Strona 1 z 1

kręgosłup - przypadek dziwny

: 23 paź 2014, 18:23
autor: ree
Hej,
od długiego czasu (rok na pewno) mam problem z szyją - mam ataki bólu szyi po tylnej/lewej stronie. Ataki przychodzą nagle i trwają ok 10-15 min. Jest to ból który mnie całkiem obezwładnia, muszę się położyć i przeczekać.. Przychodzi i odchodzi. Myślałam, że to może nerwoból jakiś ale niestety pojawia się kiedy chce, nawet w środku nocy, na plaży czy przed tv.
Do tego od dwóch-trzech tygodni doświadczam śmiesznych rzeczy - mam w nocy jakby halucynacje.. Wydaje mi się że coś biega po pokoju, że pies siedzi na stole.. Ale jest to tak realne że wstaje żeby psa zdjąć, że latam latarką za tym czymś co biegało po pokoju.. Niestety to się nasila.. Wczoraj aż dwa razy wstawałam bo coś gdzieś było. A ostatnio chciałam pogłaskać banana bo myślałam, że to mój piesek.. Zabawne ale coraz mniej ;).

Zrobiłam rtg szyi - opis - kręgosłup ustawiony kyfotycznie. Nieznacznie obniżony krążek międzykręgowy na poziomie c5-c6. Według mojej internistki dyskopatia i powód moich bóli (o halucynacjach nic nie wie).
Byłam u neurologa.. o ile można tak tego kogoś nazwać - powiedziała że nic mi nie jest i że: 1.proszę przyjść jak się powtórzy - mówię, że miałam nawet dziś w nocy atak bólu.. Aha. 2. to proszę wziąć przeciwbólowy jak się pojawi - mówię, że nawet nie zdąży zadziałać.. 3. to niech pani przyjdzie jak się pogorszy. ehhh

Co myślicie? Na pewno pójdę skonsultować się z innym neurologiem.. w końcu my cudaki uparci jesteśmy ;).

Re: kręgosłup - przypadek dziwny

: 24 paź 2014, 20:11
autor: Mamcia
Zmiany w kręgosłupie potrafią dawać wszelakie objawy. Dochodzą jeszcze działania niepożądane leków ipt. Nie wiem gdzie się leczysz, ale może iść do neurologa, który coś wie o NZJ, zrobić MRI głowy i szyi.

Re: kręgosłup - przypadek dziwny

: 04 gru 2014, 19:06
autor: ree
Mamcia, dziękuje za odpowiedź.
Zrobiłam rezonans i wyszła dyskopatia wielopoziomowa.. Moja internistka złapała się za głowę.. Ale będę szukała jakiegoś dobrego neurologa w Warszawie - może ktoś kogoś poleci?

Re: kręgosłup - przypadek dziwny

: 05 gru 2014, 21:58
autor: Mamcia
Może od razu szukaj ortopedy i rehabilitanta.

Re: kręgosłup - przypadek dziwny

: 07 gru 2014, 20:10
autor: mgiełkaa
ree, bardzo współczuję. W listopadzie byłam na konsultacji u ortopedy w Szpitalu na Barskiej , dr.Antolak, przyjmuje od niedawna więc na wizytę czekałam niespełna miesiąc.
Zdaniem doktora za wcześnie kwalifikować mnie do operacji jednak potrzebna jest porządna rehabilitacja przez dłuższy okres czasu i w związku z tym otrzymałam skierowanie na pobyt w szpitalu na oddział rehabilitacji...niestety wg. możliwości NFZ termin planowego przyjęcia na oddział wynosi 1.5 roku.
Tak jak i Ty mam dyskopatię wielopoziomową, zwyrodnienia w stawach kolanowych, nie wspomnę już o złamaniu w ostatnim czasie kości krzyżowej.

Re: kręgosłup - przypadek dziwny

: 07 gru 2014, 20:51
autor: obyty.z.cu
mgiełkaa pisze:.niestety wg. możliwości NFZ termin planowego przyjęcia na oddział wynosi 1.5 roku.
żona czeka na taki szpital już 3 lata.W międzyczasie zaliczyła 2 operacje i 2 sanatoria poszpitalne ,kilka rehabilitacji ambulatoryjnych.
Szpital rehabilitacyjny przysyła pisemka że jest w kolejce :mad:
z innych żródeł wiem,że leczą tam chorych pacjentów...z gabinetów lekarzy tam pracujących..taka polska specjalność sankcjonowana przez NFZ.Ona zrezygnowała z takiego lekarza więc..czeka .
ree pisze:Na pewno pójdę skonsultować się z innym neurologiem..
wiesz,mnie diagnozowano i dalej diagnozują od 14 lat,trafiłem na dobrą neurolog,robi badania,TK i rezonas to podstawa,i inne.Problem np. z zawrotami głowy okazało się że i w mózgu ogniska niedokrwienne (TK),ale przede wszystkim badanie Dopplerowskie pokazało, że jedna tętnica szyjna podaje o połowe mniej krwi,stąd problemy.Trzeba robić diagnostykę,lekami zmian nie zaleczysz,pomóc w bólach może rehabilitacja.Szukaj "swojego" lekarza.
Zdjęcie RTG to za mało,ono może pokazać problem,a dalej to jednak rezonans kręgosłupa,on dokładnie pokaże co i jak.

Re: kręgosłup - przypadek dziwny

: 07 gru 2014, 21:16
autor: mgiełkaa
obyty.z.cu, taka nasza polska rzeczywistość i klimat.
Póki co pozostaje mi rehabilitacja dwa razy w roku przez 10 dni tak jak dotychczas oraz oczekiwanie 20 m-cy na pobyt w sanatorium. Wniosek na leczenie sanatoryjne jest właśnie przekazany do kolejnej weryfikacji.

Re: kręgosłup - przypadek dziwny

: 08 gru 2014, 20:54
autor: ree
Wiedziałam, że jest źle z tą rehabilitacją na nfz ale nie, że aż tak.. :!:
Sama jeszcze dobrze nie wiem z czym ta dyskopatia się wiąże.. Doszło do minie tylko to, że 'na razie żaden neurolog nie podejmie się operacji, zapewne dopiero wtedy kiedy pojawi się brak czucia w rękach alb nogach.." hym.. Czyli będzie gorzej?
Byłam u ortopedy ale odesłał mnie z tym to neurologa, twierdząc, że to byłaby jego działka gdyby uraz powstał po wypadku a jeśli nie to neurologa działka.

Re: kręgosłup - przypadek dziwny

: 18 gru 2014, 20:13
autor: mgiełkaa
ree, co do urazu po wypadku , dziś dostałam skierowanie na TK ...zapisy już w styczniu :wink: