodni, jedna z dr ciągle zrzędziła, że jej pacjenci mają ciągle dziwne EKG, tylko, że żaden z pacjentów nie powiedział jej, że się denerwują w kolejce(nie patrzyła na czas, więc nie trzymała się godzin na którą byli umówieni pacjenci), a wiadomo, że w kolejce każdego trafia szlak.. tym bardziej jeśli wizyta jest "na godz".
Także musisz się wew. uspokoić, nie stresować, szczególnie podczas ekg, nie zawsze trzeba od razu brać tabsy przy tych chorobach, a lekarze "z obowiązku" piszą i piszą.. jakbyśmy mieli mało co "jeść"...

jak leżałam w szpitalu tez miałam problem z serduchem po sterydach, ale z "obowiązku" zrobili mi echo serduszka i wyszło, że jedną komorę mam mniejszą.. ale ponieważ zawsze ciśnienie mam książkowe ubłagałam żeby już mnie niczym nie "karmili".... i nic mi nie jest a nie biorę i nie odczuwam:)

jeszcze raz mówię: spokojnie :)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
Remedios44
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: Remedios44 » 25 lis 2010, 22:33

Tachykardia nie jest sama w sobie jakąś straszną chorobą serca, ale tylko objawem, a może być spowodowana nie tylko stresem, ale anemią lub odwodnieniem, które przy zaostrzeniach naszych choróbsk nie są niczym dziwnym... a więc bez paniki. :)
Nawet gdy życie spycha cię najmocniej w dół, wciąż mierz wysoko. Wspinaj się na drabinę, podskakuj, choćbyś sam sobie wydawał się śmieszny ze swoją chęcią latania. Wszyscy mamy skrzydła, ale by latać, potrzeba wysiłku.

CU od 2002, ileostomia od 2004.

gregtech

Post autor: gregtech » 25 lis 2010, 23:19

Cinimini pisze:Tachykardia - nowe pojęcie z którym przyszło mi sie zmierzyć...
Betabloker i tyle w temacie....

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: Coralie » 26 lis 2010, 00:44

Ja to też mam przy długotrwałym stresie + kłucie w sercu, że gały wychodzą. Ale serce z tego co wiem mam zdrowe (odpukać), więc nie zawsze to oznacza schorzenie. Chyba wiele osób tak ma.
New beginning :)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 26 lis 2010, 11:34

zamiast od razu pakowac sie w beta blokery lepiej zrobic oznaczenie hormonow tarczycy i wlaczyc magnez :)

najczesciej przyczyna owych walen serca czyli kolatan jest brak magnezu a zaraz potem nadczynnosc tarczycy
Obrazek

mar
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica

Post autor: mar » 26 lis 2010, 13:44

ranka pisze:zamiast od razu pakowac sie w beta blokery lepiej zrobic oznaczenie hormonow tarczycy i wlaczyc magnez :)

najczesciej przyczyna owych walen serca czyli kolatan jest brak magnezu a zaraz potem nadczynnosc tarczycy
Myślę podobnie jak Ranka, że najpierw należałoby zbadać tsh, ft3, ft4... Podaje kalkulator

http://samodobro.host56.com/

Głowa do góry, a to że szukają, to lepiej niż lekceważenie :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 lis 2010, 16:05

Oraz podwyższona temperatura. Wzrost temperatury o 1° C powoduje średnio wzrost akcji serca o 10-12 uderzeń /min.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 26 lis 2010, 18:10

Zadzwoniłam dziś do mojej doktor z programu, zapytałam o tą całą Tachykardie i powiedziała, że to zupełnie normalny objaw przy infekcji w czasie której jestem. 10.12 mam wizytę w klinice, także wtedy dla spokoju będę miała EKG, jednak dr uspokajała mnie, że martwić mogę się zacząć, jeśli te objawy nie ustąpią po wyleczeniu infekcji, a teraz mam o tym nie myśleć.
Tylko w takim razie czemu tamta doktorowa tak do tego nie podeszła skoro tak naprawdę poszłam do niej z infekcją..a ona dopatrzyła się tachykardii...oj nastraszyła mnie i jak się okazuje niepotrzebnie.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 26 lis 2010, 18:15

gregtech pisze:Betabloker i tyle w temacie....
nie bardzo !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Zablokowany

Wróć do „Inne choroby”