ZZSK w CU, ostry długotrwały ból.

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Phobos2
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

ZZSK w CU, ostry długotrwały ból.

Post autor: Phobos2 » 03 paź 2015, 19:33

Witajcie, już dawno mnie tu nie było wybaczcie, ale już wróciłem na forum i już na dzień dobry pierwszy temat, który męczy mnie od jakiegoś czasu a mianowicie silne bóle kręgosłupa. Niestety zwiększył się obszar objęty przez chorobę i niestety mocniejszy ból. Pytanie do was jak sobie z tym radzicie, co wam pomaga i chętnie przyjmę jakieś porady ;) pozdrawiam :mrgreen:
temat istnieje http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... light=zzsk wystarczy skorzystać z opcji szukaj
Ostatnio zmieniony 06 paź 2015, 07:56 przez Phobos2, łącznie zmieniany 2 razy.
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Re: ZZSK w CU, ostry długotrwały ból.

Post autor: Maatylda » 03 paź 2015, 22:35

mi pomaga masaż u fizjoterapeuty, który często okupiony jest łzami 'zdrowego bólu' :wink: no i oczywiście człapanie, żeby ten ból rozchodzić.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 04 paź 2015, 11:36

Phobos2 pisze: co wam pomaga
na bóle kręgosłupa pomagają zabiegi,a najbardziej TENS !!

Inna sprawa,że w krytycznej sytuacji pomogła Poradnia Leczenia Bólu,tam dostałem fachową pomoc.
Trzeba miec jednak skierowanie od specjalisty,ja miałem od neurologa.
Bóle znacznie się ograniczały -> kiedy jelito było w remisji.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Phobos2
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: Phobos2 » 04 paź 2015, 12:07

A co Tobie powiedzieli, jak Ci pomogli w tej poradni leczenia bólu?
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 04 paź 2015, 12:17

zastrzyki,akupunkura z prądami,inne zabiegi.
To kompleksowa pomoc systematyczna przez długi okres.
No i dostep szybki,to nie długie czekanie miesiącami na zabiegi w zakładach rechabilitacji,ale szybka i kompleksowa pomoc udzielana w ramach potrzeb i narastania bóli.

Oczywiście prócz tej pomocy były i zabiegi inne w ramach rechabilitacji.
Podstawa to prądowe zabiegi,najlepszy TENS,ale i masaże ,krioterapia,naświetlania,laser,ultradźwięki itd.

Prawdą jednak jest to,że po usunięciu jelita grubego,które było w opłakanym stanie i "siało" stany zapalne na wszystko wkoło ,skończyły się te bóle nie do wytrzymania.
Zastrzyk w kręgosłup np. także zmniejszał bóle w jelicie,czyli działał na całe okolice bólu.
Teraz to spoko,coś tam boli,bo zmiany w kręgosłupie są,osteoporoza itd,ale to już zupełnie inna sprawa...na luzie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: eliszka » 04 paź 2015, 20:06

obyty.z.cu pisze:Prawdą jednak jest to,że po usunięciu jelita grubego,które było w opłakanym stanie i "siało" stany zapalne na wszystko wkoło ,skończyły się te bóle nie do wytrzymania.
Znam to. Ja miałam bóle stawów, a zwłaszcza kolan. Nie bolały podczas chodzenia, ale nie było mowy o kucaniu ani klękaniu. dłuższe siedzenie także sprawiało ból. Czasami budziłam się w nocy zupełnie bez powodu i dosłownie płakałam z bólu... i żadne apapy, ani ibupromy, ani maści nie pomagały. Teraz nie ma jelita-nie ma bólu:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”