Refluks żołądkowy.

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Re: Refluks żołądkowy.

Post autor: ewkunia » 24 lut 2011, 08:39

Tomek0700 pisze:ok w takim razie jutro po prosze lekarza pierwszego kontaktu o nolpaze, gastrolog mi raz przepisal 20 mg ale nic po tym nie czulem. Mam jeszcze pytanie, czy refluks moze wplynac jakos na stolce? biegunki, luzne stolce i tak dalej?

Pozdrawiam
Też wielokrotnie się nad tym zastanawiałam, bo mam refluks żółciowy. Rzekomo nie ma wpływu - tak mi lekarz odpowiedział.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Tomek0700 » 24 lut 2011, 14:29

lekarz rodzinny stwierdzil, ze nie moze mi przepisac nolpazy 40 mg.. ze z tym musze porozmawiac z gastrologiem.. niewazne, ze nastepna wizyte mam 23 na kwietnia <ok> ..
Wlasnie nigdzie nie jest napisane refluks a biegunki, dziwne stolce itp - a ja takie mam.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: taloca » 24 lut 2011, 15:36

Tomek0700 pisze:ekarz rodzinny stwierdzil, ze nie moze mi przepisac nolpazy 40 mg..
a wytłumaczył dlaczego nie może? Bo mi właśnie ze względu na moje skargi na refluks lekarz rodzinny przepisał 40mg nolpazy zamiast gasec 20mg. Z tym, że ma potwierdzenie, że choruję czyli wszystkie wypisy ze szpitala (ksero) i opisy gastroskopii. Gdybym przyszła tak sobie i poprosiła o ten lek też by pewnie nie przepisał.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 24 lut 2011, 18:33

powiedzial, że to juz kompetencje gastrologa. Bez sensu i tak mam zamiar brac wieksze dawki bo tylko 40 mg mi pomaga :(((.. z wycinkow pobranych z gastroskopii wykazalo, ze mam tylko przewlekle zapalenie zoladka, nic nie jest napisane o refluksie ale mam jego typowe objawy (kucia, odbicia, bole w klatce piersiowej ).. oprocz tego mam znieksztalcona dwunastnice opuszke, tak jakbym mial kiedys wrzody (blizna)

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 24 lut 2011, 18:41

Tomek0700, a ten refluks to żółciowy jest? bo ja mam ale żółciowy no i wrzody i nadżerki też mam
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 24 lut 2011, 19:15

nie wiem jaki mam, nie wiem czy na pewno to jest refluks.. :( po prostu mi sie odbija jak wstane niczym, zjem kanapke i sie odbija przez nastepne 2 godziny.. raczej jest to puste odbijanie ale czasami czuje jakby cos mi cofalo w przelyku. Z gastroskopii nikt mi nie stwierdzil, ze mam refluks. Dla mnie to jest szok i jakas parodia, lecze sie od roku i ciagle nie wiadomo co mi jest, kolonoskopia wykazala zapalenie jelita z niewiadomego powodu, jedna gastroskopia wykazala znieksztalcona dwunastnice i lekarz stwierdzil, ze jestem zdrowy a druga pani doktor zrobila mi jeszcze raz gastroskopie i okazalo sie zapalenie zoladka a po wycinkach stwierdzono przewlekle. Od zapalenia moze sie odbijac?..

Mam jeszcze pytanie, ta nolpaza ma w sobie pantoprazolum a ja bralem przez okres 4 tygodni omegaprazol ma w sobie inny zwiazek, czy jak teraz zaczne uzywac nolpazy to jest od nowa, czy ciag kuracji?

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 24 lut 2011, 19:26

Tomek0700 pisze:Mam jeszcze pytanie, ta nolpaza ma w sobie pantoprazolum a ja bralem przez okres 4 tygodni omegaprazol ma w sobie inny zwiazek, czy jak teraz zaczne uzywac nolpazy to jest od nowa, czy ciag kuracji?
Te substancje pewnie działają podobnie bo ja wcześniej brałam gasec (omeprazolum) i zamieniono na nolpazę.
Tomek0700 pisze:nie wiem jaki mam, nie wiem czy na pewno to jest refluks..
a pisało coś w opisie gastroskopii o zarzucaniu żółci lub, że żółć jest obecna w żołądku?

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 24 lut 2011, 19:51

nie, nic takiego nie ma, jest tylko napisane, ze jest jakas biala tresc na czczo. Dodam, ze schudlem 10 kg i przed trafieniem do szpitala mialem non stop biegunki.. mialem tez HP ktorego juz nie ma (2x gastroskopia) mialem terapie antybiotykowa.. moze to on tak buszowal w moim organizmie i pozostawil w sobie prezenty typu te zapalenia itp, hp mialem 5 miesiecy temu jakos..

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 24 lut 2011, 22:00

Tomek0700 pisze:powiedzial, że to juz kompetencje gastrologa. Bez sensu i tak mam zamiar brac wieksze dawki bo tylko 40 mg mi pomaga
idź do innego lekarza i powiedz, że bierzesz normalnie tą dawkę, ale że kończą Ci się leki a do wizyty u gastro daleko.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 25 lut 2011, 13:18

nie mam u kogo juz tak zrobic... trudno, zamiat brac 1 tabletke biore po prostu dwie.

Czy sa jakies lekarstwa na przewlekle zapalenie zoladka? czy jedyne to IPP wlasnie?

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 25 lut 2011, 15:59

Tomek0700 pisze:Czy sa jakies lekarstwa na przewlekle zapalenie zoladka? czy jedyne to IPP wlasnie?
Nie wiem, czy coś jeszcze jest. Ja biorę tylko nolpazę i metoclopramidum.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 27 lut 2011, 00:28

a czy ktos np. bierze az 8 mg na czczo rano?

[ Dodano: 27-02-2011 ]
Czy ktos bierze Leki alkalizujące na refluks? np. rennie? wyczytalem, ze sie stosuje jeszcze jakies leki na ruch motoryki (Debridat np.) czy duspastlin, zastanawiam sie czy moga pomoc?

Zablokowany

Wróć do „Inne choroby”