Drgawki

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Adam

Drgawki

Post autor: Adam » 07 lip 2006, 11:37

Mieliscie drgawki? Ja byba sie przeziebilem bo z upalu do auta z klima i tak kilka razy bo po urzedach musialem i 38,5 mialem wieczorem, rano przed 7 mialem 39,5 potem siedze sobie i siedze i nagle takie jakby dreszcze ale w sumie dreszcze da sie powstrzymac ja siadlem w sloncu ze nawet mi zimno nie bylo i daje i nic moe moge zrobic... kurczyly mi sie jakby miescnie bicepsow, uda i szczeka mi skakala... no i tak z 20-30 min az wkoncu mierze temperature (na poczatku mierzylem ale chyba mi zle wyszlo bo mialem niecale 36,6) no i mierze i patrze juz 39 no to biegne po panadol (extra)... szybko popilem no i dalej mierze i doszlo do 40,4 jakos i potem bylem juz tak zmeczony ze zasnalem (z 10-15min) wstalem pic mi sie bardzo chcialo no i sie pozygalem zaraz ze szczescia ale panadol juz dzialal i wymioty tylko woda i malo zolci a naczczo estem bo nie mam apetytu i w sumie mam troche kaszlu i zabralem oscillococinum i drosetux, mial ktos z Was cos takeigo? i czy te dreszcze to cos niebezpiecznego? bo no juz mnie miesnie bolaly uda i nic nie moglem tego za chiny zatrzymac ale tez nie bylo jak jakas padaczka bo moglem normalnie wstac i isc ale tak bardzo mna trzepalo... no i wlasnie czy to cos zlego i czego moge sie spodziewac ze strony lekarza rodzinnego bo za godzine ide...

Tomy
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie

Re: Drgawki

Post autor: Tomy » 07 lip 2006, 12:35

Adam, to trudno powiedzieć. Ja bym stawiał na to, że to jeden z objawów przeziębienia. Ja juz widziałem kilka razy taką trzęsawkę u ludzi przeziębionych i z wysoką temperaturą. Czyli jeżeli dobrze o siebie zadbasz, a widzę, że dbasz, to to raczej nie powinno być niebezpieczne. Ja na przeziębienia z małą gorączką biorę Fervex rozpuszczalny na gorąco. Ale już lekarz rodzinny będzie wiedział najlepiej, co to jest i jaki lek zastosować.

Życzę szybkiej poprawy samopoczucia :)

Melpomene
Debiutant ✽
Choroba: CD

Post autor: Melpomene » 07 lip 2006, 14:55

Życzę z całego serca żeby to było przyziębienie. Gdy ja ostatnio dostałam takich drgawek i wysokiej temperatury, następnego dnia trafiłam do szpitala i spędziłam tam trzy tygodnie na kroplówkach i końskich dawkach antybiotyków. Tylko u mnie różne objawy narastały od jakiegoś miesiąca, a że nie chciałam iść do lekarza więc wszystko bagatelizowałam no i doigrałam się :smutny:

P.S. Okazało się, że to zaostrzenie "kochanego" Crohna :evil:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 lip 2006, 20:18

Ja klimę kocham, ale w robocie mam nastawoną na 26 stopni. Móg się nie lasuje, a szoku temperaturowym nie ma mowy.
Na zbicie gorączki dobre są letnie kąpiele i chłodne okłady na głowę.
Jmiałam koszmarną tręsiączkę, jako skutek za szybko puszczonej kroplówi.
Mam nadzieję, że to albo zaziębienie, a nie nic poważniejszego, ale pokarz się lekarzowi PK.
Mamcia

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 07 lip 2006, 21:16

nie bede sie powtarzac :) napewno wszystko bedzie ok :) jak bedziesz wiedzial co to bylo to daj znac. pozdrawiam :)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

pyziółka
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: pyziółka » 08 lip 2006, 10:10

Proponuję pić dużo herbaty z lipy. Działa napotnie, przeciwgorączkowo, a przy okazji uspakajająco i nasennie. A słodzić ją najlepiej sokiem z malin- wiadoma sprawa.
Mnie miesiąc temu też zawiało w samochodzie. Najpierw myslałam , że boli mnie serce, ale potem ból promieniował już na całą lewą połowę ciała. Musiałam swoje wyleżeć, pomagały też maści rozgrzewające.
Życzę zdrówka!

Misia

Post autor: Misia » 08 lip 2006, 14:33

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Zablokowany

Wróć do „Inne choroby”