Ból pod pachą

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
jaho2
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Ból pod pachą

Post autor: jaho2 » 12 maja 2009, 16:47

Witam! Od około tygodnia meczy mnie dziwny bol pod prawa pachą. Moje podejrzenia kierują sie w strone że to coś z wezłami chlonnymi. Boli mnie gdy dotykam lub tez jak podnosze reke do gory szczególnie przy rozciaganiu sie. W sumie wyraznie nie stwierdzilem ze za powiekszone i lekarz tez tak samo uważa no ale mnie boli. Lekarz zlecil mi jeszcze wykonanie morfologi ogladajac wyniki powiedzial ze wszystko jest ok, chociaż mnie osobiscie troche one niepokaja szczegolne lekko zwiekszony % limfocytow. Jesli sie ktos w tym orientuje to bardzo bym prosił o wglad w wynik czy cos jest nie tak:

WBC 5.3 x 10³/ µl
RBC 4. 93 x 10 / µl
HGB 14. 8 g / dl
HCT 43. 5 %
MCV 88. 2 fl
MCH 30. 0g / dl
MCHC 34. 0g / dl
PLT 215 x 10³ / µl

LYM% + 47. 9 %
MXD% 7. 6 %
NEUT% - 44. 5 %
LYM# 2 . 5 x 10³/ µl
MXD# 0 . 4 x 10³/ µl
NEUT# 2 . 4 x 10³/ µl

RDW_SD 44 . 2 fl
RDW_CV 12 . 8 %

PDW 13 . 0 fl
MPV 11 . 3 fl
P_LCR 33 . 9 %

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Re: Ból pod pachą

Post autor: Mamcia » 12 maja 2009, 20:46

Wyniki OK, a co bólu to może po prostu nadciągnęłaś jakieś ścięgno??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

jaho2
Debiutant ✽

Post autor: jaho2 » 12 maja 2009, 22:38

Właśnie moze i mnie gdzies przewialo, choć nie przypominam sobie takiej sytuacji. No dobra spoko poczekam jeszcze jak bedzie nadal bolalo zrobie sobie USG węzłów.
Dzieki za odzew ;)

Joanna23
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 31 maja 2009, 21:44

Ja dostaję od kilku dni takie właśnie bóle :(
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 27 sty 2010, 23:58

Ja też miałam takie coś. Pani onkolog poleciła mi iść do ginekologa, a on zaś powiedział żeby obserwować i wykonywać samobadanie piersi zaraz po zakończeniu menstruacji.. Fakt, faktem u mnie to pomogło w diagnozie :roll:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Juventino
Debiutant ✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: Juventino » 04 cze 2010, 04:03

jaho2 pisze:Witam! Od około tygodnia meczy mnie dziwny bol pod prawa pachą. Moje podejrzenia kierują sie w strone że to coś z wezłami chlonnymi. Boli mnie gdy dotykam lub tez jak podnosze reke do gory szczególnie przy rozciaganiu sie.
Sorka, za odświeżenie, ale mam identyczne objawy z lewej strony, z tym, że czuje wyraźnie pod pachą jakąś sporą gulkę, z której ciągnie się coś jak żyła na długość całego bicepsa, podejrzewam, że to może być od spania na lewej ręce... ból czuję od kilku dni, ale dopiero dzisiaj coś wyczułem i nie ukrywam, że się trochę boję :P Mieszkam w Anglii a tam znając życie przepiszą mi paracetamol i każą czekać ;]

AGJO
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: AGJO » 27 cze 2010, 10:14

Ja też czasami mam taki problem, przy czym raz pod jedną, raz pod drugą pachą. Okazało się, że mam czasami zapalenie mieszków włosowych i pojawiają się wówczas czyraki, które są niewielkie, ale bardzo bolesne. Zmiany te są pod wyczuwalne pod skórą, w formie najczęściej guzka, ale ruchomego i dającego się objąc palcami. Ból jest dosyc uciązliwy, nie można ponieśc czesto ramienia do góry, ani przycisnąc do boku.
Jak nie mam nic innego pod ręką - smaruję się Naproxenem. Najczęściej po kilku dniach wszystko przechodzi. Lekarz przepisał mi na te dolegliwości Triderm.

Więc niestety - muszę się wybrac na laserową depilację. Ale lepiej takie rozwiązanie, niż ciągłe czyraki..tfuu..tfuu..tfu...

Pozdrawiam,
AGJO

Orachidea
Debiutant ✽

Post autor: Orachidea » 05 lip 2010, 11:01

Ja też często przy pogorszeniu czynników zapalnych mam tego typu dolegliwości.Ból potrafi być tak silny, że aż uniemożliwia swobodne oddychanie. Lekarz mi kiedyś tłumaczył, że coś się tam robi w węzłach przy pogorszeniu stanu zapalnego, tylko nie pamiętam jak to się nazywa. Ogólnie najważniejsze jest leczenie choroby podstawowej, a na te bóle dodatkowo ketonal. Oczywiście zbadać i potwierdzić, że nic się groźnego nie dzieje musi zawsze lekarz.

malami281
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

Post autor: malami281 » 21 paź 2010, 23:58

trochę bardziej przyziemne podejście - miałam taki sam problem (tzn nei czułam żadnych guzków, ani nic takiego, ale bardzo bolało mnie pod pachą) Po około dwóch tygodniach doszłam do tego, że była to wina antyperspirantu ;/ od dłuższego czasu używałam konkretnej marki, ale pierwszy raz użyłam tego konkretnego zapachu Albo to ten konkretny zapach, albo jakaś seria z produkcji była nie taka (moja koleżanka, która kupowała ze mną antyperspirant i kupiła dokładnie ten co ja miała dokładnie ten sam problem, a było to jej któreś opakowanie z kolei)

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Słonko » 20 lis 2010, 17:17

Ja mam podobnie, dziwny ból pod pachą, nie uciążliwy, ale nie daje mi spokoju. Idę do ginekologa we wtorek, to poproszę o zbadanie. Może faktycznie od antyperspirantu? Kiedyś już miewałam takie bóle i same przechodziły. Samobadanie jest dla mnie nie do przejścia, jak tylko czuję jakąś gulę, to mam czarne myśli, a zazwyczaj te gule to naturalne "coś" w piersiach... :cry:

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: Coralie » 20 lis 2010, 20:54

Z takich przyczyn pozamedycznych, to może być też kwestia źle dobranego stanika.
New beginning :)

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 01 gru 2010, 00:15

U mnie ostatnimi czasy bardzo często pojawiają się takie guzki-groszki i rosną do rozmiaru nawet 1- 1,5 cm. Trochę się zestrachałam i poszłam do lekarza pierwszego kontaktu- dostałam skierowanie na USG. Najbardziej mnie jeszcze martwi fakt, że zrobiły mi się takie jakby blizny, punktowe przebarwienia i wklęsłe miejsca. Lekarka powiedziała, że najlepiej to nie wygląda...
Ale damy radę- no mam przynajmniej taką nadzieję :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Zablokowany

Wróć do „Inne choroby”