zgrzytanie zębami

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: lubelskie

zgrzytanie zębami

Post autor: malapkasia » 16 sie 2013, 16:13

szukałam podobnego tematu, ale znaleźć nie mogłam... ale bywam ślepawa, więc za powielanie przepraszam.
Otóż od jakiegoś czasu mój chłopak uświadomił mi, że zgrzytam zębami w nocy... nie zdarza się to co noc... a jednak.... w wikipedii wyczytałam, że jest to na tle nerwowym... i o ile jej można w ogóle wierzyć, to u mnie w tej chwili się to nie sprawdza... reszte informacji na ten temat w googlach znalazłam o dzieciach i robakach. O dorosłych nie ma nic :| i tak sobie pomyślałam, że to może CuDuś szaleje coś? miewacie tak ? hmmm.... ?
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Re: zgrzytanie zębami

Post autor: noodle » 16 sie 2013, 16:51

malapkasia, zgrzytanie zębami przez sen to tzw. bruksizm. Bruksizm może zdiagnozować stomatolog na podstawie badania, w którym ocenia stopień starcia zębów. Moja koleżanka miała ten problem. Udała się do lekarza i jakoś zaradzili temu problemowi. Tu masz jakąś przykładową stronkę: http://www.pieknadent.pl/stomatologia/l ... nie-zebami Ale na pewno udaj się do lekarza! :)
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 16 sie 2013, 19:03

czytałam o bruksizmie juz wczesniej.. jest to jakies nazwanie sytuacji.. tylko nie do końca mi sie opis podoba.. bo wydaje mi się, że zgrzytanie było by czestsze... a ja mam od czasu do czasu... no ale.. odwiedze jakoś na dniach dr zębologa i zobaczymy co powie...
"ochraniacze na zęby" kojarzą mi się z kagańcem :lol: ale wiem, wiem.. wyglądają inaczej ;)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 16 sie 2013, 19:10

Hmm... A może to ze zmęczenia?
Moja siostra, gdy wraca z popołudniowej zmiany zmęczona na maxa to tak dziwnie "klapta" zębami :p
Tym bardziej teraz, gdy cały miesiąc, dzień w dzień pracuje to objaw się nasila.

Ale nie zawsze, nie co noc tak się u niej dzieje.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 16 sie 2013, 22:14

Natuśka, zmęczenie jest dobrym pomysłem.... i to bardzo :|
tola, a mi ortodonta nie kazał nic takiego kupowac, fakt, że to było bardzo dawno temu... aczkolwiek będąc u dentystki zapytam o takie rozwiązanie...

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: kafka » 17 sie 2013, 21:19

Ja w sumie mam CD i takie objawy w co bardziej nerwowych okresach mojego życia. Zgrzytam wtedy chyba dośc głośno, bo budzę albo siebie, albo męża :) Nigdy tego nie łączyłam z CD i samo przechodziło, gdy kończył się stres.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 11 mar 2014, 13:09

kafka pisze:Ja w sumie mam CD i takie objawy w co bardziej nerwowych okresach mojego życia. Zgrzytam wtedy chyba dośc głośno, bo budzę albo siebie, albo męża :) Nigdy tego nie łączyłam z CD i samo przechodziło, gdy kończył się stres.
ja już jestem pewna, zgrzytam z nerwów... hmmm...... nie wolno mi się stresować długotrwale w takim razie..... :wink:

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 11 mar 2014, 13:19

A ja mam nie tyle zgrzytanie zębami co "swędzenie zębów" zawsze jak łapie mnie przeziębienie.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 11 mar 2014, 13:51

Ja także zgrzytam z nerwów. Czasami miewam też taki szczękościsk często obserwuje to po podaniu pewnych leków dożylnie.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 11 mar 2014, 14:04

u mnie dentystka zauważyła ostatnio, że szkliwo mi sie ściera. Pytała, czy nie zgrzytam. Odparłem, że nie. ale po kilku dniach skumałem popijając kawę i wybijając rytm zębami.
Jestem zębowym perkusistą :doh:

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: langusta » 11 mar 2014, 14:26

Ja również zgrzytam i dentystka zrobiła mi silikonową szynę na zęby do zakładania na noc.

Zgrzytanie zębami powoduję ścieranie zębów.
langusta
dwie córki chore na CD

marles
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: marles » 11 mar 2014, 21:03

Nocne zgrzytanie jest objawem bruksizmu – dolegliwości związanej z nadmierną aktywnością mięśni poruszających żuchwą, w wyniku czego są one napięte i źle funkcjonują mimo poprawnej budowy anatomicznej. Ich nadmierna aktywność wyzwala się wskutek zwiększonego stresu lub predyspozycji osoby do takiego sposobu rozładowywania emocji. Jedni obgryzają paznokcie czy przygryzają wargi, a inni właśnie napinają mięśnie żuchwy. Statystyki prowadzone przez stomatologów i ortodontów wykazują, że w ten sposób odreagowuje stres ponad 60 proc. dorosłych (w równym stopniu kobiety i mężczyźni) oraz około 30 proc. dzieci.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 11 mar 2014, 21:05

Cinimini pisze:A ja mam nie tyle zgrzytanie zębami co "swędzenie zębów" zawsze jak łapie mnie przeziębienie.
"swędzenie zębów" rozbawiło mnie to :) Nawet nie ma jak podrapać he he.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 11 mar 2014, 21:33

Baby pisze: Cinimini napisał/a:
A ja mam nie tyle zgrzytanie zębami co "swędzenie zębów" zawsze jak łapie mnie przeziębienie.

"swędzenie zębów" rozbawiło mnie to :) Nawet nie ma jak podrapać he he.
No właśnie mam tylko jedna znajomą, która rozumie o jakie uczucie mi chodzi, a tak, każdy się śmieje,że zęby mnie swędzą :D No to jest takie jakby mrowienie, coś takiego, że właśnie jest potrzeba zgrzytania...dziwne to i ciężkie do opisania :P
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 11 mar 2014, 21:34

a mnie to rozbawiło :
deth pisze:Jestem zębowym perkusistą :doh:
:mrgreen: :razz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”