wszystko się rozwala - zwłóknienie płuca

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
karolek
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

wszystko się rozwala - zwłóknienie płuca

Post autor: karolek » 13 lis 2014, 01:23

witam,
zaczne prawie od poczatku. od 3 miesiecy mam stany pogoraczkowe ok 37 stopni. rano tylko smarkalem i jakos to bylo. lekarz powiedzial ze to od zatok, a ze mam krzywa przegrode to trzeba na poczatek ja zrobic i potem wszystko zacznie splywac. przed pojsciem do szpitala na zabieg prostowania przegrody jakies 4 dni zlapalo mnie dodatkwo gardlo-kaktus. bralem przez 4 dni bioparox i kaktus przeszedl ale pojawil sie kaszel z flegma. na szczescie zabieg mi zrobili w ubiegly czwartek ale caly czas cieknie mi z nosa i ten kaszel z flegma, lekkie dusznosci oraz stany podgoraczkowe zaczely mnie wkurzac. poszedlem dzisiaj zrobic badania krwi morfologia, watroba, nerki ob i crp, niby cpr 4,5 przy normie do 5 leukocyty w gornej granicy ale moze to jest po tym zabiegu takie male zwiekszenie. zrobilem tez przeswietlenie pluc i wyszlo mi na zdjeciu jakies podluzne zwloknienie w dolnym placie lewego pluca. nadmienie ze ostatnie przeswietlenie robilem rok temu i nic nie bylo, a choruje na CU od konca stycznia tego roku. rozumiem ze moge miec pare chorob ale zastanawia mnie to zwloknienie. nie chce brac zadnych antybiotykow bo boje sie ze jelita nie wytrzymaja. biore tylko asamax 3x2 (500).
wyczytalem w ulotce asamaxu ze moga po nim wystapic zwloknieniowe reakcje pluc, zapalenie pluc, kaszel, skurcz oskrzeli.
czy ktos z was mial cos podobnego bo lekarze z przychodni rozkladaja rece i nie sa w stanie mi pomoc, moze zmiana amaxu na cos innego?
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 13 lis 2014, 19:03 przez karolek, łącznie zmieniany 2 razy.

Jacekx
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie

Re: wszystko się rozwala - zwłóknienie płuca

Post autor: Jacekx » 13 lis 2014, 23:02

W Cu możliwe są zmiany płucne i jak tak miałem ...... poznałem przy okazji steryd wziewny
chyba Minflonide i mi prawie samo przeszło.

Była dziura jak pięść w płucach określona jako autoagresja przy CU ale skierowana na płuca- po 4- 5 miesiącach dziura się wchłonęła - a szukano u mnie raka lub gruźlicy ale to wykluczono w badaniach : kolonoskopia, zdjęcia RTG (powtarzane), tomografia płuc (kontrolna) i bronchoskopia.

Stany podgorączkowe jeśli nie ma stanu zapalnego :neutral: .... drugie to jak sam piszesz asamax skutki uboczne - a może to uczulenie?
Mi służą od lat choć obosiecznie stare leki Encorton i Sulfosalazin EN 500 ale nie wszyscy tak mają :cry: .

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 14 lis 2014, 01:55

karolek pisze:czy ktos z was mial cos podobnego bo lekarze z przychodni rozkladaja rece
więc weź skierowanie od rodzinnego i idź do pulmonologa.
U mnie stwierdzono POChP,wygoglujesz,plus zespół zatokowo-oskrzelowy.
Leczenie na
karolek pisze:ale caly czas cieknie mi z nosa i ten kaszel z flegma, lekkie dusznosci oraz stany podgoraczkowe zaczely mnie wkurzac
to m.in. robienie sobie płukanek nosa,plus przepisane leki,także wziewne.
Jacekx pisze:poznałem przy okazji steryd wziewny
chyba Minflonide i mi prawie samo przeszło.
też go mam plus 2 inne,no i tabletki.
Ale to musi lekarz przepisać.
Prawdą jest też to,że problemy płucne opisane są jako dodatki -bonus do naszych chorób.
U mnie badanie TK pokazało wiele zmian,ale to wszystko stwierdzono w trakcie pobytu szpitalnego,właśnie z tego powodu,uporczywy kaszel,takie ataki,no i plwocina ropna itd..
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

karolek
Początkujący ✽✽

Post autor: karolek » 14 lis 2014, 16:05

dodam ze od paru miesiecy pogorszyl mi sie wzrok na jednym oku. okulistka niby nic tam nie znalazla

Jacekx
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: Jacekx » 14 lis 2014, 22:20

Niestety choroba CU ciągnie za sobą też czasami inne choroby choć nie jest ich główną przyczyną ...... u mnie w pewnej mierze przyczyniła się do zawału i zakrzepicy choć nie bezpośrednio.

U mnie prawdopodobnie :
a) Zakrzepica żył głównych to siedzący tryb życia belfer fizyk i informatyk ale też sterydy przy CU

b) Zawał to sterydy, siedzący tryb życia oraz odżywianie trochę tłusto
c) Co do wzroku to wpływają na niego np. sterydy przez zaćmę
...... ja mam ponoć początki zaćmy.

Posłuchaj rady starego chorego na CU ......
Nie szalej Karolek trochę wyluzuj i skup się na głównej chorobie tzn. na CU.

Szaleństwo głowy nie jest potrzebne przy zaleczaniu CU a uwierz mi i Obytemu.

Z Cu daje się żyć i pewnie będziesz miał też dobre chwile i szczęśliwe chwile choć jak na razie z Cu żyje się do końca swych dni :cry: ...... :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 lis 2014, 16:59

Karolek twoje płuca na pewno wymagają dalszej diagnostyki. Jeśli to zmiany polekowe należy wtedy zmienić leczenie.
Może wystarczy mesalazyna doodbytniczo jeśli zajęta jest tylko ostatni odcinek. Moe to być bonusik od samego CU. Ale tu konieczna jest szybka konsultacja.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

karolek
Początkujący ✽✽

Post autor: karolek » 16 lis 2014, 20:31

wizyte u pomonoluga mam na 28.11. dzisiaj po 2 dniach nie palenia zapalilem papierosa i stany pogoraczkowe wrocily.
zastanawia mnie czy ja czasem nie mam zapalenia pluc ale lekarka ogladala zdjecie i mnie osluchiwala i powiedziala ze nie.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 lis 2014, 23:26

Po pierwsze nie pal. A próby tuberkulinowe lub Quantiferon miałeś robione??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

karolek
Początkujący ✽✽

Post autor: karolek » 17 lis 2014, 15:06

nie mialem takich prob, jutro bede u lekarza pumunologa prywatnie wiec zobaczymy co powie. dzisiaj troche sie powiercilem po miescie i zaczalem sie pocic. temperatura skoczyla mi do 37,3 niby nie jest duzo ale jest

karolek
Początkujący ✽✽

Post autor: karolek » 17 lis 2014, 16:17

mamcia jak moge sie z toba skontaktowac?

karolek
Początkujący ✽✽

Post autor: karolek » 17 lis 2014, 18:07

wkleje link odnosnie asamaxu i szkod jakie moze zrobic w naszych plucach. jakos opis tego przypadku pasuje do mnie:
http://czasopisma.viamedica.pl/pap/arti ... 8056/22870

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 17 lis 2014, 18:31

karolek pisze:jakos opis tego przypadku pasuje do mnie:
ja bym doradził wstrzemięźliwość w diagnozowaniu się przez neta.
Warto wiedzieć,ale potrzebne są badania.
U mnie problemy z płucami wyszły 6 miesięcy po odstawieniu asamaxu.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

karolek
Początkujący ✽✽

Post autor: karolek » 17 lis 2014, 18:44

do leczenia przez neta jeszcze droga daleka, oczywiscie bede mial konsultacje z gastrologiem i pumonologiem. sam nie bede nic ryzykowal

karolek
Początkujący ✽✽

Post autor: karolek » 18 lis 2014, 16:01

wlasnie wrocilem od pumonologa i z plucami wszystko ok. to zwloknienie jest stare i jest tez na zdjeciach nawet sprzed 10 lat z, roznica polega na tym ze ja mam obecne zdjecie z nowego aparatu komputerowe a nie na kliszy, dlatego wszystko jest wyostrzone (potwierdzilo to 3 pumonologow). natomiast stany podgoraczkowe ida od krtani i tchawicy, dwa lata temu mialem stan zapalny-niestety jazda na nartach z zatkanym nosem. dostalem jakis robiony lek do plukania gardla, krtani i tchawicy. oczywiscie mialem robiona spirometrie i wyszlo mi 115% normy.
pozdrawiam

ps. zmiany zwloknieniowe po asamaxie wygladaja zupelnie inaczej - nie sa linijne, jest sporo lekow ktore powoduja takie zmiany i czesto pumonolodzy sie z tym spotykaja, tak powiedziala mi pani doktor

atabe
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD

Post autor: atabe » 18 lis 2014, 17:50

No i po strachu :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”