Świąd skóry

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
beatak
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Świąd skóry

Post autor: beatak » 28 gru 2008, 21:12

Szukam i szukam i nie znalazłam,dlatego zakładam ten temat.Od dłuższego czasu,jeszcze przed zdiagnozowaniem CU (ale wtedy już byłam chora..)swędzi mnie skora-najczęściej są to plecy,czasem ramiona,dekolt, czasem nogi.Jestem alergikiem,fakt,ale zażywanie wapna itp specyfików nie bardzo pomaga.Mało tego, ostatnio dołączyło jakieś dziwne zaczerwienienie na twarzy,nad górną wargą głównie, swędzi, piecze, łuszczy się to-to, nie daje niczym natłuścić....Ręce mi już opadają.Za 2 tygodnie mam mieć kontrolną kolonoskopię.Boję się jak diabli,bo znowu coś tam jest nie tak,jak być powinno(częstość wizyt w ubikacji o tym świadczy).Ale odbiegłam od tematu...Może ktoś miał taką przypadłość, myślę o tym swędzeniu i tym, co mi się wokół ust robi.Poradźcie coś. :roll:

beatak
Debiutant ✽

Re: Świąd skóry

Post autor: beatak » 28 gru 2008, 21:29

Witaj Żabusia!Tak tez myślę, że może być od leków.zażywam 3x1 Salofalk(500),3x1 Tribux,poza tym Kreon 10000,wit.B compositum(bo to może być tez awitaminoza).Poza tym od 1,5 tygodnia plastry Evra-jestem po operacji jajników(cystis endometrialis na obu).Może to te plastry....tak teraz myslę,bo i z oczami coś niedobrego mi sie dzieje9noszę soczewki kontaktowe i miewam chwilowe zamglenia).sporo tych skutków ubocznych bym wymieniła,ale może wystarczy...

beatak
Debiutant ✽

Post autor: beatak » 28 gru 2008, 21:43

Ja myślę,że to brak witamin.Szukałam,może mało skutecznie.U kosmetyczki byłam,zrobiła peeling enzymatyczny, bo jeszcze były krosty na całej twarzy, takie podskórne, jak potówka u niemowląt.Poszukam lepiej, bo szukałam i jakoś na nic takiego nie trafiłam.Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Raysha » 28 gru 2008, 22:08

beatak, jak byłam w szpitalu, to miałam swędzące plecy i twarz oraz klatkę piersiową. Twarz miałam całą czerwoną i odpadał mi naskórek, ponadto łuszczyła mi się skóra w pępku. Na pępek dawali mi fiolet. Na twarz masę maści m.in cholesterolową [b. tłusta] Jeszcze w uszach miałam łuszczącą się skórę i miałam na to LINOMAG, na plecy maść cholesterolową. Jeszcze na klatce piersiowej i na plecach wyszły mi krostki.
Mało mi to pomagało, ale najdziwniejsze, że po operacji obudziłam bez tego wszystkiego - więc nie wiem, czy to jednak pomogło, czy chirurdzy mi to też wycięli ;) żartuję oczywiście.

beatak
Debiutant ✽

Post autor: beatak » 28 gru 2008, 22:33

Az tak fatalnie nie miałam,ale to swędzenie np. pleców bywa krępujące, gdy jetem dajmy na to u kogoś, czy w sklepie, czy w jakimkolwiek miejscu publicznym.U Ciebie może narkoza tak "cudowny skutek" dała.A jaki to był zabieg? Na jelita?

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Raysha » 28 gru 2008, 22:46

beatak, narkoza ma lecznicze działanie ? Szczerze w to wątpie.
Tak u mnie była resekcja częściowa jelit i wyłonienie stomii, ale tu nie jest odpowiedni temat by rozpisywać się o tym.

beatak
Debiutant ✽

Post autor: beatak » 30 gru 2008, 16:13

Dziękuję bardzo wszystkim za wszelkie rady i wskazówki!!!Annrii,nie uważam,że narkoza ma właściwości lecznicze!!Ale może było to coś w rodzaju "terapii szokowej",tak bywa.Czasami nie wiadomo,co i kiedy nam zaszkodzi i odwrotnie- co i kiedy pomoże.Nie raz jest to kwestia przypadku.Właśnie chwilowo, tj. od wczoraj trochę mi przygasło i tak nie swędzi, a nic nowego nie stosowałam, więc...

golo73
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: golo73 » 15 sty 2009, 11:47

Ja też zauważyłem, iż odkąd biorę Salofalk (obecnie Asamax) skóra mnie swędzi, a zwłaszcza pod pachami :smutny: Nie mogę używać żadnych kosmetyków, nawet tych hipoalergicznych! Robiłem nawet testy i wynika z tego, iż jestem uczulony na lek. Niestety nie mogę przetać go brać z wiadomych względów. Na marginesie dodam, iż przy stosowaniu Suflsalazinum było jeszcze gorzej :!: Niestety na dzień dzisiejszy nie widzę rozwiązania tego problemu. Łykanie leków odczulających i wapnia pomaga tylko doraźnie, ale nie ma chyba innego wyjścia. POZDRAWIAM :roll:

Doris74
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Doris74 » 27 sty 2009, 22:20

Na suchą, podrażnioną i swędzącą skórę stosuję u Oli preparaty Emolium. Bardzo skutecznie regenerują skórę i mają właściwości przeciwświądowe.
Doris Oli

Bogusia64
Debiutant ✽
województwo: opolskie

Post autor: Bogusia64 » 15 mar 2009, 22:27

Do Beatak
czy nie pomyślałaś, że to moze byc grzybica jelit. Mnie też swędziały plecy , myślałam, że się zadrapie a później oprócz CU wyszła mi candida.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 mar 2009, 07:39 przez Bogusia64, łącznie zmieniany 1 raz.
Bogusia

beatak
Debiutant ✽

Post autor: beatak » 16 mar 2009, 20:20

Mam nadzieję,że to nie grzybica jelit...jeszcze tego mi trzeba.Poza tym-miałam w styczniu kolonoskopię,gdyby się "zalęgnął" jakiś grzyb,to by mi powiedzieli.Od jakiegos czasu nie swędzi,nie wiem,co jest przyczyną.Teraz pęka mi skóra na palcach rąk. :smutny:

Zablokowany

Wróć do „Inne choroby”