Strona 1 z 2

Zgorzele

: 31 sie 2014, 10:20
autor: wisnia
Hej wszystkim! :)

Mam ostatnio dentystyczną gehennę i chciałam się poradzić.
Na początku zaznaczę, że regularnie co pół roku uczęszczam do dentysty. Z zębami nigdy większych problemów nie miałam. Tydzień temu w sobotę nagle obudził mnie w nocy koszmarny ból zęba(siódemka z prawej strony). Oczywiście udałam się do dentysty dzikim pędem. Tam dentystka stwierdziła że żadnej próchnicy nie ma, ząb wygląda okej, ale skoro dziąsła spuchły i boli jak cholera to wywierciła dziurkę aby zobaczyć co się tam kryje. Okazało się, że zgorzel. Miałam leczenie kanałowe, wszystko ładnie pięknie, skierowanie na zdjęcie rtg dostałam, żeby zobaczyć czy kanały ładnie przeczyściła. W czwartek powtórka z rozrywki, budzę się w nocy z bólem (szóstka z lewej strony). Lece do pani doktor, znowu nic nie widzi, niby wszystko ok. Wierci dziurkę i znowu zgorzel, znowu kanałowe. Antybiotyk bała mi się przepisać, bo wyczytała że to strasznie źle działa na jelitko i żołądek. Wszystko było by okej, gdyby nie to że w sobotę (wczoraj) gęba spuchła mi jak balon, ból niemożliwy, nie umiem jej nawet otworzyć, ledwo bełkoczę. Jutro lecę znowu do dentystki, niech mnie ratuje, coś przepiszę bo zwariuję.
Chciałam zapytać Was czy mieliście podobną sytuację z zębami? Z tego co wiem to zgorzele robią się z zaniedbanej próchniczy, a tu takie coś. Sama dentystka była w szoku. Powiedzcie czy mam iść z tym problemem do gastro? Czy może mieć to związek z Crohem?

Spuchnięta jak świnka :cry: , pozdrawiam serdecznie :)

Re: Zgorzele

: 31 sie 2014, 17:58
autor: atabe
Hm , zapytać pewnie nie zaszkodzi

Re: Zgorzele

: 31 sie 2014, 18:35
autor: lorema
wisnia, może powinnaś mieć zrobione zdjęcie panoramiczne, żeby zobaczyć co się dzieje z innymi zębami.

Re: Zgorzele

: 31 sie 2014, 22:13
autor: Maatylda
wisnia, jeny jaka masakra :O

niestety nie pomogę, bo nie mam doświadczenia z tak rozległym zapaleniem..ale trzymam kciuki, mocno..przydałoby się właśnie jakieś zdjęcie i bez leku pewnie się nie obejdzie.
Ja przy zgorzelach oprócz antybiota, miałam doustne płukanki z ziół.

Re: Zgorzele

: 01 wrz 2014, 11:48
autor: wisnia
Wczoraj byłam na pogotowiu, bo dostałam wysokiej gorączki, a ból był naprawdę nie do zniesienia..połowa twarzy krzyczała z bólu, który pulsowal do ucha, głowy, węzłów chłonnych. Nawet ketonal forte nic nie dał. Przepisali mi antybiotyk, leki przeciwbólowe,plukanki i rozkazali biec do dentysty. Najbardziej komicznie wygląda ta opuchlizna która doszła do oka i wyglądam jak po walce z Adamkiem :D Dziś rano byłam u dentysty już o 8 rano, rozwiercila mi opatrunek, przeplukiwala itd. Zostawiła mi tego zęba otwartego, żeby wszystko co ma zejść zeszło. Powiedziała że już powinno być dobrze, opuchlizna ma utrzymywać się do 3 dni. Zobaczymy co będzie, modłę się żeby to już był koniec moich problemów dentystycznych :(:(:(

Re: Zgorzele

: 01 wrz 2014, 14:46
autor: Maatylda
wisnia, :przytul:

no właśnie ja też miałam na kilka dni otwarte z małą watką w środku, żeby jedzenie nie weszło. I antybiotyk + płukanka.

co powiedziała dentystka jak Cię ponownie ujrzała o poranku?

w ogóle super, że mogłaś tak do niej wlecieć, a nie czekać. to prywatny stomatolog?

jak się czujesz teraz?

Re: Zgorzele

: 01 wrz 2014, 19:32
autor: atabe
No w takim stanie to kolejka nie obowiązuje, nawet na NFZ

Re: Zgorzele

: 01 wrz 2014, 21:08
autor: wisnia
Maatylda, dzięki za wsparcie! :*

Dentystka jak mnie ujrzała to patrzała na mnie z wielkim żalem i od razu zabrała się do pracy. Mówiła, że czasem się tak zdarza. Ten pierwszy ząb który mi leczyła kanałowo i zamknęła leczy się dobrze, a ten drugi się zbuntował :(. Ja mam ten ząbek cały otwarty, bez niczego, dlatego staram się wcinać z jednej strony i często płukać usta. Jest to prywatny stomatolog, u którego zresztą leczę się już ileś lat.
Ogólnie gdyby nie nimesil, który teraz pije to z bólu bym nie wyrobiła. Jednak nadal boli, niestety na to trzeba czasu aż antybiotyk zacznie działać.
Najważniejsze że już może być tylko lepiej :mrgreen:

Re: Zgorzele

: 01 wrz 2014, 21:50
autor: Maatylda
atabe, mówisz? dużo widziałam, dlatego pytam serio.

wisnia, i najważniejsze, że wiadomo co się dzieje i sytuacja jest w miarę opanowana.

strasznie mi Ciebie żal, bo ból musiał być tragiczny, ah normalnie czuję to w buzi..dobrze, że już po.

Trzymaj się :friends:

Re: Zgorzele

: 01 wrz 2014, 22:05
autor: Mamcia
Czy miałaś zrobiony pantogram? To jest taki standard jak USB brzucha.

Re: Zgorzele

: 01 wrz 2014, 22:23
autor: wisnia
Mamcia, nie, nie miałam. Dostałam skierowanie na zdjęcie rtg obydwóch zębów. Całą panoramę chciałam sobie zrobić sama dla siebie i jej pokazać, żeby zobaczyła czy wszystko jest ok. Z tego co wypatrzyła ze zdjęcia tej siódemki to to, że ósemka (która jest jeszcze w kości) będzie nachodzić mi na korzeń siódemki. Zdjęcie szóstki będę robić jak zejdzie opuchlizna.

Re: Zgorzele

: 01 wrz 2014, 22:39
autor: Mamcia
Chyba musisz zmienić dentystkę.

Re: Zgorzele

: 01 wrz 2014, 23:31
autor: wisnia
Ona stwierdziła, że zdjęcie zrobi mu w u siebie, tylko czeka jeszcze tydzień na zezwolenie (bo otworzyła sobie nową klinikę). Myślę, że dlatego żebym dodatkowo nie płaciła, bo prywatnie panorama kosztuje z 50 zł, a podkreślę że jest to zaprzyjaźniona dentystka więc źle by dla mnie nie chciała. Ja sama jej proponowałam, bo 50 zł to mała sumka, idzie wydać. Zdecydowała inaczej.

Re: Zgorzele

: 02 wrz 2014, 17:32
autor: atabe
No nie wiem czy czekanie w tej sytuacji to dobry pomysł. Mimo , że pani dentystka zaprzyjaźniona.

Re: Zgorzele

: 02 wrz 2014, 20:40
autor: Mamcia
W sprawach postępujących szybko mini oszczędności się mszczą. Tak naprawdę zgorzel to jest powód do pomocy w ramach NFZ.