Guzek na węzłach chłonnych

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
vvanka
Debiutant ✽
Choroba: IBS
województwo: śląskie
Kontakt:

Guzek na węzłach chłonnych

Post autor: vvanka » 21 lut 2011, 11:11

Witajcie kochani, byłam dziś u lekarza z moimi objawami niepożądanymi po Sulfasalazin En. Lekarka mi je odstawiła, przepisała pełno innych tabletek m.in na bóle jelit, zapalenie stawów i inne. I zrobił mi się dość wystający guzek na węzłach chłonnych, który boli przy dotyku. Czy ktoś z Was miał coś podobnego? Jest on twardy i wyczuwalny mocno. Dostałam na niego także leki i za 7 dni mam się zapisać na usg węzłów. Troszkę mnie to zaniepokoiło. Proszę wszystkich, którzy mieli coś takiego o kilka słów :(

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Guzek na węzłach chłonnych

Post autor: Natalka » 21 lut 2011, 11:30

vvanka pisze:I zrobił mi się dość wystający guzek na węzłach chłonnych, który boli przy dotyku.
ale w którym miejscu?
nie wiem czy się przyda, ale znalazłam takie 2 tematy
viewtopic.php?t=9287&highlight=w%EAz%B3y+ch%B3onne
viewtopic.php?t=7751&highlight=pach%B1
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
vvanka
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: vvanka » 21 lut 2011, 12:53

dziewczyny guzek mam z prawej strony szyi, poniżej ucha, a z lewej zaraz pod uchem gdy naciskam węzły to boli dość mocno. Jeszcze fakt który może się przydać jest taki, że gdy głowę skręcam na lewo, to automatycznie guz jest bardzo wystający i mocno widoczny. Poczytam te dwa linki od Natalki

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 21 lut 2011, 12:58

vvanka, ale to jest guz - czyli jakaś narośl, czy po prostu mocno powiększone węzły chłonne?
Ja mam zawsze mocno powiększone węzły w tych okolicach, o których piszesz, gdy mam migreny albo gdy boli mnie ząb.
Oczywiście powinnaś to kontrolować, jeśli wcześniej nie miałaś skłonności.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
vvanka
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: vvanka » 21 lut 2011, 13:30

Ania406 to jest guz, wystający, twardy i lekarka powiedziała, że jest on na węzłach chłonnych. Ciężko od 2 dni oddychać. Mam antybiotyk na węzły chłonne od dziś, także mam nadzieję, że przez 7 dni brania on zniknie bo jak nie to będę się martwić.

Niszka mi właśnie lekarka też powiedziała, że jak on nie zniknie po antybiotyku to będzie trzeba go wyciąć :(

buziaki dziewczyny :)[/b]

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 21 lut 2011, 13:38

vvanka, to trzymam kciuki, żeby poszedł won bez nacinania :)
Bierz leki i obserwuj. Najważniejsze, że już widział to lekarz i jesteś pod kontrolą.

Moja przyjaciółka miała kiedyś taki guz na węzłach chłonnych pod pachą - był wielkości jaja kurzego i głupia była, nie leczyła tego i pękło jej przez skórę to cholerstwo.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

elwik18
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Post autor: elwik18 » 21 lut 2011, 19:11

Głowa do góry - u mnie też pojawiły się problemy z węzłami chłonnymi w trakcie badań moich jelit, pierwsze powiększyły się węzły pachwinowe, później właśnie te przyuszne, ale lekarstwa, które dostałam, poradziły sobie z tym problemem, a USG nie wykazało niczego niepokojącego.

Awatar użytkownika
vvanka
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: vvanka » 21 lut 2011, 20:56

Elwik18 dziękuję, za słowa otuchy, jak Tobie przeszło, to jest szansa, że i mi przejdzie :)

Ania406 mogę nawet dać to do wycięcia, ale tylko, żeby to nie było nic złośliwego :)

Awatar użytkownika
kiara
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: kiara » 21 lut 2011, 21:02

co jakiś czas pojawia mi się malutki guzek na szyi tuż pod podbródkiem,ale po jakiś 3 tygodniach znika,więc nic z tym nie robię nie wiem może jakiś ropień się tworzy ale chwała Bogu znika sam więc vvanka może nie taki diabeł straszny jak go malują,trzymam kciuki
Chcę być kropelką rosy,która w dni suszy zwilży choćby jedno źdźbło zdeptanej trawy...

Zablokowany

Wróć do „Inne choroby”