reflux?

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Re: reflux?

Post autor: ewkunia » 24 lis 2010, 21:22

Ja znów z reflukusem żółciowym ... Miałam dziś gastroskopię. Żołądek wygląda sam w sobie ok. Tylko ta żółć ..... Normalnie jezioro;/ Czy jakieś połączenie ze śluzem w kale może to mieć? Czytałam conieco,ze może to mieć związek z nieprawidłowym trawieniem tłuszczy...? Jakie badania powinnam zrobić? Pomocy :(
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 24 lis 2010, 21:47

ewkunia pisze:ylko ta żółć ..... Normalnie jezioro;/
u mnie to samo -biorę leki na żołądek i refluks -nolpaze,ulgastran,cholestil i proursan i jak na razie jest lepiej acz nie idealnie.A ty dostałaś na to jakieś leki?
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 24 lis 2010, 21:48

Tylko polprazol.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD

Post autor: magda281 » 24 lis 2010, 22:18

hmm no ja na tą żółc dostałam ten cholestil i proursan A na stan zapalny reszte -no i ten nieszczęsny refluks:/ nie wiem jakie jeszcze można zrobić badania bo ja tylko mam mieć powtorkę gastroskopii :)
ewkunia pisze:Tylko polprazol.
Polprazol brałam ale z marnym skutkiem dopiero nolpaza w miarę poprawiła i ten ulgastran moje samopoczucie.
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 24 lis 2010, 22:37

Dzięki. Pójdę do lekarza pierwszego kontaktu po to. A nóż widelec...:)

Pytanie-co jest substancją czynną w tych lekach?

midas
Debiutant ✽
Choroba: CU u dziecka
województwo: śląskie

Post autor: midas » 11 wrz 2011, 13:07

A ja mam takie pytanie do osób z refluksem przełykowym.
Czy macie uczucie silnego kłującego bólu pleców gdy kaszlecie np. w trakcie przeziębienia?
Ja mam uczucie mocnego promieniującego kłucia na wysokości łopatki po lewej stronie kregosłupa.
Trafiło się komuś podobne wrażenie?

emi306
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita

Post autor: emi306 » 04 lis 2011, 09:26

Witam. Mam pytanie odnośnie refluksu. Mam przepuklinę rozworu przełykowego i tzw. kwaśny refluks. Moimi objawami jest lekka chrypka i bardzo rzadko suchy kaszel. Najbardziej dokucza mi taki kwaśny smak, który pojawia się jak tylko zaczynam jeść. Nie odczuwam tego smaku w ustach a właśnie tak jakby w przełyku. Od roku przyjmuję leki, są to na zmianę gasec. nolpaza, a ostatnio polprazol 2xdziennie 20mg i gaviscon 2xdziennie. Niepokoi mnie ten ciągły kwaśny smak (chociaż lekarz nie widzi niczego niepokojącego), boję się o przełyk. Jest mi kwaśno niezależnie od tego co jem, właściwie lekko tłustawe rzeczy go nie wywołują, nie mogę pić żadnych herbat ziołowych, tylko przegotowaną wodę. Wszędzie czytam, że leczenie powinno trwać kilka tygodni, a u mnie tak jest od roku. To uczucie kwasu nie utrzymuje się długo, tylko w czasie jedzenia. Spędza mi to sen z powiek, bo boję się, czy nie będzie konieczne leczenie operacyjne. Natychmiastową ulgę przynosi tylko gaviscon. Czy ktoś ma podobnie? Martwię się, że tylko u mnie leczenie nie przynosi efektów. Czy myśleć o operacji?

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 05 sie 2012, 22:15

czy przy refluksie 80 mg contixu to nie za duzo?ale czuje ten posmak w ustach wiec moze powinnam tyle brac ?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alfea
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: Alfea » 20 lut 2013, 17:18

Hej, siedzę sobie właśnie z refluksem żołądkowo-przełykowymi chciałam zapytać czy przy tym miewaliście pobolewania nie tylko od strony NADbrzusza, ale w zasadzie skurcze całego brzucha?
No i jeszcze mam lekki stan podgorączkowy... to normalne?

Annmi
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u partnera
województwo: dolnośląskie

Post autor: Annmi » 21 lut 2013, 07:54

emi306 pisze:żadnych herbat ziołowych
hmmmm
rumienake próbowałaś? mi łagodzi bardzo
a gaviscon to mój nieodłączny przyjaciel
ja mam refluks (ale głownie ten dwunastniczo - żołądkowy) od wielu lat
czasami spokój przez parę miesięcy