grypa zoladkowa

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

grypa zoladkowa

Post autor: nataliak71 » 07 lis 2011, 20:42

zastanawiam sie, bo u mnie w pracy ludzie maja grype zoladkowa wiec i ja sie spodziewam i tu mam pytanie, jesli sie wymiotuje to co z lekami jak je brac? :(
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: grypa zoladkowa

Post autor: maggie0278 » 07 lis 2011, 23:17

nataliak71 pisze:w pracy ludzie maja grype zoladkowa wiec i ja sie spodziewam
natalia71 nie programuj się od razu na takie grypsko, nie nastawiaj się :wink:
Ten tydzień trwa krótko w piatek już wolne, jest szansa, że nie załapiesz tego dziadostwa.
Ale gdyby...to wiem, że przy wymiotach nie należy dublować dawek bo de facto nie wiadomo : w jaki czas po spożyciu leku się zwymiotuje, ile już leku się wchłonęło w międzyczasie. Ważne, żeby przy takiej grypie nie odwodnić się, wspomagać gospodarkę wodno-elektrolitową popijając preparaty nawadniające typu Gastrolit, Orsalit, ORS 200.
A tak w ogóle przy NZJ należy się w przypadku każdej takiej żołądkowej grypy warto zasięgnąć języka u lekarza :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Golfi » 08 lis 2011, 09:58

Już nie raz się zdarzyło że innych dopadło takie grypsko aa mnie nie dosięgło. Jakoś nigdy nie uważałem że jestem na to bardziej podatny , zatem nataliak71, nie oczekuj tego bo jeśli teraz się czujesz dobrze to za parę dni też tak będzie.
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: subzero » 08 lis 2011, 12:07

No właśnie. U mnie jest to samo - wszyscy w domu okupują ubikacje, przyłażą do mnie po jakis Nifuroksazyd czy cokolwiek a u mnie cisza. A przebywamy razem i jemy w wiekszosci to samo.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 08 lis 2011, 13:38

Moja Klaudusia dwa razy w życiu miała taką grypę, jedną jeszcze przed diagnozą jak była mała i miała dwa latka a drugą jakieś 3 lata temu i spokój od tego czasu.
Dzieci w szkole wiem, że łapią tego wirusa a Klaudik nie.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 08 lis 2011, 14:12

Wiecie że ja także na co dzien często spotykam sie z grypą żolądkowa , a mnie nie bierze? dziwne ale moze nasze jelita sa tak zajęte soba i nasza chorobą ze tego nie łapia?? hehehe , w tamtym roku tylko złapałam od syna rotawirusa , ale trzymał mnie dwie doby tylko , bez wymiotow , biegunka i bóle brzucha , które ustapiły razem po podaniu ketonalu z nospa w formie zastrzyku domięsniowego i pilam dużo Gastrolitu (fuj) ,

Awatar użytkownika
Madziia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: Madziia » 08 lis 2011, 20:37

Przechodziłam jakiś czas temu grypę żołądkową i leki przyjmowałam normalnie, tzn. w takich dawkach jak na co dzień. Myślę, że nie można tutaj zwiększać/ zmniejszać dawki, gdyż nie wiadomo
maggie0278 pisze: ile już leku się wchłonęło w międzyczasie.
Ale nie zamartwiaj się, może Ciebie to ominie :)

marcin820201
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 22 gru 2011, 19:46

No właśnie. Idą święta a moja mama załapała najprawdopodobniej rotawirusa, leży biedna i brzuch ją boli, wymiotów nie ma, nic nieświeżego nie jadła. Ja tydzień temu szczepiłem się na grypę tzn 16 grudnia. Od kiedy przy końcu odstawieniu sterydów na początku listopada CRP pokazało 3 i coś tam, morfologia wróciła do normy MCH jedynie ciut ponizej normy i RDW-CV powyzej a reszta morfologii ok to bylo tip-top. Jednak dzis rano pierwsze luzne wyproznienie z duza iloscia sluzu i jakby z krwia przemieszane ale nie na sto procent.

2 pytania:

1- czy to mozliwe zeby szczepionka teoretycznie byla przyczyna wystapienia tego objawu ( ze zmian w diecie to tylko zwiekszenie ilosci kwasu maslowego z jednej tabletki do 2 przez ostatni tydzien, i 2 tabletki witaminy b12 na czczo przez ostatnie 2 dni - chcialem zwiekszyc jeszcze troche wage na zapas na przyszlosc :neutral: )

2 - co robic gdy glowny z domownikow przygotowujacych wigilie zachorowal na rotawirusa? jechac na swieta do domu? moze jakis specjalnych zalecen przestrzegac? grozny ten rotawirus dla chorych na crohna? co radzicie?
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Zablokowany

Wróć do „Inne choroby”